Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Kolay Kalori Yakabileceğiniz 4 Spor Dalı

Kolay Kalori Yakabileceğiniz 4 Spor Dalı; Kilo vermek istiyor veya sağlıklı yaşamak adına spor yapmak istiyorsanız vücudunuzdaki fazla yağları yakmanızı sağlayacak spor dalı önerilerimiz olacaktır. Dengeli ve düzenli beslenerek ve düzenli spor yaparak dilediğiniz kiloya erişirken fit bir görünüm elde etmek sanıldığı kadar zor değildir. Kalori yakmanızı kolaylaştıracak ve kendinizi daha zinde hissedebileceğiniz spor dallarını yazımızda bulabilirsiniz.

Bisiklet Sporu

Bisiklete binmek başlı başına büyük bir efor gerektirir. Hem eğlenceli de hem de çok kalori yaktıran bu spor kilo vermenizi kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır. Bisiklet sporu kısa vadede kalori yakmanızı sağlarken uzun vadede ise edindiğiniz kiloyu korumanıza imkân verecektir. İster yakın mesafe ister uzun mesafe bisiklete binebileceğiniz gibi dilerseniz kendi bisikletinizle bir rota üzerinde hareket ederken dilerseniz spor salonunda da kardiyo bisikletlerinden faydalanabilirsiniz. Orta hızda altmış dakika bisiklete binerek ortalama 500-600 kalori yakabilirsiniz. Haftada beş gün bisiklete bilerek düzenli bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kolay Kalori Yakabileceğiniz 4 Spor Dalı; Yüzme Sporu

Eğlenerek spor yapmak ve aynı zamanda zayıflamak istiyorsanız tüm vücudunuzu çalıştıran spor dallarından biri de yüzmedir. Yaz aylarını yaşadığımız şu günlerde dilerseniz havuzda dilerseniz denizde her gün düzenli olarak bir saat kadar yüzebilirsiniz. Yüzerken tüm vücudunuz çalışırken farklı yüzme stilleri ile kaslarınızın gelişmesini de sağlayabilirsiniz. Yahut yüzme stillerini günlere bölerek düzenli ve fit görünen bir vücut hayallerinizi gerçekleştirmeniz uzun sürmeyecektir. Normal bir hız ile serbest stil yüzen bir sporcu altmış dakikada ortalama 650 kalori yakmaktadır. Kış aylarında ise kapalı yüzme havuzlarını tercih ederek dört mevsime yüzme sporunu yayabilirsiniz. Sporunuzu yaparken diyet uygulayarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kolay Kalori Yakabileceğiniz 4 Spor Dalı
Kolay Kalori Yakabileceğiniz 4 Spor Dalı

Kolay Kalori Yakabileceğiniz 4 Spor Dalı; Yürümek ve Koşmak

Sporla bir yerde hayatı kesişen herkesin hayatında en az bir kere yürüme sporunu gerçekleştirmektedir. Yürüyerek veya koşarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Düzenli koşu yapmak metabolizmayı hızlandıracağından haftanın beş günü belirlediğiniz bir rotada yürüyerek hızlı bir şekilde yağ yakabilirsiniz. Dilerseniz iki sporu birleştirerek etkili ve daha az yorulacağınız program hazırlayabilirsiniz. Başlangıç olarak yürüyerek ve orta tempoda yürürken kaslarınız ısındıktan sonra koşmaya başlayabilirsiniz. Koşarken vücudunuzun dengesini korumaya çalışmalı ve belinizi çok eğilmeden orta tempoda koştuktan sonra yine sporunuzu yürüyerek bitirebilirsiniz. Koşmak sindirim sistemini de düzenleyeceğinden yine beslenme programınıza sadık kalarak hızlı kalori yakımı sağlamanız mümkündür.

İp Atlama Sporu

İp atlama sporcular tarafından kardiyo egzersizleri arasında sayılmaktadır. İp atlayarak vücudunuzdaki tüm kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. İp atlamak istediğiniz süre tamamen size kalmıştır. Yeni başlayanlar için süreyi uzun tutmadan molalar vererek hareket etmeniz sağlıklı olacaktır. Örneğin ilk gün beş dakika kadar atlayıp mola vererek yeniden atlarken bir süre sonra zamanı arttırabilirsiniz. Dilerseniz gerekli ekipman desteği sağlayarak atlama sayınıza göre de hareket edebilirsiniz. İp atlarken nabzın hızlı bir şekilde yükselmesi kalori yakımını da arttıracak ve yağların azalmasına destek verecektir. Sizlere önerdiğimiz dört spor dalı ile sağlıklı kilo vermeniz mümkün olacaktır.