Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Birlikte Spor Yapın; Ağaç Yaşken Eğilir

Sporu bir hayat felsefesi olarak görüyor ve hayatınızda her zaman olmasını istiyorsanız bunu aileniz ile vakit geçirebileceğiniz keyifli bir zaman dönüştürmek istemez misiniz? Birçok kişi çocuk sahibi olduktan sonra spora istediği zamanı ayıramamaktan şikâyet ediyor ve zorluklarından bahsediyor. Ancak bu durumun mazereti olmaz çünkü zaman satın alamayacağımız yegâne şeylerden biri. İsterseniz çocuğunuzu spora dahil edebilir onunla spor yaparken hem formunuzu korur hem de sizin gibi sporu seven bir çocuk yetiştirebilirsiniz. Elbette ki çocukların yaş aralığına göre yapılacak sporlar değişse de hangi sporları tercih etmeniz konusunda sizlere fikir vermek için temelden başlayabileceğiniz spor dallarını inceleyeceğiz.

Oyuncu Çocuklara Pilates

Çocukların ilk olarak öğrendikleri şey anne ve babalarını taklit etmektir. Çocuklar arkadaşlarıyla oynarken veya sizin yanınızda eğlenirken mutlaka ne kadar esnek olduğunu ve birçok hareketi kolaylıkla yapabildiğini fark etmişsinizdir. Bu yüzden çocuklarınız ile pilatesi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle evinizde mat bulundurmak yeterlidir. Çocuğunuzu biraz ısındırdıktan sonra eğlenerek öğrendikten sonra yavaş yavaş yeni egzersizler ekleyerek kademeli bir şekilde ağırlığını arttırabilirsiniz. Sizi taklit ederek yapacağı hareketlerden keyif alacak ve kaslarını daha ağaç yaşken geliştirmeye başlamış olacaksınız.

Zıplamayı Seven Çocuklar

Hemen hemen bütün çocuklar zıplamaktan çok hoşlanır. Oyun oynarmış gibi çocuğunuz ile spor yapabilirsiniz. Bunun için sadece step tahtasına ihtiyacınız var yahut evinizde size uygun materyalleri kullanabilirsiniz. Müzik için ve çocuğunuz ile enerjik bir şekilde step tahtasında hareket edin. Çok basit bir spor gibi görünse de hareketli olmasından ötürü çok fazla kalori yaktırır ve çocukların o bitmek bilmez enerjisine de en uygun sporlardan biridir. Üstelik fazla iştahı olmayan çocuklar içinde birebirdir. Enerji yakarak çocuğunuzun iştahının açılmasına yarar sağlayabilirsiniz.

İp Atlamadan Büyüyen Çocuk Olmaz

2000’den sonra doğan çocuklar her ne kadar ipin ne kadar eğlenceli olduğunu bilmese de bunu ona öğretebilir ve hatırlatabilirsiniz. İp atlamak diye küçümsemeyin bu egzersiz sırasında yine çok fazla kalori yakılır ve birden fazla kas çalıştığı için büyüme çağındaki çocuklara oldukça faydalıdır. Sadece evinizde değil bahar aylarında parklarda da çocuğunuzla ip atlatarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Tahta Egzersizi ile Evde Keyifli Dakikalar

Eğer evinizde spor yapmak istiyorsanız plank en doğru egzersizlerden biridir. Karşılıklı iki mat setin ve çocuğunuzun sizi taklit etmesini isteyin. Aranızda küçük iddialar ortaya koyarak bunu bir yarış haline getirebilir ve çocuğunuzun dikkatini toplayabilirsiniz. Plank egzersizi için çocuğunuzun 5 yaşından büyük olması gerekmektedir. Aksi halde uzun süre ilgisini toplayamazsınız.

Kız Kıza Squattan Daha Eğlenceli Ne Olabilir

Bu spor elbette sadece kadınlara özgü değildir ancak anne kız saatinde yapıldığı takdirde büyük eğlence yaşattığı bilinmektedir. Kalça ve bacak kaslarınızı çalıştırabileceğiniz çocuğunuz daha büyürken güzel vücut hatlarına sahip olmasına yarar sağlayabilirsiniz. Yine ilgisini toplayabilmek için yukarı doğru kalkarken zıplama hareketleri de ekleyerek daha eğlenceli bir hale sokabilirsiniz. İsterseniz bir top alarak topu birbirinize atmaya çalışmakta durumu farklılaştıran bir yorum olabilir. Siz yeter ki spor yapmak ve çocuğunuzu bu spora dahil etmek isteyin mazeretsiz sağlık dolu günleriniz olması dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir