Kategoriler
Doğru beslen!

Yiyerek Kilo Vermenin Yolu Hep Obur Diyeti

Diyetlerin uzun süreli olmama sebeplerinden biri de sürekli aynı yiyeceklerin tüketilmesidir. Kişinin alışılmış yeme listesine aykırı gelen bu yiyecekleri uzun süreli tüketmek imkansızı oldurmaya çalışmaya benzemektedir. Yeme saatleri ve çalışma koşulları da işin içine eklenince diyeti uygulama süresi istenilenden hep daha az olmaktadır. İstediğiniz zaman mantı, istediğiniz zaman börek yiyebileceğiniz ve yedirerek kilo vermeyi vaat eden hep obur diyetini sizler için araştırdık.

Hep obur Diyetinin Tanımı

Zayıflamak isteyen kişilerin iştahını kabartan bu diyet ismiyle dikkat dikkat çekmektedir. Diyet yapan kişilerin kendilerini çok sınırlandırmadan ve baskı altına sokmadan zayıflayabileceğini vurgulayan Hep obur diyeti her gruptan besinlerin tüketilmesi ile yapılıyor. Temel prensip ile dilediğiniz yemekleri tüketmekten geçerken önemli olan ne kadar tüketildiği sorusu öne çıkıyor.

Zayıflamak Mümkün Mü?

Dilediğiniz her şeyi yiyerek zayıflama fikri ütopik bir yaklaşım olarak karşımıza çıksa da bu diyet programında önemli olan hangi besini ne zaman ve ne kadar ölçü ile yiyeceğinizdir. Besinler ölçülü bir şekilde yenildiğinde daha az kalori alınıyor ve yağ yakımını arttırıcı besinlerin de takviyesi ile yağ yakımı arttırılıp metabolizma hızlandırılıp zayıflamak mümkün oluyor. Diyet yapamayacağını ve belirli kalıplar ile beslenemeyeceğini düşünen kişiler hep obur diyeti ile zayıflayabiliyor. Kilo almanın en önemli etkenlerinden biri fazla tüketim olduğu bilinirken bu diyette porsiyonlar küçülürken çeşitlilik artıyor. Kişi istediği yemeği eskiye oranla daha az tüketerek tüketmesi gereken kalori oranında kalarak kilo verme eylemini gerçekleştirebiliyor.

Yemekler Az Yağlı ve Protein Odaklı Tüketilmelidir

Birçok diyet yağı neredeyse sıfıra indirger. Uzmanlar yağsız beslenen kişilerde vücudun mevcut yağı tutmak için daha çok çabaladığını ve metabolizma hızını düşürdüğünü araştırmalar sonucu ispatlamıştır. Bu sebeple yağsız yemek yerine az yağlı besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Bu diyet programında haftanın iki günü karbonhidrat ağırlıklı beslenilmesi serbesttir. Örneğin makarna, pirinç veya bulgur tüketebilirsiniz. Karbonhidrat kasları destekler ve kas grupları için ihtiyaçtır. Porsiyonlar ise kişinin kilosuna, yaşına ve metabolizma hızına göre belirlenmektedir. Diyetin üç günü ise sebze ağırlıklı beslenilmelidir. Sebzenin yanına dileyen kişiler balıkta tüketebilir. Kalan günler ise protein temelli beslenilmesi tavsiye edilir. Protein kişiyi tok tutarken aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır. Protein yine kasları desteklediğinden yağların azalıp kasların artması sağlanmaktadır. Bu diyet için 2 gün protein 3 gün sebze ve 2 gün karbonhidrat ağırlıklı beslenebilirsiniz.

Mutlaka Egzersiz Yapılmalı

Hepobur diyetini özellikle sporcular tercih etmektedir. Diyette yasaklı listesinin olmaması her besinin tüketilmesi spor yapan kişilerin de ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Diyet mutlaka spor ile desteklemelidir ki kişi kilo verirken kas grupları güçlendirilmeli ve hayat boyu devam ettirerek istenilen vücut korunmalıdır. Hepobur diyetinde kişi sadece iradesine sahip çıkarak dilediği besini az tüketmeye yoğunlaşmalıdır. Yaşamınıza en uygun diyeti seçerek uygulana birliğini arttırmak istediğiniz sonuca giderken emin adımlarla ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir