Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Gergin Misiniz? Gerek yok Nefes alın yeter!

Gergin Misiniz? Gerek yok Nefes alın yeter!; İlkbaharda çevre değişecek ve birçok insan yeni bir başlangıç ​​yapacak. Yabancı bir ortamda gergin olduğunuzda veya topluluk önünde konuşurken bize önerilen nefes alma yöntemini size de açıklıyoruz!! Toplanın!

Bu nefes alma yöntemi o kadar kolay ki herkes her yerde yapabilir. Burnunuzdan yavaşça nefes almak için 4’e, burnunuzdan yavaşça nefes vermek için iki kez 8’e kadar sayın.

Gergin Misiniz Gerek yok Nefes alın yeter!

İnsanlar gergin olduklarında daha fazla nefes alma eğilimindedir. Bu nedenle, nefes aldığınızdan iki kat daha uzun süre nefes vererek, verdiğiniz nefese konsantre olabilirsiniz. Parasempatik sinir baskın hale gelir ve vücudunuzun gücünü ve gerginliğini azaltabilirsiniz.

Ağzınızdan nefes aldığınızda, hava doğrudan vücudunuza gelir, ancak burnunuzdan geçerek hava ısınır ve bakterileri yok etmek için bir filtre görevi görür. Maske ömrü uzadıkça ağızdan nefes alan insan sayısının arttığı haberlerini sık sık duyuyoruz ancak düzenli olarak burundan nefes alıp verme konusunda farkındalık sahibi olmak daha iyi gibi.

Gergin Misiniz Gerek yok Nefes alın yeter! “Gerginliği azaltmak için nefes alma yöntemi” ile rahatlayın,

Gergin Misiniz Gerek yok Nefes alın yeter!

(1) Ağzınızdan nefes verin ve zayıflayın

Sırtınız dik bir şekilde oturun, kollarınızın ağırlığını ayaklarınıza koyun, burnunuzdan derin bir nefes alın ve omuzlarınızı kulaklarınıza yaklaştırın. Ağzınızdan nefes verin ve zayıflamak için omuzlarınızı düşürün. Bunu üç kez yapın.

Yerde oturmanın zor olduğu yerlerde sandalyeye oturabilir veya ayağa kalkabilirsiniz. Bu durumda ellerinizi vücudunuzun arkasına koyun ve göğsünüzü açın.

Gergin Misiniz Gerek yok Nefes alın yeter!

(2) Gözlerinizi kapatın ve burnunuzdan nefes alın

Gözlerinizi nazikçe kapatın ve burnunuzdan nefes alın. Bu sırada, rahat hissettiğiniz nefes almayı tekrarlayın. İçinizden gelen nefesi hissedin.

Gergin Misiniz Gerek yok Nefes alın yeter!

(3) 4 saniye nefes alın ve 8 saniyede nefes verin

Burnunuzdan nefes almak için 4, burnunuzdan nefes vermek için 8 e kadar sayın. Nefes verme süresi iki kat daha uzundur, bu nedenle kendinizi kontrol ederken yavaşça tekrarlayın. Bunu 5-10 kez yapın.

Gergin Misiniz Gerek yok Nefes alın yeter!
Gergin Misiniz Gerek yok Nefes alın yeter!

Gergin Misiniz Gerek yok Nefes alın yeter! (4) Normal solunuma dönüş 

Her şeyi yaptığınızda, kontrollü nefesinizi bırakın ve doğal nefese dönün.

Gerçekten gerildiğinizde hayal ettiğinizde daha uzun nefes aldığımı fark edeceksiniz. Bilinçsiz 8 sayı ile yavaşça nefes vermek başlarda oldukça zor ve doğal olarak nefes verirken konsantrasyonumu arttırın. Ekshalasyonunuza ne kadar çok konsantre olursanız, bilincinizin doğal olarak içe döndüğünü o kadar çok hissedersiniz.

Nefesinizle yüzleşerek, dış dünyadan doğal olarak izole olacak ve zihninizin sakinleştiğini hissedeceksiniz. Sakinleşmek için derin bir nefes almak gibi, aklınızı sakinleştirmek istediğinizde, örneğin gergin veya sabırsız olduğunuzda deneyin..