Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Göbeğini İçeri Çekme

Yaz ayları geldi çattı. Gömlekler tshirtler ve bikiniler giyip çıkılacak. Hatta plajda o tshirtler de üzerimizde durmayacak. Deniz kenarlarına inildiğinde kadın veya erkek kimse göbeğiyle görünmek istemeyecektir. Siz her ne kadar göbeğinizi saklamaya çalışsanız da deniz veya havuz keyfi sürmek isterken gerçekler gün yüzüne çıkacak ve kavurucu güneş sadece teninizi değil kalbinizi de yakabilir. Ayrıca sakın havlu ile göbek kapatma gibi eylemler uygulamayı düşünmeyin. Bu hileyi artık herkes biliyor ve kişinin kendiyle barışık olmadığını ve özgüven eksikliğini simgeliyor. Tüm bu durumlardan kurtulmak için vakit kaybetme lüksünüz yok ve hemen harekete geçmek gerekir. Bunun için sizlere hem birkaç tüyo verecek hem de karın egzersizlerini sıralayacağız.

Acele Etme

Yaz geldi farkındayız ancak hemen ağır antrenmanlara girmek sakıncalı olabilir. Bu yüzden basamaklı ilerlemek sağlığın için daha kıymetlidir. Lafın özü aylardır belki de yıllardır seninle yaşayan yağlar öyle bir günde erimesini ve fit bir görünüme sahip olacağım düşüncesi ile bedenini çok fazla yormamalısın. Vücudunun limitlerini bilerek gitmeli ve çok başka baskı yapmamalısın.

Hedef Sadece Göbek Değil

Biz konuya en can alıcı bölgeden girmiş olsak da senin hedefin sadece bu olmamalı. Tüm bedenini çalıştırmak ve kas oranını arttırmak çok daha mantıklı olacak ve göze çok daha fazla hitap edecektir. Elbette sadece göbek bölgende fazlalık olduğunu düşünüyorsan o zaman ağırlığı bu alana verip diğer alanları da geliştirmek veya sıkılaştırmak için egzersiz yapabilirsin. Antrenmanlara geçmeden önce son olarak vermek istediğimiz tüyo ise birden çok eklemini çalıştıran programlar olacaktır. Bu sayede hem tüm vücut direnişe geçecek hem de metabolizma hızın artacağı için yağ oranını daha düşecek ve daha fazla kalori yakacaksın.

Hazırsanız! Başlayalım

Çoğu zaman görmezden gelinen halk arasında ısınma hareketleri olarak adlandırılan ve esnemek için mutlaka yapılması gereken program ile başlayalım. Bunun için öncelikle düz biz zemine oturun ve bacaklarınızı aça bildiğiniz kadar iki yana doğru açın. Ardından bir bacağını kapatın ve yeniden açın diğeri içinde uygulayın. Bacaklarını öne doğru uzatın ve üzerine kapanın başlangıç pozisyonuna geri dönerek tam tersini deneyin. Bu sayede esneyecek ve kaslarınızı ısıtarak çok daha verimli bir antrenman geçireceksiniz.

 

Olmazsa Olmaz: Plank

Son dönemlerde belki de en popüler egzersizlerden biri oldu. Çok basit gibi görünen ancak çok etkili bir harekettir. Matınıza yüz üstü uzanın ve dirseklerinizden ve ayak parmaklarınızdan güç alarak güçlenin. İlk deneme çok sancılı geçebilir ancak 20 saniyex4 veya 30 saniyex3 gibi setlerle yaparsanız ve giderek bu süreyi arttırırsanız etkili bir egzersiz olacaktır.

Yarım Şınav Çekebilirsin

Göbek kaslarınızı ve kol kaslarınızı güçlendirmek istiyorsan yarım şınav hareketi sana uygun olacaktır. Bildiğimiz şınavdan farkı ise parmaklar değil dizlerin üzerinde yapılıyor olmasıdır. 10×3 şeklinde yaparak kol kaslarınızı güçlendirirken göbeğinizdeki fazlalıklardan kurtulacaksınız.

Karın Kaldırma Hareketi

Öncelikle sırt üstü zemine veya matınıza uzanın ve ayaklarınızı tam yere sabitledikten sonra dizlerinizi bükerek kendinizi yukarı kaldırmaya çalışın. Sizi desteklemesi için kollarınızı yere sabitleyerek güç alabilir ve dengeyi sağlayabilirsiniz. Bu egzersizi 20 kez yapmanız başlangıç için yeterli olacaktır.

Bu tüyolar ve egzersiz önerileri ile göbek bölgesinde fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Son olarak ise siz nasıl mutluysanız öyle görünmek özgürlüğünüzdür. Bunu kimselere vermeyin.  Sağlıklı ve sporlu günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir