Kategoriler
Doğru beslen!

Kolay Yağ Yakan Lezzetli İçecekler

Özellikle yaz aylarında lezzetli ve kolay içecekler ile yağ yakmayı kolaylaştırabilirsiniz. Metabolizmayı hızlandıracak, açlık hissini bastıracak, kilo vermeyi kolaylaştıracak ve bağışıklığınızı güçlendirecek bu tarifleri günün her saatinde tüketebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında vücudun su ve diğer içeceklere ihtiyacı oldukça fazladır. Kolay ve yağ yakıcı tarifleri tüketerek diyetinize olumlu katkılar yapabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Çay

Özellikle Türk insanının sofrasından hiç eksik olmaz. Metabolizma hızlandırıcı etkisi ile gün içerisinde tüketebilirsiniz. Uzmanlar fazla tüketiminin zararlı olduğunu söyler ancak kıvamında tüketilmesi metabolizma için faydalıdır. Bir orta boy fincanda ortalama 270 mg flavonoid bulunur bu da antioksidan özelliğini göstermektedir. Diyet uygulayan kişiler yağ yakımını hızlandırmak içinde kullanabilir. Siyah çayın yanında yeşil çayda metabolizma için etkilidir. Düzenli olarak yeşil çay kullanmak vücuttaki kateşini arttırmak anlamına gelir ki doğrudan yağlar üzerinde etkilidir. Ayrıca yeşil çay bağışıklık sistemini de güçlendirmekte ve antioksidan özelliği de bulunmaktadır. Çayın içerisinde dilerseniz limonda atabilirsiniz. Yeşil çayın yağ yakma özelliği siyah çaya göre daha fazladır.

Hatırlı İçecek: Kahve

Kilo vermeye yardımcı olan ve metabolizma hızını arttıran içeceklerden biri de kahvedir. Her gün bir fincan kahve içen kişilerin metabolizma hızları içmeyenlere göre %7 daha hızlı çalışmaktadır. Ayrıca kahve açlık hissini de bastırmaktadır ve diyet yapan kişilerin bu sebepten acıkma saatlerinde kahve içebilir. Kahvede diğer içecekler gibi dozunda tüketilmesi gerekir. Sütlü veya şekerli içmek yerine uzmanlar sade tüketilmesini tavsiye etmektedir.

Şişkinlik Karşıtı Rezene Çayı

Vücutta detoks etkisi uyandırmak ve hazımsızlığı gidermek isterseniz rezene çayı tüketebilirsiniz. İdrar sökücü özelliği ile metabolizmayı da hızlandıracaktır. Ayrıca içerisinde C vitamini, kalsiyum ve potasyum da bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirirken kemikleri de besleyecek ve kan şekerini düzenleyecektir. Sakinleştirici etkisinin olduğu da bilinmektedir. Sıcak ve soğuk olarak tüketebileceğiniz gibi dilerseniz bir gece buzdolabında bekleterek de tüketebilirsiniz.

Doğanın Güzellikleri

Doğal yağ yakıcılar arasında tüketilmesi en yararlı içecek elbette ki saf sudur. Yeteri kadar su tüketildiğinde ani açlık krizleri yaşanmaz ve vücudun sağlığı için de çok gereklidir. Bu sebepten gün içerisinde yeterli su içimine özen gösterilmelidir. Suyunuzu zenginleştirmek isterseniz nane, tarçın, limon veya salatalık parçaları da ekleyebilirsiniz. Bunun yanında zencefil çayı da tüketebilirsiniz. Dilerseniz yemeklerinize baharat olarak da katabilirsiniz. Zencefil halsizliğe iyi gelirken kış aylarında tüketildiğinde bağışıklık sistemini desteklemekte ve gribe karşı korumaktadır. Yapılan araştırmalara göre kilo vermek isteyen kişilerin düzenli zencefil çayı içmesi yağların çözülmesini de kolaylaştırmaktadır. Ayrıca lifli yapısı ile tokluk hissi de sağlayacağından diyet içecek listenizde mutlaka zencefil çayına yer verebilirsiniz. Son olarak ise greyfurt önerilmektedir. Dilerseniz suyunu sıkarak içebilir dilerseniz salataya katabilir veya meyve olarak tüketebilirsiniz. İçerisinde yüksek oranda C vitamini bulunur ve bağışıklığınızı güçlendirir. Ayrıca metabolizmanın da hızlanmasını sağlamaktadır ki bu durum doğrudan yağların yakılma sürecini hızlandıracaktır. Bu etkili ve kolayca erişilebilen içecekler ile diyetinizi destekleyebilir ve dilediğiniz kiloya giderken kendinize iyilik etmiş olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir