Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Evde Kol Kası Yapmanın Yolları

Vücudunuz geliştirebilmek için sadece spor salonlarına gitmeniz ya da dışarıdaki spor etkinliklerine katılmanız gerekmez. Evde de düzenli olarak spor yapabilir, özellikle kol kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece inanmak ve düzenli olarak spor yapmanız. Evde olmanın verdiği rahatlıktan vazgeçerek, sanki bir spor salonundaymış gibi her gün aynı saatte spora başlamanız olacaktır.

Evde Kol Kası Nasıl Yapabilirsiniz?

Kollarımız vücudumuzun en kolay kas yapabilen bölgelerinden biridir. Sadece bir hafta düzenli olarak kol çalıştığınızda kaslarınızın nasıl şiştiğini ve pazularınız olduğunu göreceksiniz. Özellikle erkeklerin kol kasları, kadınlara oranla çok daha çabuk gelişmektedir. İlk aşamada mekik ya da benzeri hareketlere başlamadan önce, 1 litrelik su şişelerini dambıl olarak kullanabilir ve günde belli aralıklarla 10-20-30 şeklinde partlara bölerek spor yapabilirsiniz. İlk hafta bu şekilde başlayıp, vücudunuzun hamlığını alarak, birinci turu tamamlayabilirsiniz.

2.Hafta Yengeç Yürüyüşü

İnternet aracılığıyla da öğrenebileceğiniz yengeç yürüyüşünü ilk hafta su şişesini yaptıktan sonra, ona da devam ederek ikinci bir part yengeç yürüyüşüne geçebilirsiniz. Arkanıza yaslanarak, ellerinizi yere koyum yürüyerek yapacağınız bu hareket, kol kaslarınızı, bileklerinizi, bacak ve sırtınızı da çalıştıracaktır. Evinizin açık bir bölgesinde yapabileceğiniz bu hareket kısa zamanda kol kası yapmanızı sağlayacak muhteşem bir egzersizdir.

Arka Kollarınızı Çalıştırmak İçin En İyi Egzersiz

Bu egzersiz için bir sadece bir sandalyeye ihtiyacınız olacak ya da yatak ve ya koltuk bile olabilir. Evde yapabileceğiniz en kolay hareketlerden biri olan dips için, sandalyeye sırtınızı dayayıp, daha sonra kollarınızı sandalyeye koyarak, kendinizi yukarı kaldırıp, indirmeniz yeterli olacaktır. 1. ve 2. Haftadan sonra diğer hareketlere bunları da ekleyerek ilerlemeniz, kısa zamanda arka kollarınızın kaslanmasını sağlayacak kolay hareketlerden biridir.

Ön Kol Çalıştırma Egzersizi

Kollarınızı çalıştıracağınız bir diğer hareket ise forearms denilen ön kol çalıştırma egzersizidir. Bu egzersizi yapmak için yere uzanmanız ve kollarınızla bacaklarınızı aynı şekilde açarak ayak parmak uçlarınızla ve ellerinizle bedeninizi kaldırmanız gerekecektir. Kolay bir egzersiz olan forearms hareketi, ön kollarınızı çalıştırarak, kısa zamanda biçimli bir omuza ve kola sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu hareketi daha sonra, dirseklerinizden güç alarak da yapabileceğiniz gibi, şınav çekme egzersizine doğru yol alabilirsiniz. Omuzlarınızı ve bacaklarınızı da çalıştıracak olan şınavın ilk ve hafif hali olan forearms hareketi, sadece kollarınızı çalıştırmak için işe yarayacaktır.

Amuda Kalkma Hareketi İle El Üzeri Yürüme Egzersizi

Zor bir hareket olan amuda kalkarak, ellerinizin üzerinde yürümek de sırt ve kol kaslarınız için iyi bir egzersiz olacaktır. Ayaklarınızı duvara dayayıp, ellerinizi yere koyarak, duvarda adım atıyor gibi bir ileri bir geri giderek bu hareketi yapabilirsiniz. Zor bir hareket olduğu için çevrenize yumuşak yastık ya da minder gibi bir risk duvarı örebilirsiniz. Düşmeler ve kaymalara karşı kendinizi korumaya almanız gereken riskli bir hareket.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir