Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Karda Yapılan Sporlar Nelerdir?

Kış aylarının vazgeçilmezi elbette ki karda yapılan sporlar. Karda yapılan sporlar, kış ayını hareketsiz geçirmemizin önüne geçerken, sosyalleşmek açısından da oldukça faydalı. Kalori yakımı bakımından da gözde olan kar sporları, aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmek için de harika bir seçim.

Kayak ile Adrenalinin Keyfini Çıkarın!

Kayak kış sporlarının belki de en bilineni ve en tercih edileni. Özellikle kış turizm alanlarındaki geniş pistler kayak için muhteşem bir zemin. Kayak gerek eğlenceli, adrenalin dolu yapısı, gerek ise sıkça tercih edilir olması ile ülkemizde de adeta gözde bir spor. Üstelik hem amatör hem profesyonel herkesin kolayca tekniklerini kavrayabileceği, eğlenceli bir dal olarak karşımıza çıkar.

Snowboard ile Kışın Tadına Varın!

Kış aylarının en çok tercih edilen sporlarından bir diğeri ise snowboard. Snowboard adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez kış sporu olarak karşımıza çıkar. Klasik kayağa nazaran biraz daha bilgi birikimi ve profesyonellik gerektirir. Fakat öğrenilmek istendiğinde de size bağlı olarak kolayca kavranabilir, teknikleri öğrenilebilir. Snowboard, özel bir board yardımı ile yapılır. Bu tahta sayesinde kar üzerinde harikalar yaratmak mümkün olacaktır.

Kızak Amatörler İçin İyi Bir Seçenek!

Kızak çocukluğumuzdan bu yana az çok hakim olduğumuz bir spor aslında. O yüzden yabancılık çekmeden adapte olma ihtimaliniz de oldukça yüksek. Kızaklar diğer kış sporlarına göre daha az bilgi birikimi ister, idare etmesi daha kolaydır. Üstelik çokta eğlencelidir. İki kişilik olanları bile mevcuttur ki sevdiklerinizle birlikte kayabilmeniz için muhteşem bir seçim olacaktır. Pistlerin tozunu kızağınız ile attırın!

Daha Önce Buz Pateni Yapmayı Denediniz mi?

Buz pateni günümüz teknolojileri ile yaz kış yapılabilen bir spor dalı aslında. Fakat kışın tercih edilirliği elbette ki çok daha fazla artış gösteriyor. Buz pateni oldukça eğlenceli bir spor olmasının yanı sıra asaletin, zarifliğin de bir göstergesi adeta. Buzun üstünde süzülürken bütün dertleriniz, sıkıntılarınız, kış mevsiminin verdiği evlere kapanmışlık da omuzlarınızdan sıyrılıp gidecek. Gerek kadınlar gerek erkekler için müdavimi olacağınız bir spor dalı adeta. Üstelik ülkemizde bu spor için pek çok uygun pist de mevcut.

Kar Raftingini Duymuş muydunuz?

Raftingi duymuş ve pek çoğumuz belki de deneyimleme fırsatı bulmuştur. Peki ya kar raftingini daha önce hiç denediniz mi? Kar raftingi, aslında klasik rafting mantığı ile çalışır. Ülkemizde pek bilinmez fakat yine de bazı bölgelerde görebilmek mümkündür. Kar raftingi yapabilmek için, klasik raftingde olduğu gibi bota ihtiyaç vardır. Şişme bot karlı özel pistte mükemmel biçimde kayacak, size adrenalini doruklarda yaşatacaktır.

Buz Hokeyine de Şans Verin!

Buz hokeyi ülkemizde pek tercih edilmese de şans verilebilecek kadar eğlenceli bir spordur. Futbol mantığı ile işler ve şüphesiz ki futboldan hoşlanan hemen hemen herkesin hoşlanacağı bir daldır. Hokey sopaları ve özel topu ile buzun üzerinde kayılarak yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir