Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Basenleri İnceltmenin Yolları

Fazla kilolar, bölgesel şişkinlikler, atılamayan ödemler veya yağlanmalar, kadınların korkulu rüyasıdır.

Şişkin basenlerden, koca bir göbekten kurtulmanın da çözümleri vardır. Üstelik bunlar zor çözümlerde değildir.

Sağlık Deposu Kürler

Sağlığınız ve zayıflamanıza yardımcı olması açısından, kürler uygulamanız size büyük yarar sağlar.

Üstelik bu kürlerin uygulaması da son derece basit ve pratiktir. Bu sayede evinizde birkaç malzeme ile kürler uygulamanız mümkündür.

Yeşil çay, maydanoz, limon, ısırgan veya benzeri bitkiler ile hazırlanan kürler, zayıflamanızda son derece önemlidir.

Yürüyüş ve Spor

Koşu, yürüyüş veya çeşitli egzersizlerle uğraşmanız, kilo vermek ve zayıflamakta önemli rol oynamaktadır.

Özellikle bölgesel incelme ve sıkılaşma ihtiyacı olan kişiler için yürüyüşün önemi anlatılamaz.

Basen bölgenizde ki fazlalıklardan günde yarım saat bir saat aralığında tempolu yürüyüşlerle kurtulmanız mümkün.

Egzersizlerle bunu desteklediğinizde, çok kısa bir sürede istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Egzersizlerde Giyim

Yapacağınız egzersizin türüne, kullanılacak malzemelere ve uygulama tekniğine bağlı olarak spor kıyafet tercihi değişim göstermektedir.

Örneğin; koşuya veya bisiklete çıkarken üstünüze oturan ve hava alan kıyafetler tercih etmelisiniz. Soğuk havalarda ise rüzgârı önleyen kıyafetler kullanmanız yararınıza olacaktır.

Dikkat etmeniz gerekenler;

  • Kıyafetin hava alması,
  • Rahat olması,
  • Esnek olması,
  • Üstünüze tam oturması,
  • Hareketinizi kısıtlamaması gerekmektedir.

Özellikle kumaş seçiminize dikkat etmelisiniz. Bu sayede terlediğinizde kıyafet tüm teri emerek buharlaşmasını sağlar ve üzerinizden uzaklaştırır. Sizde ağırlaşmadan ve yorulmadan spor yapmanıza yardımcı olur.

Kıyafet seçimi sporunuzun kalitesini arttıracaktır.

Beslenmenin Önemi

Sağlıklı beslenmek herkes için önemlidir ancak spor yapan veya zayıflamaya çalışanlar için çok daha fazla önem arz eden bir konudur.

Bu sebeple şeker, un, tuz içeren besinlerden uzak durmalı ve karbonhidrattan kaçınarak protein ağırlıklı beslenmeye bir an önce, vakit kaybetmeden başlamalısınız.

Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek, lifli gıdalar oluşundan yağ yakımını hızlandırır ve sizi zafere taşır. Bu sayede, hızlı bir şekilde kilo verirsiniz ve basenlerinizden kurtulursunuz.

Ayrıca bol bol su tüketmeniz gerekir. Su, metabolizmanın hızlanmasını ve kilo vermenizi sağlar.

Bisiklet Sürmek

Düzenli olarak bisiklet kullanan bireylerde, basen ve üst bacak problemi bulunmaz. Bisiklet sürücülerinin basenleri ve bacakları, sarf ettikleri çaba sayesinde kaslarını geliştirir ve sıkılaştırır.

Bisiklet, yoğun tempolu bir spordur ve basen problemleri bulunanların mutlaka tercih etmesi gerekir.

Üstelik bisiklet, kendinizi özgür hissetmenizi sağlar. Uçsuz bucaksız yollarda, hem gezinir, hem de keyifli bir spor yapmış olursunuz.

Pedallarınıza kuvvet!

Her Şeyden Önemlisi

Basenlerinizi inceltmek adına girişeceğiniz bu zorlu ve uzun süreçte sizin için en önemli konu istikrarlı ve disiplinli olmaktır.

İstikrarlı ve disiplinli bir diyet ve spor programı, sizi basenlerinizle girdiğiniz bu zorlu savaşta galip konuma getirmek için çok önemlidir.

Kesinlikle pes etmemeli, tüm çabalarınızın filiz vermesini beklemelisiniz. Uygulayacağınız kürleri, beslenme programını sporla desteklemek bu süreci hızlandıracaktır.

Yine de disiplini elden bırakırsanız, verdiğiniz tüm çabalar boşa gitmiş olacaktır. Bu yüzden istikrarı elden bırakmamak ve tavsiyelerimizi dinlemeniz gerekmektedir.

Beslenmenize, egzersizlerinizi tekrarlamaya ve sağlığınızla alakalı her şeyin devamlılığını sağlamaya dikkat ederseniz, bu savaşın kazananı siz olacaksınız.

Unutmamalısınız. Düzenli ve sağlıklı, lif içerikli beslenme, özel bitkilerden kürlerin kullanımı, şekerin hayatınızdan çıkması sayesinde zaten büyük bir yol kat etmiş olacaksınız. Bir de bunların hepsini yürüyüş ve bisiklet egzersizleri ile desteklemeniz hızınızı iki katına arttıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir