Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Egzersiz Eksikliğinden Nasıl Kurtulursunuz?

Egzersiz Eksikliğinden Nasıl Kurtulursunuz ; Kışın hava soğuk ve birçok insan evde sıcacık oturmak istediği için evde kalmaya meyillidir. Ayrıca koronadan dolayı evde daha fazla vakit geçirdiğimiz için egzersiz yapmama ve kilo alma konusunda endişeliyiz.

Youtube İzlerken Egzersiz Yapın

YouTube egzersiz videoları izleyerek egzersiz yapın. Yeni başlayanlar bile kolayca anlayabilir, bu yüzden devam etmesi kolay ve spor salonuna gitmek gibi paraya mal olmadığı için mutlu olacaksınız.

Evde egzersiz için YouTube’un kas antreman videolarını kullanabilirsiniz. Bir amatörün bile rahatlıkla yapabileceği bir seviyeden başlarsanız çok kolay ve her gün rahatlıkla devam edebilirsiniz

Düzenli bir egzersiz yapmıyorsanız, aniden evde egzersiz yapmaya karar verirseniz ne yapacağınızı bilemezsiniz. YouTube böyle bir durumda uygundur. Çeşitli egzersiz videoları yüklendi, böylece egzersiz seviyenize ve zevkinize uygun egzersizleri deneyebilirsiniz. Para harcamadan her istediğini yapabilmek güzel.

Ayrıca TV programlarının kullanılması da tavsiye edilir.

Bazı insanlar evde egzersiz yapmak için TV kullandıklarını söyler. Programların belirli bir süresi var, bu yüzden her gün uygularsanız alışkanlık haline gelecek ve sıkılmayacaksınız gibi görünüyor.

Egzersiz Eksikliğinden Nasıl Kurtulursunuz

Parmak Ucunda Yürüyün

Evde her zaman parmak uçlarımda yürüyebbilirsiniz. Yemek pişirirken, süpürürken, çamaşır asarken vb. yapabileceğiniz basit bir hareket ama çekirdeğiniz güçleniyor ve bacaklarınız ve beliniz de güçleniyor; daha güçlü hissedersiniz.

Ayrıca;

Yerde oturun; sadece bağdaş kurarak değil kalça eklemlerimi esneterek oturmaya çalışın.

Tv izlerken bacaklarınızı hareket ettirin, reklamlar sıkıcı ve izlemeyi sevmiyoruz. İşte o zaman reklamlardaki müziklerle dans edebilirsiniz. Zamanı değerli kullanırsınız.

Eğer ev işlerini yaparken ve televizyon seyrederken egzersiz yapar gibi hareket ederseniz endişelenmeden rahatça esneyebilirsiniz. Sadece egzersiz yapmak için zaman harcamanıza gerek kalmaz, böylece meşgul insanlar bile zorlanmadan spor yapabilir.

Egzersiz Eksikliğinden Nasıl Kurtulursunuz

Vücudunuzu Hareket Ettirmenin En İyi Yolu Dans Etmektir

En sevdiğiniz idollerin şarkılarını dans edebilmek için açın; bu yüzden boş olduğunuzda video izlerken dans edebilirsiniz.

Sevdiğiniz şarkıların dans videolarını izleyerek egzersiz eksikliğini dans ederek çözen birçok insan var. İdol grubunun dansı tam teşekküllü ve oldukça yoğun, bu yüzden sadece bir şarkı ve dansı yönetseniz bile, önemli miktarda egzersiz olacaktır. Eğlenirken vücudunuzu hareket ettirebilirsiniz, bu nedenle normal egzersizde iyi olmayan kişilere önerilebilir.

Egzersiz Eksikliğinden Nasıl Kurtulursunuz

Squat Ve Karın Egzersizleri İle Sıkı Kas Eğitimi

Evde kas antremanı yapabilirsiniz. Basit bir squat ama sadece bir haftada kalkık ve sıkı bir kalçanız olur.

Evde her gün 30 defa karın kaslarınızı çalıştırmaya çalışın.

Bazı insanlar evde kaslarını kolar bir iki hareketle güçlendirir. Squat en popüler olanıdır. Squat’lar etkilidir çünkü alt vücut kaslarını güçlendirebilirler. Televizyon seyrederken ve dişlerinizi fırçalarken egzersiz yapabilmek güzel. Ayrıca karın egzersizleri, şınav, plank gibi kas antrenmanları yapabilirsiniz.

Ekipmanla Herkes Kolayca Egzersiz Yapabilir

Sıçrama tahtası kullanarak yükselme egzersizi yapabilirsiniz. En sevdiğiniz TV programını izlerken yapabilirsiniz ve 30 dakika bile önemli bir egzersiz olacaktır.

Bir trambolin alıp her gün evde uçabilirsiniz. Artık çeşitli trambolin egzersizlerim var, çeşitli şeylerden zevk alıyorsanız idealdir.

Step ve spin bike kullanarak vücudunuzu olabildiğince hareket ettirmeye çalışabilirsiniz.

Egzersiz ekipmanına sahip insanlar egzersiz yaparken bunu tam olarak kullanmaz bir süre sonra sıkılırlar ama yine de aletinizin olması sizi motive edebilir. Yoksa da kendi aletinizi yapın. Pet şişeye su koyup halter gibi kullanın… Merdiven inip çıkın, temizlik yaparken bez kullanın ve tüm vücudunuz hareket etsin.

Masa başı çalışıyorsanız masanızı yükseltin günde bir saat ayakta çalışın. Ya da adımsavar kullanarak evde yürüyün.

Herkes, egzersiz eksikliğini gidermek için çeşitli başka egzersizler yapabilir. Evdeki merdivenleri gereğinden fazla inip çıkmak ya da ev işlerini çok yapmak ve hareket etmek herkes için kolaydır.