Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Fitness Aksesuarları İle Evde Fitness Nasıl Yapılır?

Fit bir vücuda sahip olmak gibi bir hayaliniz mi var? O zaman siz engel tanımaz ve savaşçı bir ruha sahipsiniz. Hayalinize erişmek için her bulduğunuz fırsatı davet ediyoruz. Bazı olumsuzluklar yüzünden salona gidemiyorsanız hayallerinizi ertelemeyin ve suya düşürmeyin evde de bazı ekipmanlar ile düzenli ve sıkı çalışarak istediğiniz gibi görebilirsiniz. Bunun için birazcık sabır ve çokça azim gerekir. Hazırsanız! Başlayalım…

Günaydın! Önce Duruşunu Düzeltmekle İle Başla

Çocukluğumuzdan itibaren bir sürü insan bizi dik durmamız gerektiğine dair uyardı. Biri bizi uyarmadan nasıl durduğumuzun asla farkına varmıyoruz. Çünkü gözlerimiz bizi ters açıdan göremiyor. Öncelikle bunu aklınızın bir köşesine gerekirse telefonunuzun ajandasına kaydedin. İstediğiniz gibi formda bir vücuda sahip olmak için öncelikle duruşunuzun düzelmesi gerekmektedir. Bunun için her gün yataktan çıktıktan sonra yere oturun. Bacaklarınızı olabildiğince uzatın ve kollarınızı gerip bacaklarınıza uzanın. Karın içerde ve omuzlar sabitken kalçalarınızı yere bastırın. Bu hareket ile omurganızı genişletecek ve gün boyu daha dik durmanızı sağlayacaksınız.

Göğüs Kası Mı İstiyorsun?

Hemen hemen birçok bölgeyi çalıştıracak egzersizleri bilmemize rağmen en zayıf olduğumuz alan göğüs kaslarıdır. Yaş ilerledikçe göğüs kaslarının da sıkılığı azalmaktadır. Özellikle dekolte giyinmeyi seven kadınların bu egzersizi mutlaka düzenli olarak yapması gerekir. Göğsün altında yer alan kasları sıkılaştırmak ve çalıştırmak göğüslerinizi yukarı çekecek ve daha dik durmasını sağlayacaktır. Göğüs kaslarını en iyi çalıştırmanın yolu body powerdan geçmektedir. Bir egzersiz ile daha sıkı göğüslere kavuşabilirsiniz. Unutmayın bu durum erkekler içinde geçerlidir. Aynanın karşısına geçin ve her gün 15 dakika çalışın. Az çaba ile göğüs kaslarınızı hızlıca sıkılaştırabilirsiniz.

Evde Karın Kası Nasıl Yapılır?

Bu düşünce size imkânsız veya komik gelmiş olabilir. Bilmeyen herkesin verdiği tepki budur. Karın bölgeniz sıkılaşsın istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bir sandalyedir. Karnınızı çalıştırmak için fitness ekipmanları çok işe yararken sandalye de benzeri işleve sahiptir. Bunun için sandalyenizi bir yere koyun ve sırtınızı sandalye yaslayın ve derin bir nefes alın. Nefesinizi verirken iki dizinizi de aynı anda kaldırın ve 10 saniye kadar bekleyip aynı hareketi yenileyin. Aslında yaptığınız mekik egzersizini oturarak yapmaktan başka bir şey değildir.

Daha İnce Bacaklar

Bacakları inceltmek uzun bir zaman ister ve hızlıca olmasını beklemeden sabır önemlidir. Bunun için ister stepper kullanın isterseniz evinizde veya apartmanınıza olan merdivenleri tercih edebilirsiniz. Merdiven çıkmak kalçaları, bacakları ve baldırları inceltmek için en kolay egzersizdir. Bacaklarınızı inceltmek isterken aynı zamanda nefesinizde güçlenecek ve kondisyonunuzda artacaktır. Böylece günlük hayatınız da daha az yorulduğunuzu hissedeceksiniz. Kalçalarınızın ölçülerinden memnun değil ve özel olarak çalıştırmak istiyorsanız bunun için hula hopu önerebiliriz. Bel kısmınızın incelmesini istiyorsanız da kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey çevirmek ve daha fazla çevirmek. Burada tek önemli nokta her zaman bir yöne değil sağdan sola-soldan sağa şeklinde değiştirmeli kullanmak bölgedeki yağların erimesine sebep olacaktır.

Her gün bu basit fitness ekipmanları veya evinizdeki araçları fitness aksesuarı olarak kullanarak hayalinizdeki vücuda biraz daha yaklaşmanın tadına varabilirsiniz. Burada mutlaka azimli ve düzenli olmanın önemini yeniden hatırlatmak isteriz. Ne demişler başlamak bitirmenin yarısıdır, pes etmeden istediğin vücuda kavuşman dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir