Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Kışın Tadını Çıkarabileceğiniz Sporlar Nelerdir?

Kışın Tadını Çıkarabileceğiniz Sporlar Nelerdir; Sıcak havaları herkes sever ancak nemden, terden, fazla su kaybından spor egzersizlerinde zorlananlara müjde ki mevsim değişiyor ve soğuk havalar kapımıza dayandı. Spor her mevsim spordur ve gereklidir. Kış aylarında spor yapmanın zevki de bir başkadır. Spor yapmak kişiye zindelik vereceği gibi yaşadığı andan daha fazla keyif almasını da sağlamaktadır. Kış aylarında dilerseniz kış sporlarını tercih ederek anın ve mevsimin tadını çıkararak sağlıklı, enerjik ve keyifli bir mevsim geçirebilirsiniz. Kış aylarında mutlaka denemeniz gereken spor türlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Kışın Tadını Çıkarabileceğiniz Sporlar Nelerdir; Kayak Sporu

Kış deyince aklımıza ilk olarak kar ve kayak sporu gelmektedir. Ülkemiz her ne kadar değişim iklim koşulları ile büyük şehirlerde karı zor görse de kayak sporunu gerçekleştirmek için birçok nokta bulunması bu sporun yapılır oluşun arttırmaktadır. Özellikle son yıllarda yapılan festivaller ile yurt dışında da birçok turist kış aylarında da Türkiye’yi kayak yapmak için ziyaret etmektedir. Kayak sporunu yapmak için doğal kar yerine dilerseniz yapay kar merkezlerini de tercih edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Tek başınıza değil dilerseniz ailenizde de kayak yaparak eğlenceli bir aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan kayak montu, kaymanızı kolaylaştıracak batonlar ve dilediğiniz kayak çeşididir.

Kışın Tadını Çıkarabileceğiniz Sporlar Nelerdir
Kışın Tadını Çıkarabileceğiniz Sporlar Nelerdir

Kışın Tadını Çıkarabileceğiniz Sporlar Nelerdir; Snowboard

Sosyal medya hesaplarına görülen en havalı fotoğraf ve videolardan biri de kuşkusuz snowboard yapan bir sporcudur. Spor yaparken aynı zamanda adrenalin arttırmak istiyorsanız snowboard tercihiniz olabilir. Genellikle önce klasik kayak yapılmasının ardından snowboard’a geçiş yapılırken dilerseniz birkaç eğitim sonrası snowboard yapmaya başlayabilirsiniz. Bu sporun da yaş sınırlaması bulunmamaktadır ve size en uygun board ile kar üzerinde heyecanı yüksek anlar yaşarken aynı zamanda tüm vücudunuzu da hareket ettirerek spor yapmış olabilirsiniz.

Çocuklar İçin: Kızak Sporu

Eğer çocuklarınız kayak yapmaktan çekiniyor ise onu bu heyecana alıştırmak için veya sportif aktivitelerle tanıştırmak için kızak yapmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklar için keyifli spor egzersizlerinden biri de kızaktır ve her yaştan kişi tarafından tercih edilmektedir. Küçükler için özel olarak üretilmiş kızaklar ve pistler bulunurken büyükler içinde kızaklar bulunurken onlara özel daha yüksek bölgelerden kızak ile kayabilirsiniz. Kızak sporunu yine ailenizle keyifli ve ekstrem dolu zaman geçirmek için kış aylarında tercih edebilirsiniz.

Takım Kış Sporları

Kış aylarında bireysel değil de takım sporları yapmak isterseniz birçok alternatif bulunmaktadır. Ülkemizde son yıllarda popülerliğini arttırmış buz hokeyi aradığınız spor olabilir. Özel tasarlanmış kıyafetler eşliğinde hokey sopaları ile buz üzerinde kayabilen topu rakibin kalesine sokmaya çalışmak zorlayıcı ve eğlenceli sporlardan biridir. Dilerseniz özel merkezlerde suni buzun üzerinde de bu sporu yapabilirsiniz. Kış aylarında takım sporlarından bir diğeri ise körling sporudur. Hem oynaması hem de izlemesi oldukça keyifli olan bu sporda bir taşı parkurun bir bölgesine götürmeye çalışarak puan kazanabilirsiniz. Bu karşılaşmada amaç rakip takımdan daha iyi bir noktaya granit taşı atmaktır. Ayrıca kar raftingi de son dönemde oldukça popülerleşen kış sporlarından biridir. Tüm bu sporları gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan tüm ekipmanlara www.sportive.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.