Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Karın Kası Yapmak İsteyenler Neler Tüketmeli?

İtiraf etmeliyiz ki karın kaslarını ortaya çıkarmak içlerinde en zorudur. Sebebi elbette beslenme düzeninden geçmektedir. Beslenmenize ne kadar dikkat ederseniz karın kaslarınız da o kadar görünür olacak ve çok daha kolay ortaya çıkacaktır. İlk olarak gerekli antrenmanları yapmak gerekir. Ardından ise size önereceğimiz besinleri günlük beslenme rutininize ekleyerek bu yolda hızlı adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Yoğurt Tüketimini Arttırın

Uzmanlara göre içerisinde probiyotik bulunduran besinler karın bölgesinde yağların azalmasında ve yok olmasında çok etkilidir. Bu sebepten ki yoğurt başta olmak üzere bu tarz besinleri gün içerisinde mutlaka tüketmeye özen göstermelisiniz. Yoğurt gibi aynı zamanda yeşil çayda çok etkilidir. İçerisinde antioksidan özelliği bulunduğunu herkes bilmektedir ki buda oksijen miktarını doğrudan arttıracağından yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır. Yağlar azaldıktan sonra antrenmanınız ile kaslarınızı arttırmak çok doğru bir hamle olacaktır.

Yumurta Olmazsa Olmaz

Yumurtanın besin değerleri oldukça yüksektir ve bu sebepten kişiye uzun süre tokluk hissi vermektedir. Uzmanlara göre kahvaltıda eğer kahvaltıda yumurta peynir zeytin gibi besinler tüketerek simitli peynirli kahvaltı yapanlardan çok daha uzun süre tok kalacaksınız. Ayrıca karın kası yapmak isteyenlerin kalsiyum kaynakların biri de yumurta olmaktadır. Süt ile benzer kalsiyum oranları olmasına rağmen siz mutlaka yumurtayı tercih edin. Çünkü şişmiş bir karın ile o kaslarınız asla görünmeyecektir.

Fıstık Ezmesi Tüketebilirsiniz

Birkaç ay içerisinde sadece protein alımını biraz arttıracak kilo vereceğinizi söylersek sözlerimiz havada kalmış olmayacaktır. Çünkü araştırmalar bu sonucu gösteriyor. Günlük protein oranınızı %30 arttırarak 2 ayda 6 kiloya kadar verebilirsiniz. Kilo vermek karın kaslarının belirginleşmesi için en önemli adımlardan biridir. Lif bakımın zengin besinler ile sindirim sisteminizi de hızlandırarak bu adımı daha da kolaylaştırabilirsiniz. Yulaf ezmesi veya fıstık ezmesi tüketerek kilo verebilirsiniz. Kalori bakımından çok masum olmamakla birlikte içerikleri ile tokluk hissini uzun süre hissedecek ve yüksek protein oranı ile de bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız.

Badem Dostunuz Olsun

Daha önce yolunuz diyetten geçtiyse bademin önemini çoktan kavramışsınız demektir. Ancak yapılan araştırmalara göre günde 30 badem tüketen kişilerin özellikle karın bölgesinde ki yağlar eritmekte ve yine içerisinde lif olduğu için tok tutarken sindirim sistemini de düzenlemektedir. Burada kavrulmamış çiğ badem tüketmenizi önermektedir. Daha sağlıklı ve lif oranını kaybetmeden tüketeceğiniz için karın kaslarınızın belirginleşmesinde domino taşlarından birini oluşturmaktadır.

Mutlaka Egzersiz

Elbette sadece bu besinleri programınıza ekleyerek karın kaslarınıza sahip olamazsınız. Gün içerisinde mutlaka karın egzersizleri de yapmalısınız. Şahane karınlar için plank egzersizini rutine bağlayabilirsiniz. Günde sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Bunun yanında crunch olarak bilinen ayakların hafifçe kaldırıldığı egzersizde karın kasları için çok etkilidir. Karın kaslarınızı sıkarak güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Son olarak ise yine çok kısa sürede mekik çekerek yine karın kaslarınızın belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu egzersizler günde 10 dakikanızı bile almaz. Biraz beslenme düzeninize dikkat ederek, biraz egzersiz ile karın kaslarına sahip olmak hayal değildir. Siz yeter ki isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir