Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

İki Kişilik Keyifli Sporlar

İster sevgilinizle, ister eşinizle veya çok yakın bir arkadaşınızla olsun birlikte spor yapmanın ayrı bir tadı ve enerjisi vardır. Uzmanlarda bu görüşü desteklemektedir ki partner ile yapılan egzersizler kişiye bedensel ve ruhsal olarak çok daha olumlu etkilemektedir. Sevdiğiniz bir kişi ile spor yaparak motivasyonunuzu arttırabilir ve birlikte geçirdiğiniz vakitten ekstra keyif alabilirsiniz. Birlikte yapabileceğiniz sporları merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Rekabet İçin Tenis

Eğer biraz ortalığı kızıştırmak istiyor ve mücadele ruhu arıyorsanız tenis sizin için uygun olabilir. Bireysel bir spor olarak gözükse de rekabet söz konusu olduğu için başlangıçta tatlı tatlı atışmalar başlayacak ve oyun devam ettiği sürede rekabet boyutu artarak aldığınız keyfi de katlayabilirsiniz. Yenme ve yenilgi ilişkisi üzerine kurulan ve bir taraf kazanacağı için tutkulu bir oyun arıyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Daha önce hiç böyle bir girişiminiz olmadıysa ve keyfi arttırmak için partnerinize sürpriz yapmak isterseniz arabanıza binin ve bir korta ilerleyin dilerseniz tenis roketi hediye ederek ve bu heyecanı başlatabilirsiniz.

Birlikte Yoga

Yogada diğer spor dalları gibi bireysel bir esneme ve gelişme sporu olsa da yıllar içerisinde değişimi ile partnerli hareketler de bulunmaktadır. Örneğin akro-yoga içerisinde partnerle poz verebilir ve hareket edebilirsiniz. Eşli yoga aynı zamanda mutluluk hormonu salgılamaya da müsaade edeceğinden birlikteliğinizin kuvvetlendiğini de hissedeceksiniz.

Jen

En Eğlencelisi Dans

Özellikle birlikte olduğunuz kişi ile yapmanızı önermekteyiz. Salsa, zumba gibi dansları arkadaşınız ile de tercih edebilecekken Latin danslarınızı yapmanız hayatınızda ki kişi ile bağlarınızın ve uyumunuzun artmasına sebep olacaktır. Uyumla birlikte aynı zamanda zihinsel açıdan ve bedensel açıdan senkronize de olacaksınız. Bunu ister evinizde isterseniz dans salonlarında gerçekleştirebilirsiniz. Başlangıçta eğer dans ile hiç alanız yoksa mutlaka bir profesyonelden yardım almanızı öneririz. Yoksa devamlılığı çok uzun ömürlü olmayacaktır.

Hızdan Hoşlananlara Koşu

Kalp ritminiz yükselsin istiyor ve bir yandan formunuzu da korumak istiyorsanız koşu çok akıllıcadır. Açık havada yapacağınız temposu yüksek yürüyüşler ile hem sohbet edebilir hem de yaşadığınız yerin manzaralarını tatmış olursunuz. Bu süreyi birlikte geçirirken partnerinizin hiç bilinmedik özelliklerini öğrenebileceğini şimdiden söylemek isteriz.

Küçük Bir Fitness Meselesi

Vücut geliştirmek isteyenlerin ilk aklına gelen fitness sporudur. Her ne kadar vücudunuz kendi doğası içerisinde gelişecek olsa da bu zorluğu biriyle göğüslemek ve partnerinizin size destek vermesi gelişmenize kolaylık sağlayacaktır. Motivasyonu hat safhaya çıkaran bu birliktelik aynı zamanda ilişkilerde ki güven duygusunu da tazeler. Ayrıca destek gördüğünüz bir olayda başarılı olmanız özgüveninizin artmasına da yardımcı olacaktır.

Hangi spor olursa olsun paylaşmak ve birlikte aktivite yapmak her zaman güzel ve özeldir. Sevdiğiniz insanlarla yemek için veya sinemaya gitmek için buluşuyorsanız sporu da bu keyifli aktivitelerden biri olarak görerek yaşam kalitenizi arttırırken partneriniz ile olan uyumunuzu da yükseltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir