Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Oturun Ve Ruh Halinizi 5 Dakika Değiştirin!

Oturun Ve Ruh Halinizi 5 Dakika Değiştirin!; Sandalyede otururken vücudunuzu dinamik olarak esnetebilirsiniz.

Uzaktan çalışma ile evden çalıştığınızda, doğal olarak daha az hareket etme fırsatınız olur. Ayrıca, aynı duruşu korursanız, vücudunuz sertleşmeye meyillidir.

Omuzlarınızı, göğsünüzü ve omurganızı hareket ettirmenize izin veren sadece pozlar öğrendik. Yavaş nefes alırken üst bedeninizi gerin ve vücudunuzu gevşetin. Sadece 5 dakika ama vücudunuz ve kafanız yenilenecektir.

Oturun Ve Ruh Halinizi 5 Dakika Değiştirin!

(1) Omuzlarınızı Sağa Sola Çevirin

Kalçalarınız sandalyenin ortasında olacak şekilde oturun ve bacaklarınızı stabilize etmek için kalçalarınızın genişliği kadar açın. Sırtınızı gerin ve parmak uçlarınızı köprücük kemiğinizin etrafına yerleştirin.

Dirseklerinizi önden çok fazla çevirin ve dairesel hareketlerle üç kez çevirin. Ek olarak, üst bedeninizi birlikte hareket ettirin, karnınızı ve göğsünüzü açıp kasın ve büyük bir dönüş yapmak için tüm omurganızı kullanın. Sonra tersini yapın.

(2) Top Tutma Görüntüsü İle Sırtınızı Öne Eğin

Parmaklarınızı göğsünüzün önünde birleştirin ve göğsünüze doğru çekin. Nefes verirken avuçlarınızı göğsünüzden uzaklaştırın, sırtınızı kıvırın. Nefes alırken, göğsünüzü açmak için ellerinizi göğsünüzün önüne getirin ve ardından dönüşümlü olarak nefes verin ve sırtınızı öne kıvırın.

Elinizde bir top olduğunu hayal edin. İki elinizin arasına alın ve uzatıp kendinize doğru çekin.

(3) Vücudun Yanlarını Gerin

Nefes alırken avuçlarınızı dışa doğru çevirin ve rahatça yukarı doğru gerin. Nefes verirken ellerinizi çözün, sağ elinizi vücudunuzun yanına indirin ve nefes verirken sağınıza yaslanın. Vücudunuzun sol tarafının rahatça gerildiğini hissedin.

Vücudunuzun sağ tarafını da diğer tarafa doğru gerin. Yapabiliyorsanız, germe açısını derinleştirmeyi deneyin.

(4) Karnınızı, Göğsünüzü Ve Omuzlarınızı Açın Ve Gevşetin

Parmaklarınızı kalçalarınızın arkasında dolaştırın. Sırtlığı olan bir sandalyede oturuyorsanız, sandalyenin sırtlığını da tutabilirsiniz. Nefes alırken karnınızı, göğsünüzü ve omuzlarınızı geniş açın ve üç kez yavaşça nefes alın.

Vücudunuzda nerenin ağrıdığını hissedin ve daha derin nefes alın.

Oturun Ve Ruh Halinizi 5 Dakika Değiştirin!

(5) Gözlerinizi Isıtın

Ellerinizi başınızın üzerine koyun ve nefes verirken göğsünüzün önüne indirin. Çenenizi nazikçe çekin ve kendinize doğru eğilin, gözlerinizi kapatın.

Avuç içlerinizi nazikçe ovalayın, sıcak olduklarında gözlerinizin üzerine koyun ve yorgunluğu gidermek için gözünüzden yukarı doğru çekin. Gözlerinizin ısındığını hissedin.

İşiniz bittiğinde, kafanızda ve vücudunuzda rahatlamış hissedeceksiniz.

Aslında iş arasında, sandalyede oturmanıza rağmen vücudunuzun ısındığını ve tıkandığını ve tutukluklarınızın gevşediğini fark edeceksiniz. Omuzlarınızı hayal edebileceğinizden daha dinamik bir şekilde hareket ettirebilirsiniz, bu nedenle vücudunuzu esnetmek iyi hissettirir!

Sonunda yorgun gözlerinizi ısıtacaksınız ve gözlerinizi geçici olarak kapatarak kafanızı tazeleyebileceksiniz.

Sadece 5 dakikada vücudunuzu rahatça esnetebilecek pozlardır ve harika bir içeriktir. Zor pozlar yoktur ve mesele şu ki herkes kolayca yapabilir. Eşinizle veya okuyan çocuklarla birlikte yapmanız da tavsiye edilir. Lütfen tüm aile ile deneyin!