Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Göbek Eritmede Egzersiz ve Diyet

Göbek problemi hemen hemen herkesin sorunudur. Yaş ilerledikçe bu sorun daha çok ortaya çıkmaktadır. Kişiler göbek problemiyle uğraşmamak için göbeğin ilk oluşmaya başladığı zamanda gerekli egzersizleri yaparak bu sorunun önüne geçebilir.

Göbek sorunu yaşayan kişiler önerilen egzersizlerle ve diyetlerle göbeklerinden kurtulabilir. Daha sağlıklı şekilde kurtulmak isteyen kişiler hem göbek egzersizlerini hem de diyetini bir arada yapmalıdır.

Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek eritme egzersizleri oldukça çeşitlilik gösterir. Bu egzersizlerin birkaçı şu şekildedir:

Crunches: Yarım mekik demektir. Dizler bükülür ve uzanan kişi yarım şekilde kalkar. Birkaç sanayi bekler ve uzanır. Sonra yeniden tekrarlar. Bunun düzenli olarak yapılması göbek eritmede yardımcı nitelik taşır.

Bacak ile çember çizme: Kişi uzanarak tek bacağını havaya kaldırır. Ayağa kaldırılan bacak ile çember çizilir. 1 dakika kadar bu hareket yapıldıktan sonra diğer bacağa geçilebilir.

Kalça kaldırma hareketi: Kişi sırt üstü uzanır ve iki bacağını havaya kaldırır. 90 derecede kalkan bacaklar bir süre bu şekilde bekler.

Plank: Göbek eritme hareketlerinden belki de en zorudur. Bu hareket vücudun bütün kaslarının çalışmasını sağlar. Kişi kollarının ve ayak parmak uçlarının üstünde bir süre uzanarak durur. Herkes dayanabileceği noktaya kadar durabilir. Zamanla dayanıklılık artmaktadır.

Flutter Kicks: Kişi uzanarak ayaklarını yerden biraz yukarıya kaldırır. Kendisi de biraz doğrularak tek ayağını biraz daha yukarı kaldırır. Daha sonra diğer ayağını da yukarı kaldırır.

Bisikletin Göbek Eritmeye Faydası

Hem kondisyon bisikleti olsun hem de normal bisiklet olsun göbek eritmede etkilidir. Kişiler bisiklet egzersizi yaparak vücudundaki birçok kasın çalışmasına katkı sağlar. Bunlardan biri de göbek kısmıdır.

Bisiklet sürmek zayıflatan bir egzersizdir. Bunun da göbeğe etkisi elbette ki çoktur. Bisiklet sürerek göbeğin erimesini sağlayan etkenler şunlardır:

  • Metabolizmanın hızlanması
  • Kalori yakılması sonucunda zayıflamak
  • Karın kası oluşmasını sağlar.

Günde 30 dakika bisiklet sürerek göbeğinizin erimesine yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda bisiklet sürmenin faydalarını da vücudunuzda görürsünüz.

Göbek Eritme Diyeti

İnsanlar göbek oluşmasından rahatsız olmaktadır. Özellikle yaz döneminin gelmesiyle daha ince kıyafetlerin içinde göbek görünümü hoş gözükmemektedir. Bundan kaynaklı olarak kişiler göbek eritme diyetine başvurmaktadır.

Göbek eritmek isteyen kişiler kahvaltıda aşırıya kaçmamalıdır. Yulaf ezmesi tüketilerek kahvaltı yapılabilir. Kişi gün içinde aç kalmamak için ve enerjiyi yüksek tutmak için besin seçimine önem vermelidir. Göbek eritmek için tüketilecek besinler şu şekilde sıralanır:

  • Avokado
  • Siyah prinç
  • Elma sirkesi
  • Ananas
  • Çiğ sebzeler
  • Yeşil çay
  • Detoks suları

Gün içinde beslenirken bu besinleri tercih etmek göbek eritme noktasında önemli bir yerde durmaktadır. Göbek eritmek isteyen kişiler yağlı besinlerden uzak durmalı ve bol miktarda su tüketmelidir.

Göbek Eritmede Diyet ve Egzersiz

Daha hızlı ve daha sağlıklı şekilde göbek eritmek isteyen kişiler ikisini birlikte yürütebilirler. Göbek eritmek isteyen kişi ilk olarak beslenmesine dikkat etmelidir. Bunun yanında egzersiz yaparak daha hızlı şekilde sağlıklı bir görünüme sahip olabilir.

İkisini bir arada yapacak kişiler beslenme noktasında yetersiz kalmamaya özen göstermelidir. Göbek eritmek adına kendilerini aç bırakmamalıdır. Tükettikleri besinlere dikkat ederek enerji verecek besinleri tercih etmelidir.

Göbek Eritmenin Olumlu Yönleri

Sağlıklı bir görünüme sahip olmak kişiyi hem psikolojik açıdan hem de fiziksel açıdan olumlu etkiler. Kişi göbeğini erittikten sonra daha rahat şekilde hareket eder. Hareket olanağı artan kişi kendisini daha özgür hisseder.

Göbeğin erimesi sonucu kişinin vücudunda sadece karın bölgesinde değil başka bölgelerde de olumlu değişimler yaşanır. Kişi daha sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir