Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

İyi Düşün İyi Olsun!

Düşüncelerimizin hayatımızı nasıl etkilediğini bilseydiniz, aklınızdan geçen her şeye çok daha fazla dikkat etmeye başlardınız. Olumlu düşünmenin attığımız her adımda ciddi bir etkisi var. Karşılaştığımız birçok olumsuzluğun nedeni olarak, olumsuz düşüncelerimizi sorumlu tutabiliriz. Bir şeye adım atarken yapmanız gereken ilk şey ona inanmak ve başaracağınızdan emin olmak.

Pozitif Düşünmenin Hayatımıza Etkisi

İyi düşün iyi olsun sözünü sıklıkla, çevremizdeki birçok insandan duymuşuzdur. Bu sözün hayatımızda ne kadar etkili olduğun dairse çoğumuz fikir sahibi bile değiliz. Düşüncelerimiz, hayatımızda yaşadığımız her şeye yansır manyetik bir özelliğe sahip olduğunu söyleyebileceğimiz zihnimiz, etrafımızdaki şeyleri çekebilir ya da itebilir. Bu sizin düşünce modelinize bağlı. Tüm yaşantınız boyunca başınıza gelen iyi kötü her olay, olumlu ve olumsuz enerjilerinizle ortaya çıkar. O yüzden kendinizi negatif düşüncelerinizden bir an önce arındırın.

Pozitif Düşünmeyi Nasıl Başarabilirim?

Pozitif düşünmeye başlamadan önce, hangi duygularınızın ve düşüncelerinizin sizde olumsuzluklara neden olduğunu bulmalısınız. İlk olarak bunlardan kurtulun, gerekirse hayatınızdan tamamen çıkarın. Daha sonra pozitif düşünceye odaklanın. Pozitif düşünebilmek için kendi çabanızın yanı sıra, spordan, meditasyondan da destek alabilirsiniz. Spor yapmak ve özellikle meditasyon, yoga gibi aktivilerle uğraşmak, pozitif düşünmeye başlamanızı sağlayacak.

Hangi Sporlar Pozitif Düşünmeye Yardımcı Olur?

Egzersiz yapmanın düşünceniz üzerinde ciddi etkileri olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda özellikle doğayla iç içe olduğunuz egzersizler, siz farkında olmadan sizi olumlu düşünmeye itmeye başlar. Ormanlık bir alanda sabah koşusu, doğa meditasyonu gibi aktivitelerle uğraşarak, düşünme modelinizi çok fazla çaba sarf etmeden iyileştirebilirsiniz. Kendinizi arada sırada mutlaka hayatın stresinden uzaklaştıracak egzersizlere doğru itin. Bu egzersizler de sizi pozitif düşünmeye itsin.

Yoga, Meditasyon ve Düşünce Arasındaki İlişki

Yoga ve meditasyon ruhunuzu ve zihninizi dinlendirmeniz için var olan birtakım tekniklerin genel adıdır. İkisi birbirine benzer fakat aynı değildir. Yoga, meditasyonun altında başlıklandırılabilecek bir meditasyon tekniği diyebiliriz. Zihni dinlendirmede oldukça etkili olan bu aktiviteler, düşünceleriniz üzerinde de etkilidir. Günde en az 15 dakikanızı meditasyon tekniklerinden birine ayırarak, ruhsal anlamda kendinizi daha iyi hissetmeye başlarsınız. Bu da doğal olarak düşüncelerinizin de pozitif olmasını sağlar.

Olumlu Düşünmede Nefes Tekniklerinin Önemi

Nefes tekniklerinden sadece birkaçını bilmeniz bile gün içerisinde sizi rahatlamaya iter. Bu noktada bazı nefes tekniklerini günün her anında bulunduğunuz herhangi bir yerde uygulayabilirsiniz. Doğru nefes almak, beyninize daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Bu da düşüncelerinizi daha sağlıklı bir şekilde inşa etmeniz konusunda önemlidir. Düşüncelerinizin sağlıklı olması demek de daha güzel ve olumlu düşüncelere odaklanmanızı sağlayabilir. Doğru nefes almak üzerinizdeki stresi de sizden alacağı için, kendinizi hayatın stresinden uzaklaştırıp, düşüncelerinizi iyileştirebilirsiniz. En temelde, burundan uzunca nefes alıp, ağızdan uzunca vererek, basit bir teknikle işe başlayabilirsiniz.

Tüm Sporlar Düşünme Şeklinizi Etkiler

Spor yapmak ve olumlu düşünmek birbiriyle doğrudan ilişkili iki eylemdir. Spor yapmak kendinizi hem fiziksel hem de ruhsal anlamda daha iyi hissetmenizi sağlayacağı için, düşünceleriniz üzerinde de olumlu bir etki bırakır. Bu nedenle gününüzün sadece 20 dakikasını bile herhangi seveceğiniz bir spor dalına ayırmanız, yine olumlu düşünebilmeniz konusunda size yardımcı olur. sadece açık havada yürüyüşe çıkmak ve kulaklığınızda keyifli bir şeyler açmak bile, düşüncelerinizi ciddi anlamda etkiler.

Kurduğunuz İlişkilere Dikkat Edin

Düşüncelerinizi hayatınızdaki insanların da etkileyebileceğini unutmayın. hayatınızda ne kadar pesimist insanlara yer verirseniz, siz de en az onlar kadar pesimist olacaksınız. Size zarar verdiğini düşündüğünüz insanları hayatınızdan çıkarın. Onlara ayırdığınız vakti spor yapmaya ayırarak, kendiniz için önemli bir adım atabilirsiniz. Böylece hayatınızda olumsuz olan bir şeyi olumluya çevirip, kendinizi iyi hissetmek için bir adım atmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir