Kategoriler
Doğru egzersiz yap! Kendini motive et!

Fitness Ekipmanlarının Kullanım alanları ve Etkileri

Herkesin fitness ekipmanları deyince aklında bir şey canlanmaktadır. Fakat bu ekipmanların hangi bölgeyi çalıştırdığına ve ne işe yaradığına dair çok fazla bilgi yoktur. Peki nedir fitness ekipmanlarının etkileri?

Ağırlık & Dambıl: Dengeleyici kasları daha aktif çalıştırmada ve güç dengesizliklerini ortadan kaldırmada büyük katkı sağlar.

Body Eldiveni: Ağırlık kaldırma sporlarında ellerdeki basınç artarak birtakım yaralanmalaraa, tahrişe ve hatta nasırlara neden olabilir. Body eldiveni ağırlığın ellere değil ağırlığa odaklanmanızı sağlar. Aynı zamanda terleyen avuçların dambıl ya da halterin kaymasına engel olur.

Ağırlık Kemeri: Ağırlık kemeri karın boşluğunuzda basınç oluşturur. Bu sayede omurganıza destek vererek sabit kalmasını sağlar.

Ayak Ağırlığı: Kas yapısını güçlendirmeyi sağlar. Yürüyüş ya da koşu yaparken veya egzersiz yapmadığınız zamanlarda kullandığınızda hareket halindeyken kas yapısını güçlendirir.

Mekik Aleti: Göbek ve çevresindeki yağ birikimlerini kasa dönüştürerek daha sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

Kapı Barfiks: Göğüs ve sırt kaslarının gelişimine yardımcı olur.

El Yayı: Elin tutma ve kavrama gücünü geliştirerek el ve ön kol kaslarının güçlenmesine katkı sağlar.

Göğüs Yayı: Göğüs, sırt ve tricepslerin çalışmasını ve gelişmesini sağlar. Ağırlıklardan farkı kasları kademeli olarak zorlayarak şekil almasını sağlamasıdır.

Direnç Lastiği: kontrolünün daha fazla sizde olmasına olanak vererek kaslarınızı sürekli gergin şekilde tutar ve yardımcı kasların da gelişmesine büyük katkıda bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir