Kategoriler
Doğru beslen!

Hızlı Kalori Yaktıran Basit Öneriler

Hızlı Kalori Yaktıran Basit Öneriler; Kilo almak kısa sürede gerçekleşen bir süreç olmadığı gibi kilo vermekte bir gecede gerçekleşmeyecektir. Ancak kilo almanın hızlandırıcı etkileri bulunduğu gibi kilo vermeyi hızlandırmanın da bazı yolları bulunmaktadır.

Kilo vermek veya almak kalori sonucu gerçekleşeceğinden öncelikle kişilerin uygun bir beslenme programı oluşturması gerekir. Kilo vermek istiyorsanız öncelikli amacınız alınan kalori miktarını azaltmaktır ancak bu durum yetersiz beslenmeye de yol açabilir. Bu durum karşısında kişi yorgun ve bitkin düşeceğinden bu durumu hafifletmek ve yağ yakımını hızlandırıcı besinler tüketerek kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Beslenme düzeninin yanında bazı hareketler de yağ yakıcı özelliği ile zayıflamanıza ve formda görünmenize destek verecektir. Tüm ayrıntılar yazımızda.

Yağ Yakan Yiyecekler

Yağ yakmak istiyorsanız kuşkusuz ki düzenli ve etkili bir egzersiz programınıza ihtiyacınız vardır ancak egzersizleri desteklemek çok önemlidir. Bunun için öncelikle doğru ve beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Bunun için öncelikle beyaz et, lifli gıdalar ve C vitamini tüketilmelidir.

Az yemek yiyerek çok fazla kalori yakacağınızı düşünmeniz doğru ancak yetersiz bir düşüncedir. Beslenme düzeninizde yulaf, kahve, yeşil çay, kahve, brokoli, maydanoz, zencefil, acı biber ve keten tohumu gibi besinler tüketerek ve yemeklere koyduğunuz yağ dengesine de dikkat ederek vücudunuzun yağ yakma durumunu arttırabilirsiniz.

Hızlı Kalori Yaktıran Basit Öneriler
Hızlı Kalori Yaktıran Basit Öneriler

Her An Hareket Halinde

Yağ yakmak istiyorsanız hayatınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekmektedir. Beslenme düzeni ve egzersizlerin yanında günlük hayatınızda da hareket arttırılmalıdır. Örneğin evinize asansör ile çıkıyorsanız merdivenleri kullanmayı alışkanlık haline girebilirsiniz yahut yakın mesafelerde aracınızı kullanmak yerine yürümeyi veya bisiklete binmeyi tercih edebilirsiniz. Sözü edilen bu hareketlilik kısa vadede hızlı yağ eritmeye yetmeyecek ancak diyetinizi ve beslenme düzeninizi destekleyecek ve uzun vadede ise yaşam kalitenizi arttırmanızı sağlayacaktır.

Hızlı Kalori Yaktıran Basit Öneriler; Yıldız Atlama Hareketi

Kalori harcamak istiyorsanız birkaç bonus hareketi egzersizlerinize eklemeniz gerekmektedir. Yıldız atlama hareketi tüm vücudu çalıştıran ve metabolizma hızını arttıran bir harekettir. Hareketin doğru yapımı için öncelikle düz bir zeminde durun ve ellerinizi yukarı kaldırarak ayaklarınız ise birbirine temas ederek başlarken zıplamasınız. Yukarı doğru zıplarken ayaklarınızı omuz genişliğinde havada açın ve ellerinizi ise birbirine değdirerek yere dönene kadar ayaklarınızı yeniden birleştirin ve kollarınızı ise aşağı bırakarak vücudunuza temas etmesini sağlayabilirsiniz. Hareket esnasında aşağıdayken nefes alın ve zıplarken nefesinizi vererek tempolu verimli ve hızlı yağ yakıcı egzersiz ile kısa sürede forma girebilirsiniz.

Hızlı Kalori Yaktıran Basit Öneriler; Tekme Hareketi

Tekme hareketi olarak da bilinen butt kick son derece enerjik ve hızlı kalori yaktıran egzersizlerden biridir. Zıplanılan ve geriye doğru tekme atılan bu hareketi dilerseniz öne doğru da yapabilirsiniz. Hareketin yapılışı için ayaklarınızı omzunuza paralel olacak şekilde açın ve ayaklarınızı geriye doğru kalçanıza değecek şekilde değdirmeye çalışın. Burada bacak ve ön bacak kaslarınız aktif bir şekilde çalışırken karın kaslarınızı da sıkmanız alt bölge kaslarınızı güçlendirecektir. Ayaklarınız kalçanıza değerken bir yandan da zıplayarak harekete enerji katarak daha fazla kalori yakabilirsiniz.