Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Adonis Kası İle İlgili Merak Edilen Her Şey

Adonis Kası İle İlgili Merak Edilen Her Şey; Bazı kişiler için spora başlama nedeni olan Adonis kası fit görünümü sağlar. Adonis kası oluşturmak zordur. Vücudun daha estetik ve daha fit görünmesini sağlarken düzenli çalışma sonrası elde edilir. Adonis kası tüm sporcuların isteğidir. Spor salonu veya evde yapabileceğiniz etkili egzersizler ile adonis kası nasıl çıkarılır? Detayları yazımızda.

Adonis Kası Nedir?

Karın ve bel bölgesinin arasında olan kasa adonis denir. Kadınlar ve erkekler için adonis kası görünümü fitlik derecesini gösterir. Sadece adonis kası çıkarmak için bile spora başlayan insanlar bulunur. V şeklinde olan bu kası ortaya çıkarırken karın kasları da sıkılaşır.

Adonis Kası Hangi Bölgededir?

Adonis kası ile ilgili bilinen en temel yanlış bölgesidir. Birçok kişi adonis kasını karında zannederken adonis kası bir bel kasıdır. Bel kemiğinden başlayarak kasık bölümüne kadar devam eden çizgili bir kas grubudur.

Vücudun kas yapısına göre bazı kişilerde daha belirginken bazılarının kası belirginleştirmek için daha fazla egzersiz alması gerekir. Adonis kası egzersizleri düzenli yapıldığında daha görünür ve belirgin bir hal alır. Sporcuların fit görünümü elde etmesinde etkin bir payı varken çekiciliğinin çok yüksek olması hemen herkesin adonis kasını sevmesine neden olur. Yağ kütlesi fazla olan kişilerde adonis kası neredeyse hiç görünmez. Kasın ortaya çıkabilmesi için öncelikle yağların azaltılması ve vücudun kas kütlesinin arttırılması gerekir.

Adonis Kası İle İlgili Merak Edilen Her Şey
Adonis Kası İle İlgili Merak Edilen Her Şey

Adonis Kası Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Adonis kasının belirgin hale gelmesi için egzersiz şarttır. Temel olarak vücudun yağ miktarının azaltılması ile azalır. Eğer bel bölgesinde yağlanma sorunu yaşıyorsanız uygun bir beslenme programı yapılırken hareketler de haftada en az 4 gün tekrarlanmalıdır. Adonis kasının ortaya çıkması için karın ve bel egzersizleri yapılır. Daha fit bir görünüm için kalça egzersizlerinizi de rutininize ekleyerek karın, kalça, bacak ve bel bölgesi sıkılaştırması ile adonis kası ortaya çıkar.

Adonis Kası Egzersizleri Nelerdir?

Adonis kası karın ve bel egzersizleri ile ortaya çıkarıldığı için en temel egzersiz mekiktir. Gün içerisinde düzenli olarak mekik çekerek karın kaslarınızın sıkılaşmasını sağlarken bel bölgesinde ki yağların da azalması sağlanır. Mekik egzersizinizi 3 set şeklinde 15 kez yapabilirsiniz. Diğer bir etkili karın egzersizi ise lateral heel touches egzersizi yapılır. Bel bölgesi için oldukça etkili olan egzersizi yapmak için:

  • Matınızı serin ve üzerinde dizlerinizi kırarak geriye doğru uzanın
  • Ayak topuklarınızı kalçanıza kadar mümkün olduğunda yakınlaştırın
  • Kollarınızı iki yanınıza alın
  • Omzunuzu başınızı ve boynunuzu dik tutun
  • Sağ elinizi sağ topuğunuza sol elinizi ise sol topuğunuza getirin
  • Bir dakika boyunca bu pozisyonda kaldıktan sonra başlangıç pozisyonuna geri dönerek tekrarlayın.

Spor yapmaya alışkın değilseniz süreyi kısaltabilirsiniz. 1 dakikadan 5 set almanız yeterliyken süreyi kısa kullanacak iseniz set sayısını arttırabilirsiniz. Adonis kası egzersizlerini yaparken doğru kıyafet seçiminde bulunmak için www.sportive.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.