Kategoriler
Doğru beslen!

Yağ Yakıp Kas Yapmak İçin Beslenme Programı

Pek çok insan zayıflamak istiyor. Zayıflamanın yanında aslında fit ve sıkı bir görüntüye sahip olmak da çok istenilen durumlardan biridir. Zayıflamak, beslenmenin doğru gerçekleşmesini sağlayan beslenme programları ile gerçekleştiriliyor. Ancak fit bir görüntüye ancak doğru antrenmanların periyodik ve doğru olarak uygulanması ile gerçekleşiyor. Bu bakımdan, doğru beslenme programı ve doğru antrenman her zaman için en iyi ikilidir. Biri olmadan diğerinden beklenen potansiyel azalıyor. Bu sebeple ikisinin bir arada yürütülmesi gerekiyor. Biz de siz değerli okuyucularımız için yağ yakıp kas yapmak için gerekli olan en doğru beslenme programını kaleme aldık. Bu program ile hem yağ yakmak hem de kas yapmak çok kolaydır. Biri bir diğerini destekler niteliktedir.

Beslenme Programı Nedir?

Beslenme, bir insanın günlük olarak gerçekleştirdiği, yaşamsal faaliyetlerin devamı olan enerjiyi sağlayan yiyeceklerin vücuda alınmasıdır. Beslenme programı da beslenme aktivitesinin sağlığa en uygun şekilde sistemsel bir hale getirilmiş şeklidir. Doğru beslenme programı oldukça büyük önem taşır. Zira beslenme programı pek çok besin içerisinden vücudun en çok ihtiyaç duyduğu ve önemli olan besinlerin vücuda alınma prensibini sağlar. Bu noktada ise önemli olan şey en doğru beslenme programını bulup ona göre beslenmemizi şekillendirmektir.

Sporcu Beslenmesinde Doğru Beslenme Programının Önemi Nedir?

Beslenme programının ne kadar önemli olduğundan yukarıdaki başlığımız altındaki yazıda açıkça belirttik. Bahsettiğimiz gibi büyük önem taşıyan beslenme programının sporcular için önemi ise en az normal insanlarda olduğu kadar büyüktür. Çünkü sporcu beslenmesi her açıdan zengin olan besinleri gerektirir. Spor yaparken oldukça çok enerji kaybı yaşarız. Bu da eğer doğru besinler ile desteklenmez ve doğru besinlerin tüketimi gerçekleştirilmez ise halsizlik, baş dönmesi ve yorgunluk gibi hislerin oluşmasına sebep olur. Bu açıdan düşünüldüğünde ne doğru beslenme programını uygulayan bir sporcu en kısa zamanda hem kilo verip fit bir görünüme sahip olabilirken hem de bunun yanında sağlığını da doğru beslenme programı sayesinde korumuş olur.

Sporcu Beslenmesinde Su İçmenin İnanılmaz Faydası

Sporcu beslenmesinde su içmek oldukça faydalı bir aktivitedir. Hem sürekli içilmesi vücuda inanılmaz şekilde olumlu etkiler sunarken içilmemesi de belli birtakım hastalıklara, baş dönmesine ve halsizlik hissinin oluşmasına sebep olmaktadır. Zira spor yaparken oldukça fazla terleme gerçekleşir. Yapılan antrenmanların hepsi vücudu ziyadesiyle terletir. Bu da sıvı kaybına yol açar. Başlıca hayat kaynağımız olan su, spor ile uğraşmayan normal insanlarda sağlık için çok büyük önem arz ederken sporcu için çok daha büyük bir önem taşır. Bu açıdan her sporcunun günde en az ortalama 3 litre su tüketmesi gerekmektedir.

Skinny Fat, Türkçesi: Yağ Yakarken Kas Yapmak

Skinny fat, yani Türkçesi ile yağ yaparken kas yapmak terimi dilimize son zamanlarda oldukça girdi. Peki nedir bu skinny fat? Ne işe yarar? Bu konu hakkında pek çok insan soru işaretine sahip. Skinny fat, doğru beslenme programı ile antrenmanlarda yakılmak istenen yağın en kolay şekilde kasa dönüştürülmesi şeklinde ifade edilebilir.

Yağ Yakıp Kas Yapmak İçin Beslenme Programı Ölçüsü

Bu konu hakkında belli birtakım besinlerin alınması gerekiyor. Gereklilik sırasına göre şöyle bir dizilim yapılabilir: kaloriler, makrolar, makro-besin kalitesi ve su, zamanlama ve supplement destekleyiciler).

Skinny fat için kaloriler oldukça önem taşırken sonrasında makro besinler, besinlerin değeri ve su içmek, zamanında beslenmek ve destekleyicilerle sporu desteklemek önem arz ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir