Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Sağlıklı ve Hızlı Zayıflamak İçin Egzersiz Önerileri

Sağlıklı ve Hızlı Zayıflamak İçin Egzersiz Önerileri; Spor yapmak her zaman bir spor dalına uzmanlaşmak değildir. Birçok spor branşından size uygun egzersizleri seçerek de antrenman yapmanız mümkündür. Size uygun ve yapmaktan keyif aldığınız egzersizleri yaparak mutluluk hormonu salgılanmasını sağlayarak depresyon veya kaygı seviyenizi azaltabileceğiniz gibi kaslarınızı da güçlendirebilirsiniz. Spor yapmak fiziksel anlamda sizi güçlendirirken aynı zamanda kilo vermenizi de sağlayacaktır. Egzersiz yaparak kilo kontrolünü sağlayabilir ve vücudunuzda bulunan yağ oranını azaltabilirsiniz. Sizlere önereceğimiz egzersizleri dilerseniz spor salonunda dilerseniz evinizde yaparak kilo verebilirsiniz.

Dağ Tırmanışı Egzersizi

İngilizce mountain climber olarak bilinen dağ tırmanışı egzersizi birçok kasınızı çalıştırdığından vücudunuzdaki yağ oranının hızlı ve sağlıklı bir şekilde azalmasını sağlayacaktır. Dağ tırmanışı hareketini doğru yapabilmek için öncelikle düz bir zeminde veya matınızın üzerinde şınav pozisyonunu alında ve ardından bir dizinizi merdiven çıkıyormuş veya tırmanıyormuş gibi yukarı doğru kaldırarak diğer elinizi de aynı şekilde hareket ettirebilirsiniz. Bu hareketi hiç bırakmadan diğer bacak ve karşı gelen kolunuz içinde gerçekleştirebilirsiniz. Yorulduğunuz takdirde dinlenebilir ve ardından yine tekrarlayarak kilo vermek için etkili bir antrenman gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlıklı ve Hızlı Zayıflamak İçin Egzersiz Önerileri

Sağlıklı ve Hızlı Zayıflamak İçin Egzersiz Önerileri; Plank Hareketi

Birçok spor branşını yapan sporcular tarafından mutlaka tercih edilen bir egzersizdir. Birden fazla kas grubunu aynı anda çalıştırdığı için etkili yağ yakımını da sağlamaktadır. Plank egzersizi için yine şınav pozisyonuna benzer bir pozisyon alın ve ayak parmaklarınız yere temas ederken dirseklerinizden itibaren ellerinizi yere konumlandırıp başınız ile karşıya bakar pozisyonda durabilirsiniz. Bu egzersiz karın, kalça ve bacak kaslarınızı çalıştıracaktır. Bir bölgeye ağırlık vermeniz doğru olmayacaktır ve vücudunuzu dengeli ve güç bölgelerini de eşit bir şekilde tutmalısınız. Başlangıç olarak kısa süreler önerilirken gittikçe daha fazla durmaya gayret gösterebilirsiniz.

Karın Kasları İçin Bicycle Crunch

Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak ve sıkı bir karına sahip olmak içi oldukça etkili olan bu egzersizin doğru yapılışı için öncelikle düz bir zeminde sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı sanki bir masaya yükseltiyormuş gibi kaldırın. Diz ve ayak kısmı yukarıda kalacak şekilde konumlandıktan sonra ellerinizi de başınızın altına alarak sırt kemiklerinizi hissetmelisiniz. Bu harekette sırt bölgesindeki kaslarınız ve kürek kemikleriniz zorlanmalıdır. Eğer karın veya bel bölgesinde zorlanma hissediyor iseniz hareketi doğru yapmadığınız anlamına gelir ve sakatlık yaşayabilirsiniz. Ellerinizle başınızı desteklemeniz önemlidir. Sırt kaslarınızın güçlenmesi duruş bozukluğunu da iyi geleceğinden daha dik ve daha fit bir görünüm elde etmek için gereklidir.

Lunge Egzersizi

Özellikle bacakları çalıştıran bu egzersiz sağlıklı kilo vermek isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Hareket için yine matınıza düz bir şekilde durun ve bir bacağınızı geriye doğru uzatarak dizinizi de yere koyarak matınıza yaklaşmaya çalışabilirsiniz. Ardından dizinizi yeniden öndeki bacağın yanına alarak diğer bacağı aynı şekilde geriye uzatabilirsiniz. Bu esnada dilerseniz kollarınızı aşağı doğru uzatabilir veya dirseklerinizden göğsünüze doğru çekebilirsiniz. Başlangıçta dengede durmakta zorlanabilirsiniz ancak zaman içerisinde dengenizi sağlayarak pilates veya yoga gibi vücut dengesi artacaktır. Sizlere önerdiğimiz etkili egzersizler ile fazla kilolarınızı hızlı ve sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz.