Kategoriler
Doğru beslen!

Yağ Yakıcı Çorba Diyeti Nedir?

Yağ Yakıcı Çorba Diyeti Nedir; Yağ yakıcı çorba diyeti, bol sebzeli bir çorba üzerine kurulu olup, sadece kurallarla belirlenmiş yiyecek ve içeceklerin tüketildiği bir beslenme düzenine dayanmaktadır. Aynı zamanda detoks çorbası veya diyet çorbası olarak da adlandırılıyor.

Yağ yakıcı çorba diyeti, yurtdışındaki hastanelerde ortaya çıktı ve popüler oldu! Obez hastaların kalp ameliyatı geçirmeden önce zorlanmadan kilo vermelerini ve güvenli bir şekilde ameliyat yapabilmelerini sağlamak için tasarlanmış bir diyet yöntemidir.

Yağ yakıcı çorba, sadece içerek kilo vereceğiniz anlamına gelmez. Bununla birlikte, diyetinizi destekler.

Yağ Yakıcı Çorba Diyeti Nedir

Metabolizmaya Etkisi

Çorba içmek vücudunuzu içeriden ısıtır. Bu, kan dolaşımını ve lenf akışını iyileştirecek ve artan metabolizma yağ yakımı sağlar.

Metabolizmanız ne kadar yüksek olursa, kalori yakmanız o kadar kolay olacaktır.

Detoks Etkisi

Bol sebze ile yapılan yağ yakıcı çorba, potasyum ve magnezyum gibi mineraller ve diyet lifi gibi detoks etkisi olan besinler açısından oldukça zengindir

Bu besinler vücutta biriken toksinlerin ve atık ürünlerin atılmasını teşvik ettiğinden, şişkinliği giderme etkisi bekleyebilirsiniz.

Kabızlık Giderici Etki

Yağ yakıcı çorbalardaki sebzeler de diyet lifi açısından zengindir. Diyet lifi, bağırsakların işlevine yardımcı olma ve harekete geçirme etkisine sahiptir, bu nedenle bağırsaklarda biriken dışkı ve atık ürünlerin atılmasına yardım eder.

Ayrıca diyet lifi bağırsaklardaki iyi bakteri sayısını arttırır ve bağırsak ortamını destekler. Kabızlık, diyet yapmanıza rağmen kilo verememenizin nedenlerinden biridir.

Kabızlık meydana geldiğinde bağırsaklarda kötü bakteriler çoğalır ve bağırsak ortamı bozulur. Metabolizmayı yavaşlatma eğilimindedir ve şişkinliğe neden olabilir, bu nedenle diyet yaparken sağlıklı bağırsak ortamını korumak önemlidir.

Yağ Yakıcı Çorba Nasıl Yapılır?

Yağ yakıcı çorbaların doğru şekilde ve kurallara uygun yapılması gerekir. Diyet kısıtlamaları nedeniyle, alınması gereken besinler son derece önemlidir.

Eğer egzersiz yapıyorsanız, aşırıya kaçmayın ve fiziksel durumunuza dikkat edin. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız, diyeti hemen durdurun.

Yağ Yakıcı Çorba İçin Malzemeler

  • Lahana……yarım…
  • Domates … 3 adet.
  • Havuç …… 1 adet
  • SoÄŸan …… 3 adet
  • Kereviz……1 adet
  • Dolmalık yeÅŸil biber……1ila 4 tane
  • Tuz ve biber……Uygun miktar
  • Su……sebzeleri piÅŸirmeye yetecek kadar

Yağ Yakıcı Çorba Diyeti Nedir7

Yağ Yakıcı Çorba Nasıl Yapılır?

Tüm sebzeleri lokma büyüklüğünde doğrayın.

Sebzeleri bir tencereye alın ve üzerini bir parmak geçecek kadar su ekleyin.

Tatlandırmak için tuz ve karabiber ekleyin.

Malzeme olarak mantar da eklenebilir. Mantar, diyet lifi açısından zengindir, bu nedenle kabızlığı gidermeye yardımcı olurlar.

Dolmalık biber sevmiyorsanız, ya da mevsime göre tadı acı ise çarliston kullanabilirsiniz.

Hepsi pişene kadar bekleyin ve sonra ister robottan geçirin isterseniz de o şekilde tüketebilirsiniz. Robottan geçirecekseniz biraz daha su eklersiniz.

Ayrıca, soya sosu, köri, sarımsak, zencefil de tatlandırmak için kullanabilirsiniz.

Her öğünde yanında esmer pirinç pilavı ile yenilebilir. Muz, yeşil sebzeler, borkoli gibi pişmiş yeşil sebzeler de diyetinize eşlik edebilir. En fazla 8 gün uygulanmalıdır ve sabah, akşam ve öğlen her öğün içilebilir.