Kategoriler
Doğru beslen!

Ferahlatıcı Yağ Yakıcı Smoothie Tarifleri

Ferahlatıcı Yağ Yakıcı Smoothie Tarifleri; Kilo almanın bir yolu varken kilo vermenin yollarından birden fazla olması kilo vermek isteyen kişilerin alternatif yollar üzerinde de bu sürece destek olabileceği bir gerçektir. Kilo vermek tek başına sadece az yemek ile sınırlı kalabilir ise süreç uzayacak ve kilo verme işlemi zorlaşacaktır. Düzenli spor yaparak beslenme düzeni oluşturarak ve yağ yakmanıza yardımcı olacak içecek ile daha başarılı olunabilir. Bu süreçte destek alabileceğiniz kilo vermeye yardımcı smoothie tariflerini yazımızda bulabilirsiniz.

Muz ve Kahveli İçecek

Kafeinin sporla pozitif yönde bir ilişkisi olduğu bilinmektedir ve aynı zamanda kahvenin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ile daha dengeli ve daha hızlı zayıflayabilirsiniz. Kahve aynı zamanda kişiye zindelik vererek günlük yaşamda kolaylaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Muz ise lifli yapısı ve içerdiği vitaminler ile tokluk sürenizi arttırmakta etkilidir. Bu sebepten sizde ara öğünlerinizde kilo vermek için muzlu ve kahveli içecek tüketebilirsiniz. İçeceğinizi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler muz, pişirilmiş kahve, kakao, yoğurttur. Tüm malzemeleri bir kabın içerisine alıp karıştırıcı yardımı ile birbirine geçmesini sağladıktan sonra buz koyarak ferah bir içeceği kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

Ferahlatıcı Yağ Yakıcı Smoothie Tarifleri
Ferahlatıcı Yağ Yakıcı Smoothie Tarifleri

Ferahlatıcı Yağ Yakıcı Smoothie Tarifleri; Yaz Meyveleri

Yaz meyveleri deyince akla ilk olarak karpuz ve çilek gelmektedir. Karpuzun içeriğinin büyük bir kısmının su olmasından ötürü egzersiz öncesinde de tüketerek vücuda yeterli oranda sıvı alınmasını sağlayabilirsiniz. Kalorisi de oldukça düşük olan smoothie malzemeleri için öncelikle karpuz, çilek, yoğurt veya kefir ve dilerseniz taze nane ekleyebilirsiniz. Yine bir kaba malzemeleri alında çırpın. Sindirim sisteminizi rahatlatmak için tercihinizi kefirden yana kullanabilirsiniz. Dilerseniz buzlukta bir süre bekletebilir dilerseniz içerisinde yine buz ilavesinde bulunarak tüketebilirsiniz.

Ferahlatıcı Yağ Yakıcı Smoothie Tarifleri; Dutlu Smoothie

Yaz meyvelerinden biri olan dutu dilerseniz yaban mersini ve Hindistan cevizi ekleyerek hazırlayabilirsiniz. Karışıma Hindistan cevizinin bir kısmını ve suyunu ekleyebilirsiniz.  Karıştırıcı yardımı ile tüm malzemelerin özümsenmesini sağlayarak tüketebilirsiniz. Bu içeceğin içerisinde metabolizmayı hızlandırıcı etkili olan yaban mersini ve cilt sağlığından iç organlara faydası bulunun Hindistan cevizinin etkisi büyüktür. Ayrıca yaban mersini doğal detoks besinlerinin de başında gelmekte olup sıcak yaz günlerinde hem ferahlamak hem de psikolojinizi rahatlatmak için tüketirken yağ yakımını da hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır.

Yeşilgiller Smoothie

Metabolizma hızlandırıcı, sindirim kolaylaştırıcı ve düşük kalorili yeşil sebze ve meyvelerden pratik bir içecek hazırlayarak kilo verme sürecinizi destekleyebilirsiniz. Burada tercih size kalmakla birlikte karışımın içerisinde çimen suyu, salatalık, maydanoz, ıspanak, maden suyu, Hindistan cevizi suyu veya avokado koyabilirsiniz. Tüm malzemeleri mutfak robotundan geçirerek içerisinde bir miktar buz koyarak soğuk bir şekilde tüketebilirsiniz. İçerisinde birden çok vitamin ve mineral bulunduran bu karışım aynı zamanda enerjinizi de arttıracaktır. Zevkinize uygun içeriğinde değişiklik yaparak çeşitlilik sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında zayıflamak için sizlere önerdiğimiz dört smoothie tarifi ile lezzetli ve ferah bir gün geçirebilirsiniz.