Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Düğünden Önce Zayıflamak İçin Spor

Evliliğin resmiyete döküleceği düğün öncesinde fazla kilolarından kurtulmak isteyenler, özel bir spor programı sayesinde amaçlarına ulaşabiliyorlar. Hem kadınlar hem de erkekler, birtakım egzersizleri düzenli bir şekilde yaptığında; en mutlu günlerinde daha güzel görünebilirler.

Isınma Hareketleriyle Başlayın

Daha önce spor yapmamış ve bu aktiviteye yabancı olanlar, mutlaka ısınma hareketlerini uygulamalılar. Vücut ısısının yükselmesi, kan dolaşımının daha düzgün bir hale gelmesi, sizi olası sakatlıklardan da koruyacaktır. Bu noktada bacaklarınızı omuzun hizasında olacak şekilde biraz açın. Sonrasında ise öne doğru eğilmeye başlayın. Bunu yaparken hem bacaklarınızı hem de sırtınızı bükmemeye gayret edin. Ayrıca ellerinizi, ayak uçlarınıza doğru değdirmeniz de ısınmanızı sağlayacaktır. Böylelikle zorlu bir maraton öncesinde hazır hale gelmiş olacaksınız.

Ağırlıklarla Çalışın

Düğünden önce zayıflamak isteyen kişilerin, bunu bir spor salonunda yapması her zaman tavsiye edilir. Çünkü birtakım aletleri kullanmak gerekmektedir. İlk olarak sandalyeye oturun. Dik bir şekilde bunu yapın. Avuç içleriniz ileriye bakacak biçimde iki ağırlığı kaldırın. Bu sırada omuzlarınızdan güç almanız gerekiyor. Daha sonra ağırlıkları başınızı iki yanından yukarı doğru kaldırın. 10 kere yapmak yeterlidir. Doğru bir biçimde nefes alıp vermeye dikkat etmelisiniz.

Yana Doğru Kolların Açılması

Diğer hareket ise yine ağırlıklarla yapılmakta. Elinizde tutmuş olduğunuz ağırlıkları çok sıkı bir biçimde tutmalısınız. Bunların yönü size doğru olmalıdır. Ayağa kalkın. Nefesinizi kontrollü bir biçimde vererek, yana doğru ağırlıkları kaldırmaya başlayın. Bir saniye kadar bunları tutun. Ardından tekrar aşağı indirin. Bunu hızlı bir biçimde yapmamaya özen gösterin. İki değişik omuz hareketinin sonrasında yaklaşık bir dakika kadar dinlenmeyi unutmayın.

Kol Kaslarını Sıkılaştırın

Düğün öncesinde sıkı bir kola sahip olmak çok zor değil. Düzenli bir şekilde yapacağınız egzersiz sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak biraz öne eğilin. Elinizde yine ağırlıklar olacak. Dizlerinizi çok hafif bir biçimde bükmelisiniz. Ancak sırtınızın hem dik hem de karşıya bakması lazım. Omzunuzu sabitledikten sonra ağırlıkları arkaya doğru itmeye başlayın. Bunu gerçekleştirirken ön kolunuzu kullanmanız gerekmekte. Sonrasında yaklaşık olarak bir saniye bekleyin. Kolunuzun arka kısmında bir kasılmanın ortaya çıktığını hemen fark edebilirsiniz. Bu egzersizden çok iyi bir şekilde verim sağlamak adına vücudunun sabit olup olmadığını mutlaka sık aralıklarla kontrol etmelisiniz. Birkaç defa tekrarlamak yeterli olacaktır.

Karın Kaslarınız Şekle Girsin

Hem damat hem de gelen adaylarının en çok önem verdiği yerleri karınlarıdır. Buranın çok sıkı bir görünüme kavuşması, kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacaktır. Bunu sağlayabilmek adına evinizde ya da bir spor salonunda bu egzersizi yapabilirsiniz. Yere sırtüstü olarak şekilde uzanmalısınız. Ancak dizlerinizi bükmeniz gerekmekte. Ayaklarınızı ise omuz hizasını geçmemeye özen göstererek açın. Bel ve kalça bölümü arasında boşluk olmalıdır. Öne doğru hafif bir biçimde yükselin. Sağ elinizi kullanarak, sağ ayağınıza dokunmaya çalışın. Aynısı sol elinizle de gerçekleştirin. Toplamda bunu 24 defa yapmanız lazım. Hareket sırasında karın bölgesinde yanma hissetmeniz, ilgili kas bölümünün çalışmaya başladığını göstermektedir.

Tüm Bölgelerinizi Çalıştırın

Evlilik töreni öncesinde yapabileceğiniz son egzersiz ise oldukça farklı bölgelerinizdeki kasların çalışmasını sağlayacaktır. Şınav olarak bilinen pozisyona geçin. Eğer bu sizin için son derece zorlayıcı olacaksa, dizlerinizin üstünde de durabilirsiniz. Kollarınız mutlaka dik olmalıdır. Vücudunuzu önce aşağıya sonra yukarıya doğru itmelisiniz. Bunu hızlı bir şekilde yapmak yerine daha yavaş ritim ve tempoda gerçekleştirmeniz, etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Tüm bu egzersizleri mutlaka düzenli olarak tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir