Kategoriler
Doğru beslen!

Vücut Geliştirme Yemek Tarifleri

Vücut geliştirme pek çok insanın içerinde bulunduğu ve yapmaktan zevk aldığı bir süreçtir. Sporcular vücut geliştirmeyi belli başlı bazı antrenmanları periyodik ve sıkı olarak gerçekleştiriyorlar. Vücut geliştirmeyi aslında pek çok insan istiyor ama hayatına sokamıyor. Gerek ağır antrenman süreçleri olsun gerekse de vücut geliştirirken uyulması gereken diyet listeleri için insanların gözleri korkabiliyor. Biz de vücut geliştirmek isteyen ya da zaten hali hazırda vücut geliştirme sürecinde olan değer okuyucularımıza lezzetli sporcu yemek tarifleri hazırladık. Böylece diyet listenize ekleyebileceğiniz bu besin değer oldukça yüksek olan tarifleri hayatınıza geçirebilirsiniz.

Spor Yaparken Nasıl Beslenmeli?

Spor yaparken aslında yapılan antrenman kadar uyulan diyet listesi de oldukça önem arz ediyor. Bu noktada doğru sporcu diyet listelerini bilmekte ve uygulamak konusunda oldukça fayda var. Sporcu beslenmesi oldukça önemlidir. İçerisinde pek çok önemli ve değeri yüksek besin barındırmalıdır. Bunun için en önemli şey doğru sporcu beslenme programına uymaktır.

Sporcu Beslenmesinde Doğru Yemek Yemenin Önemi

Beslenme herkes için en önemli günlük rutinlerden biridir. Bunun yanında beslenme sporcular için daha çok dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Çünkü bir sporcu spor sırasında oldukça protein, kas ve yağ kaybeder. Bunlar da dirençsizliğe yol açar. Bu durumun giderilmesi için olması lazım gelen şey doğru yemek programıdır. Sporcu beslenme programları sporcuların her gün kaybettiği enerjiyi, içerisinde mevcut bulunan yüksek değerli besinler ile sporcuya ziyadesiyle sağlar. bu da sporcunun sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Sporcular İçin Tavuk Izgara Tarifi

Malzemeler: 2 adet tavuk göğsü, 1 tatlı kaşığı tuz ve karabiber, bir çay kaşığı kimyon ve karabiber, azıcık limon, bir diş sarımsak ve bir çay kaşığı yarısı kadar zeytin yağı.

Yapılışı: derince bir kapta tüm malzemeleri et hariç döküp iyice karıştırın. Karışım iyice gerçekleştikten sonra bunlara ekleri ekleyip etlerle sosu iyice harmanlayın. Etleri sos içerisinde yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra kızartılmış tavada etleri 2’şer dakika iki yüzü de kızaracak şekilde pişirin. Sonrasında ısıtılmış bir fırında (derecesi 200 derece olacak şekilde) etleri 8 dakika kadar bekletin. Artık tavuk ızgaranız yemeğe hazır.

Sporcular İçin Baharatlı Nohut Salatası Tarifi

Malzemeler: 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı toz biber, 2 diş sarımsak, 1 çorba kaşığı tuz, 2 adet salatalık, yaklaşık 15-16 adet çeri domates, 1 adet avokado, 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı limon suyu ya da bir yarım limon, bir çorba kaşığı karabiber ve tuz, bir tatlı kaşığı sirke.

Yapılışı: nohutlar bir gece öncesinde suda bekletilir sonra kaynatılır. Sonrasında domates ve salatalık küp küp doğranır. Tüm malzemeler bir derin kap içerisine konularak karıştırılır. Tam bir karıştırma gerçekleştikten sonra yemeğe hazır hale gelir.

Vücut Geliştirenler İçin Omlet Tarifi

Malzemeler: 5 adet yumurta, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı tereyağ, 100 gr. Lor peyniri, 5 dilim hindi, 5 mantar, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 çorba kaşığı karabiber, 1 çorba kaşığı kekik, biraz maydanoz.

Yapılışı: ilk önce yumurtalar tam olarak karıştırılır. Sonrasında lor dökülerek karıştırmaya devam edilir. Sonrasında baharatlar da eklenir. Bu arada karıştırma işlemi hep devam eder. döküm bir tava oldukça iyi ısıtılarak yağ dökülür. Sonra tavaya doğranmış mantarlar dökülür. Mantarlardan sonra hindi tavada kızartılır. Üzerine yumurta içine atılmış baharatlar da karıştırılır. Tavaya yumurta karışımı dökülerek pişirilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir