Kategoriler
Doğru beslen!

Silikat Minareli ile Tanışma Zamanı

Gelişen zaman ve bilimin ilerlemesi ile insan yaşam süresini arttırmaya çalışırken aynı zamanda yaşam kalitesini de arttırmaya çalışmaktadır. Bu konuda ki en belirgin kadı dengeli beslenme ve spor yapılması ile insanların daha mutlu, daha dinç ve daha enerjik olacağıdır. Doğru ve düzenli beslenme piramidinde ise mineraller ve vitaminler yerini alıyor. Bir çeşit mineral grubu olan silikatta bu dengeyi sağlarken önemli bir yer kapsıyor. Silikat minarelinin faydalarını merak ediyorsanız sizler için araştırdık.

Nedir?

Bu mineral yer kabuğunun altında yer alırken ulaşılmış tüm minerallerin beşte ikisini oluşturmaktadır. Tüm minarelleri içerisinde bulunan silikon dioksit maddeleri olarak kabul ediliyor.

Silikat Mineralinin Faydası Nedir?

Bu mineral doğrudan kemik, kıkırdak doku ve eklem bölgesine fayda sağlıyor. Ayrıca saç, tırnak ve cilt sağlığına da olumlu etkileri biliniyor. Yeni hücre oluşumunu etkileyerek metabolizmanın da düzenli çalışmasını sağlarken cilt kırışıklıklarının azalmasında, saç dökülmesinin azalmasında, büyüme bozukluklarında, tırnak ve saç kırılmalarında, sedef gibi deri hastalıklarında, eklem ağrılarında ve tendonlarda zayıflık yaşayanların yardımına koşuyor.

Hangi Besinler Bulunur?

Silikon dioksit minerali maden sularında, termal sularda bulunmaktadır. Bunun yanında tahıl ürünleri, elma, fındık, lahana, salatalık, balık, bal kabağı, soğan, portakal, havuç, badem, yulaf gibi sebze ve meyvelerde de bulunmaktadır. Bu minarelin tespit edilen herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır. Fazlası böbrekler yolu ile dışarı atıldığından günlük beslenme programınıza mutlaka eklemenizi öneriyoruz.

Kimler Kullanmalı?

Silikat vücut içerisinde ki glukozamin, kalsiyum ve D vitamini aktive ederken aynı zamanda bağ dokularının da sıkılaşmasını sağlar. Bedenin içten tedavi edilmesini sağlarken dışarıya da direkt olarak etkisini gösterecektir. Büyük şehirlerde yaşayan kişilerin vücutlarında alüminyum birikir ve böylece dışarı atılmasını sağlayabilirsiniz. Uzmanlara göre alüminyumun fazlası beyne zarar vermekte ve Parkinson ya da Alzheimer hastalığına neden olabilmektedir. Spora gönül vermiş bir kişiyseniz veya sadece sağlığınızı önemsiyorsanız her zaman tüketebilirsiniz. Ancak sporla uğraşan kişiler için ayrıca antrenman sonrasında tüketerek zorlanan dokuların yumuşamasına ve iyileşmesine de yardımcı olacaktır.

Soda mı? Maden Suyu mu?

Maden suyu dediğimiz içecek içerisinde bikarbonat, kalsiyum, sodyum, klorür, silika, karbondioksit, potasyum bulunduran ve yeraltında ki çatlak kısımlardan yüzeye çıkan doğal bir sudur. Soda olarak adlandırılan içecek ise suyun içerisinde katkı olarak bikarbonat ve karbondioksitin eklenmesidir. Yani içerisinde doğal mineral bulunmamaktadır. Her ikisi de benzer amaç için kullanılır. Ancak maden suyu sadece mideyi rahatlatmak için değil, kas, kemik, cilt ve sindirim sistemine de fayda sağlamaktadır. Bu sebepten soda tüketmek yerine maden suyunu kullanmanız sadece silikat mineralini tüketmek için değil diğer faydalar içinde önemlidir.

Eğer silikat için maden suyu tüketecekseniz mutlaka içerisindekiler kısmına göz atarak mineralin olduğunu kontrol edin. Böylece vücudunuzu zararlı kimyasallardan korurken içeriden temizlenme ve arınma sürecini başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir