Kategoriler
Doğru beslen!

Detoks Zamanı

Zor zamanlar geçirdik ve nispeten geçirmeye devam ediyoruz. Yolun büyük bir kısmını bitirdik ancak halen son bir sıçramaya ihtiyacımız var. Bu durumdan hem ruhsal hem de bedenen çok fazla etkilendik. Özgür olmayı, canımız ne isterse yapmayı, spor yapmayı veya sadece yürümeyi özledik. Bu süre zarfında bazen eğlendik bazen yorulduk bazen şikâyet ettik. Ama derin bir nefes alın. Hala nefes alıyoruz ve arınabiliriz. Yeniden ayağa kalkıp silkelenip yolumuza devam edeceğiz. Hep birlikte eskisinden daha güçlü daha istekli devam edeceğiz. Bu sebepten bugün sizlere hem sağlığımıza hem ruhumuza hem de vücudumuza iyi gelecek detokslardan söz edeceğiz.

Oruç Detoksu Deneyebilirsin

Yapma ama Ramazan ayından yeni çıktık dediğinizi duyar gibiyiz. İşte bu sebepten ilk sırayı hak ediyor. Tam zamanı! Bu ay özellikle dinleme günlerinizden iki tane seç ve bedeninizin dinlenmesine izin ver. Evde olduğun bir zaman dilimi seçmeni ve spor dinlenme günü seçmeni yine hatırlatarak güçlü ve sağlıklı bir kahvaltı yapmanı öneriyoruz Ancak günün devamında asla bir şey tüketmeden sadece su iç. Günü böyle bitirerek vücuduna büyük bir iyilik yapabilirsin.

Çok Su

İnsan vücudunun suya ihtiyacı olduğunu artık herkes biliyor. Biz size daha çok su içmenizi öneriyoruz. Yine ayda bir iki gün günde 4 litre su içebilirsin. Bu miktar net değildir hedef sensin ve günde ne kadar su tüketiyorsan bunun 3 katı daha doğru bir miktar olacaktır. Tek başına su içmek seni çok çekmez ise dilersen nane ekleyebilirsin veya bir gece önceden limon, yeşil limon veya salatalık ile su hazırlayarak bol bol tüketmeni tavsiye ederiz. Bu işin tüyosu ne kadar çok su içersen bedenin o kadar toksin atacağını bilmek olmalıdır.

Şeker mi? Almayalım

Kendine bir hafta süre ver ve bu süreçte şekerli ürünlerin hiçbirini tüketme. Ekmek tüketme, meyveli yoğurtlar yeme veya kahvene şeker atıyorsan artık atma. Yediğin her şeyin şekerini kontrol et. İşin sonunda aslında tükettiğin her üründeki şeker miktarını öğrenecek ve eminiz ki çok şaşıracaksın. Bu detoks vücudundaki şekeri dengeleyecek ve belki de hayatının geri kalanını daha az şekerle geçirmek isteyebilirsin.

Bağırsaklar İçin

Sindirim sistemi çok değerlidir. Birçok uzmana göre ikinci beynimiz midemizdedir ve mutluluk buradan da geçmektedir. Bu sebepten sana harika bir detoks önereceğiz. Bildiğin üzere yediğimiz içtiğimiz her şey bağırsaklardan geçer ve bu sebepten sağlığı çok önemlidir. Bağırsak sağlığını arttırmak ve genel vücudun da daha rahat etmesini sağlayabilmek için 4 gün yüksek lifli besinler tüketmeni tavsiye edeceğiz. Lif oranları yüksek besinler tükettikten sonra bol su içerek bağırsaklarını temizleyebilirsin. Rahat bir bağırsak mutluluğun anahtarlarından biridir.

Kızılcık Çayı Önemlidir

Henüz tanışmadıysanız aracı olmaktan memnuniyet duyarız. Kendisi hem antibiyotik bombası hem de antioksidan özelliği ile mutlaka mutfağınıza girmesi gereken bir meyvedir. Aynı zamanda bağırsaklardaki kötü bakterileri de temizlerken idrar yollarına da iyi gelmektedir. Bunun için 1 litre suya yaklaşık bir bardak kızılcık dökerek kaynat ve dilediğin zaman iç. Vücuduna sağladığı etkiler ile aylık detoks çaylarından biri olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir