Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Pilates Bandı İle Yapılabilecek Etkili Egzersizler

Pilates Bandı İle Yapılabilecek Etkili Egzersizler; Spor yapmak için önceden kişilerin en fazla sığındığı bahane salona gitmek için zaman yaratamamaktı. Ancak www.sportive.com.tr adresinden kolayca satın alabileceğiniz ürünlerle artık evinizde veya işyerinizde de kolayca spor yapabilirsiniz. Evde spor yapmak isteyenler için kendi gücünüzle egzersiz yapabileceğiniz pilates bandı ile kolay ve etkili egzersizler yapmanız mümkündür. Direnç bandı da olarak da isimlendirilen bu alet kaslarınızı çalıştırırken direncinizin de artmasını kolaylaştırmaktadır. Bu bant ile düzenli egzersiz yaparak kaslarınızın kısa sürede geliştiğini görebilirsiniz.

Direnç Bandı ile Kolları Çalıştırma

Kol kaslarınızı pilates bandı ile çalıştırmak isterseniz bandı ayaklarınızın altına alın ve bir ayağınızın parmaklarıyla bandı tuttuktan sonra avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde kollarınızı yukarı doğru kaldırmaya çalışabilirsiniz. Kollarınızın yanında omuzlarınızı da çalıştırmak isterseniz pilates bandının yine ayaklarınızın altına alın ve bir ayağınızı hafif öne doğru alarak ellerinizde bandı tutun ve omuz hizasına kadar kaldırıp indirin. Direnç bandı ve kendi gücünüz ile omuz kaslarınız çalışacaktır. Kollarınızı dilediğiniz şekilde direnç bandı ile çalıştırmanız da kendi egzersiz rutininizi oluşturmanızı sağlayacaktır.

Basen Bölgesini Çalıştırmak İçin

Direnç bandı ile basenlerinizi sıkılaştırmak ve kalça kaslarınızı güçlendirmek için bir yere oturun ve direnç bandını kalçanızın biraz aşağısına sarıp bacaklarınızı hareket ettirmeniz gerekmektedir. Ayaklarınız önce yere değecek ardından ise yukarı kalkacaktır. Dilerseniz bacaklarınızı açıp kapata da bilirsiniz. Direnç bandının da sağladığı kuvvet ile başlangıçta kolay gibi gözüken bu hareket gittikçe kaslarınızı çalıştıracaktır. Diğer bir egzersiz ise bandın uçlarını ellerinizle tutun ve bacaklarınızı yere doğru eğin ve bir kolunu yukarı doğru kaldırırken gücü bacaklarınızda hissedebilirsiniz. Son olarak ise basen ve kalça bölgesi deyince akla ilk gelen squat egzersizidir. Pilates bandını ayaklarınızın altına alın ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açtıktan sonra karnınızı sıkın ve belinizde düz olacak şekilde direnç bandıyla birlikte çömelip kalkabilirsiniz.

Pilates Bandı İle Yapılabilecek Etkili Egzersizler
Pilates Bandı İle Yapılabilecek Etkili Egzersizler

Pilates Bandı İle Yapılabilecek Etkili Egzersizler; Karın Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin Egzersiz

Karın bölgesi için pilates bandını yuvarlak haline getirip bir bacağınızı üzerine koyun ve diğer bacağınızı omuz hizasında açtıktan sonra olabildiğince çömelin ve ayak dizinizi çapraz kol dirseğinize değdirmeye çalışın. Hareketi yaparken gerginliği karın bölgenizde hissetmeniz gerekmektedir. Direnç bandı ile karın kaslarınızı sıkılaştırmak için diğer bir hareket ise bir zemine uzanın ve bir bacağınızı dizlerinize doğru çekip bandı ayağınızın altına alıp kendinize doğru çekebilirsiniz. Bandı tutan ayağınız olabildiğince düz olmalı ve asla bükülmemelidir. Başlangıçta çok fazla bacağınızı açamayabilirsiniz ancak düzenli çalıştıkça esnediğinizi fark edebilirsiniz.

Pilates Bandı İle Yapılabilecek Etkili Egzersizler; Pilates Bandı ile Sırt Çalıştırma Hareketleri

Direnç bandı ile sırt kaslarınızı güçlendirmek için bandı omuz boyunca açın ve ayaklarınızın altına bandı alarak biraz doğrulun ve bandı boyunuza göre ayarlayarak ayaklarınızı ve sırtınızı kendinize doğru çekerek geri bırakın. Burada hem kol kaslarınız hem de sırt kaslarınız çalışacaktır. Sırt bölgesini çalıştırmak için yine direnç bandı ile hayali kürek çekebilirsiniz. Bacaklarınızı matın üzerinde uzatın ve bandı yine ayaklarınızdan geçirerek bandı çekin ve bırakın. Burada dilerseniz bandı yuvarlak şekilde de hareket ettirebilirsiniz. Sizlere önerdiğimiz bölgesel etkili pilates bandı egzersizleri ile sporu evinizde de yapabilirsiniz.