Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

En Güzel Egzersiz Uygulamaları

Sağlığımızı koruyabilmenin ve hatta birçok rahatsızlığın önüne geçebilmek ve daha dirençli bir bedene sahip olmak için spor yapmak oldukça önemli bir faktör. Yoğun çalışma temposu, düzensiz beslenme gibi faktörlerin yanında bir de hareketsiz yaşam tarzı birçoğumuz için önemli sağlık problemlerinin ana nedenini oluşturmaktadır. Tüm bunların farkında olup ancak bir spor salonuna gidecek zaman ve koşulları oluşturamadığımız noktada bu durum bizi daha fazla rahatsız eden bir durum haline gelmekte. Fakat artık günümüz teknolojisinin geldiği nokta bu soruna yönelik de çözümler oluşturmuş durumda. Son dönemlerde oldukça popüler olan ve dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan mobil egzersiz uygulamaları bulunmakta… Spor salonlarına gitmeye zaman ayıramıyorsanız ya da spor salonuna gitmeyi sevmiyorsanız siz de bu uygulamalar ile günlük egzersiz programlarınızı oluşturup daha sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

Sizler için en güzel egzersiz uygulamalarını bir araya getirdiğimiz bu yazımız ile kendi ev ortamınızda televizyon izlerken bile spor yapabilir ve bedeniniz ve psikolojiniz için sağlıklı bir girişimde bulunabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Egzersiz Uygulamaları Nelerdir?

Biraz sonra bahsedeceğimiz egzersiz uygulamalarını cep telefonunuza indirerek her gün çok küçük zaman dilimlerinde egzersiz yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Evde tek başına egzersiz yapmak isteyen birçok kişinin oldukça memnun kaldığı ve olumlu yorumlarla tavsiye ettiği en güzel egzersiz uygulamalarından bazıları şunlardır:

Sworkit Lite

Ücretsiz bir uygulama olan sworkit Like uygulamasını Androis ve İOS cihazlarınıza indirebilirsiniz. Uygulama ile kişisel bir antrenörünüz varmış gibi esneme, yoga, kuvvet antrenmanı gibi birbirinden farklı egzersizleri belirli programlar dahilinde yapabilirsiniz.

Seven Minute Workout

En çok uzun süre egzersiz yapmaya vakti olmayan ama mutlaka her gün egzersiz yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bu uygulama ile her egzersizde 30 saniye çalışarak kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Skimble Workout Trainer

Daha fazla fiziksel efor gerektiren egzersizleri tercih ediyorsanız her adımda size videolar yardımıyla rehberlik yapılan bu programı tercih edebilirsiniz. Uygulama ayrıca kişisel hedeflerinize göre seçim yapma olanağı da sağlamaktadır.

30 Day Challenge

Bir ay sürek günlük egzersiz planlarından oluşan uygulamada üç egzersiz kategorisi ve üç zorluk seviyesi bulunmaktadır. Uygulamada daha iyi sonuçlar için her seans bir önceki seansa göre daha zor olmaktadır.

My FitnessPal

Fitness uygulamasından çok bir diyet uygulaması olan bu programda yiyeceklerin kalorileri de hesaplanıyor ve yaptığınız egzersizler sonucunda grafiklerle çalışmalarınızı takip edebiliyorsunuz.

Virtuagym Fitness

Bu uygulama sayesinde vücudunuzda bölgesel olarak kaslarınızı geliştirebilecek egzersizlere ulaşabilirsiniz.

Google Fit

Adımsayar ve kalori ölçme özellikleri olan uygulamada fitness uygulamaları ile bağlantılı olarak çalışarak tüm aktivitelerinizi raporlayabilirsiniz. Uygulamayı kullananların %80’i tarafından tavsiye edilen en güzel egzersiz uygulamaları içerisinde yer almaktadır.

Zova Workout & Fitness Trainer

Apple ödüllü bu uygulama ile fazla kalorilerinizi yakabilir ve dilediğiniz ideal kiloya ulaşabilirsiniz. Uygulama egzersizleri ile sizi sürekli zorlarken fiziksel gücünüzün artması garantisini veren uygulamalardan birisidir.

Sweat With The Kayla Itsines

Meşhur antrenörlerle birlikte çalışacağınız bu uygulama kadınlara sağlıklı ve kendi bedenleri ile daha barışık olma iddiasını sunuyor. Uygulamanın diğer uygulamalardan en büyük farkı ise kilo verme hedefinden ziyade kadınların bikini özgüvenini artırmaya çalışması. Çalışmalar sonrasında kişilerin bedenleriyle daha barışık ve mutlu olmasını sağlamaya yönelik bir uygulama.

Siz de spor yapmak istiyor ancak herhangi bir spor salonuna gitmeye zaman ve bütçe ayıramıyorsanız bu ücretsiz egzersiz uygulamalarını mobil cihazınıza indirerek her gün bu programlarla kendinize zaman ayırabilirsiniz.

Tüm bu uygulamaları kullanarak yaptığınız egzersizlerde giyebileceğiniz en konforlu spor kıyafetlerini de sportive.com.tr‘den online olarak dakikalar içerisinde sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir