Kategoriler
Doğru beslen!

Her Zaman Aç Mısın, Şu Aperatifleri Dene

Her zaman aç olan ve atıştırmalık bir şeyler arayanlar için en güzel seçim sağlıklı olanlardır. Böylelikle hem vitamin depolar hem de açlığınızı geçiştirirsiniz. Fit görünüme sahip olmak isteyenler için vitamin dolu ve doyurucu birçok seçenek vardır. Bu seçenekler hem karbonhidrat değeri yüksek atıştırmalıklardan sizi uzak tutar hem de keyifli vakit geçirmenizi sağlar.

Eğer Vaktim Var Diyorsan Fırında Sebze

Yenebilecek o kadar çok sebze var ki. Renk renk ve çeşit çeşit sağlıklı sebzeleri baharatla ve zeytinyağıyla karıştırıp fırına atabilirsiniz. Baharatları en sevdiğiniz hangisiyse seçerseniz daha fazla keyif sunar tabi. Fırına attığınız sebzeler kızardıktan sonra keyif verici bir görünüme ulaşacaktır. Yanına hazırladığınız sağlıklı ve tercihe göre değişen bir dipsos da yemeğinize eşlik edebilir.

Hem Sağlıklı Hem Doyurucu Salata

Salatada sınır yoktur. Mevsim sebzelerini kullanarak ve içerisini zeytinyağı limon ve baharatlarla taçlandırarak keyifli bir salata yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra tavuk ızgara veya ton balığı gibi seçenekler de salatanıza eklenebilir. Böylelikle salatanızı son derece doyurucu ve sağlıklı bir öğün haline bile getirebilirsiniz.

Pratik Ve Doyurucu Ton Balıklı Sandviç

Sandviç vazgeçilmez bir aperatiftir. İçerisine sevilen yiyecekler koyulursa daha da vazgeçilmez olur. Bunun için tercihiniz ton balığı olabilir. Ekmeğinizi ise tam tahıllı veya kepekli seçerseniz hem daha doyurucu hem de saha sağlıklı bir yiyecek yersiniz. Sandviç içerisine ton balığı yanı sıra sebzeler de eklenirse saha sağlıklı ve size enerji veren bir yemek yersiniz.

Tatlı Niyetine Yulaflı Kurabiye

Kurabiye kahvenin ve çayın yanında en sevilen aperatiftir. Kurabiye seçeneğinizi yulaftan yana kullanırsanız bir de içine kuru meyve, yer fıstığı gibi besinler katarsınız enerjinize enerji eklenecektir. Aperatifiniz hem sizi tok tutan hem de size enerji veren bir boyuta ulaşabilir. Tatlı ihtiyacınız da yulaflı kurabiye ile karşılanmış olur.

Fırında Sağlıklı Cips

Cips hepimizin alışık olduğu ve özellikle film izlerken keyifle yediğimiz yiyecekler arasında. Ancak cips sağlıksız olmak zorunda değil. Evinizde en sağlıklı cipsi yapabilirsiniz. İnce ince kestiğiniz patatesleri zeytinyağı ve tercihe göre bol baharatla taçlandırarak fırına atmalısınız. Sonrasında çıtır çıtır sağlıklı cipsleri güvenle yiyebilirsiniz.

Karnabahar Pizza

Pizza içerisinde bulunan peyniriyle, malzemesiyle oldukça sevilen bir yemektir. Ancak karbonhidratı yoğun ve kalorisi o kadar yüksektir ki bazen enerji vermek yerine size uyku ve şişkinlik sunar. Bunun yerine pizza tabanını karnabaharla yaparsanız hafif bol malzemeli ve sağlıklı bir pizza üretirsiniz.

Kinoalı Fit Puding

Sütten vazgeçemem diyenler için pudingin ayrı bir yeri vardır. Kinoalı puding ise hem süt dolu hem de doyurucu bir özelliğe sahip olur. Bu durumda aperatif listenize kinoalı pudingi ekleyebilirsiniz. Böylece son derece sağlıklı ve doyurucu bir besin size kilo dönüşü sağlamadan keyifli yemek sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir