Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

3 Poz İle Kolay Başlangıç ​​Yogası

3 Poz İle Kolay Başlangıç ​​Yogası; Yeni başlayanların bile güvenle yapabileceği 3 poz!

Yoganın temelleriyle dolu “3 poz” ile başlayın!

Belki daha fazla insan evde daha fazla zaman harcıyor ve yogayı yaşam tarzlarına dahil etmeyi düşünüyor? Ancak nereden başlayacağımı bilemiyor… Bunu sevenler için yoganın rahatlığını kolayca yaşayabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Sert bir vücudunuz varsa veya yogaya yeni başladıysanız endişelenmeyin. Sadece herkesin kolayca başlayabileceği pozlar seçtik. Bu seferki üç pozun hepsi bir arada yoganın temel pozları.

Herkes Kolayca Yapabilir! “Başlangıç ​​Yogası”

3 Poz İle Kolay Başlangıç ​​Yogası
3 Poz İle Kolay Başlangıç ​​Yogası

(1) Kedi duruşu

Her şeyden önce, kedi pozu ile başlayın. Dört ayak üzerinde, sadece omurganızı hareket ettirin. Nefes verirken sırtınızı bükün ve nefes alırken göğsünüzü açın. Çok kolay çünkü bu hareketi nefesinize göre yavaşça tekrarlıyorsunuz!

Bu, yoga programında defalarca yapılan bir poz. En sevdiğiniz poz bu olabilir çünkü rahattır; bu yüzden kesinlikle yapmanızı tavsiye ederiz. Vücudunuzun anahtarı olan omurganızın esnekliğini artırın!

3 Poz İle Kolay Başlangıç ​​Yogası

(2) Üçgen poz

Sırada “Üçgen Poz” var. Dinamik ve derin bir pozdur, ancak önce denemesi kolaydır, bu nedenle ilk kez kullanacaklar için önerilir. Görüntü, bacaklarınızı genişçe açmanız, ellerinizi omuz yüksekliğine kaldırmanız ve büyük bir üçgen yapmak için sağ elinizi uyluklarınızın üzerine koymanızdır. Hem sağ hem de sol yapalım.

Pelvis çevresinde sıkı hareket edebildiğiniz için sol ve sağ iskeletler dengelenir ve sindirim fonksiyonu gelişir. Vücudun yanları rahat bir şekilde esner, bu da alt gövdeyi de güçlendirir.

3 Poz İle Kolay Başlangıç ​​Yogası

(3) Palmiye ağacı duruşu

Palmiye Pozu, dengeyi ve konsantrasyonu artıran bir pozdur. Vücudunuzu gererken topuklarınızı kaldırmak için vücudunuzun sallanması doğaldır, bu yüzden elimizden geldiğince deneyiniz.

Ayaklarınızı vücudunuzu merkezleyecek şekilde hizalayın ve ellerinizi yanaklarınızın yanına kaldırın. Göğsünüzü açın, çapraz olarak yukarı bakın ve topuklarınızı yavaşça yerden kaldırın. Omurganızı uzun tutun ve bu durumda yavaşça nefes alın.

Gücünüzü serbest bırakın ve sallanırken kendinize bakın. Dengenizi ve konsantrasyonunuzu geliştirebilir ve bacaklarınızda sıkılaştırıcı bir etki bekleyebilirsiniz.

Aslında bu 3 poza başladığınızda; hepsi basit pozlar ama vücudumun rahat bir şekilde gerildiğini ve yavaş çalıştığını hissedeceksiniz. Tüm hareketler yavaş olduğu için nefesinize konsantre olabilirsiniz. Özellikle “üçgen pozu” beğeneceksiniz. Vücudun yanlarını dinamik olarak esnetmeyi, vücudu çekirdekten gevşetmeyi ve kısa sürede kendinizi yenilemeyi başaracaksınız.

Tüm pozlar kolayca yapılabilir, böylece ilk kez yoga yapacak kişi bile güvenle başlayabilir.