Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Sevgili ile Birlikte Yapabileceğiniz 5 Antrenman Hareketi

Sevgili ile kaliteli vakit geçirmenin yeni yollarından biri eşli hareketler ile beraber antrenman yapmaktır. Sağladığı yüksek motivasyon ve eğlence ile spor yapmak sevgili ile beraber daha güzel bir hal almaktadır. Gerçekleştirilen hareketlerde sevgiliniz ile uyum sağlamak ya da onun vücudundan destek almak aranızdaki bağı güçlendirecek etkinliklerden biridir. Sağlıklı olmasının yanında sağladığı eğlence ile birlikte kişiler sevgili ile yapılan spor sonrasında kendilerini daha mutlu hissetmektedir.

Partnerli Şınav ve Yan Sıçrama

Sevgilinizle birlikte uyum içerisinde gerçekleştirebileceğiniz en güzel antrenmanlardan biri partnerli şınav ve yan sıçramadır. Bu hareketin gerçekleştirilmesi için,

·       Partnerlerden birinin şınav pozisyonunu, diğerinin ise squat pozisyonunu alması gerekmektedir.

·       Şınav pozisyonundaki kişi şınav için eğildiğinde diğer kişi üzerinden yana atlayarak tekrar squat pozisyonunu almalıdır.

·       Bu hareket gerçekleştirilirken ritmin ve uyumun yakalanması çok önemlidir. Bu nedenle ilk başta yavaş olarak gerçekleştirmek sizin için daha iyi olacaktır.

·       Hareketin ritmi yakalandıktan sonra hızlı bir şekilde bu hareketi yapmak hem daha eğlenceli hem de daha aktif bir hale gelecektir.

·       Bu hareket ile hem bacak ve kalça hem de omuz ve sırt kasları aktif olarak çalıştırılmaktadır.

High Plank ve Beşlik Çakma

Plank, sürenin geçmek bilmediği antrenman hareketlerinden biridir. Ancak bu hareketi sevgilinizle birlikte yapmak sizin için zamanın su gibi akmasını sağlayacaktır. Hem de karşılıklı çakacağınız beşlik ile plank hareketinizi daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bu hareket için,

·       Ellerden destek alarak karşılıklı olarak high plank pozisyonuna geçilir.

·       Belirlenen saniye aralıklarında partnerin biri sağ elini diğeri sol elini kaldırarak beşlik çakılır.

·       Hedef olarak belirlenmiş süre tamamlanana kadar belirli aralıklarla çapraz olarak beşlik çakılmaya devam edilir.

·       Bu hareket ile birlikte hem omuz kasları hem de karın kasları aktif olarak çalıştırılmaktadır.

Double Boat

Çift olarak yapılabilecek en güzel sporlardan biri yogadır. Yüksek enerjili hareketler içermemesi ve dengeyi temel alması nedeniyle çiftler yoga hareketlerini uyumlu bir şekilde tamamlayabilmektedir. Esnekliği, dengeyi ve karın kaslarını harekete geçirmek için sevgili ile birlikte yapılacak antrenman hareketlerinden biri double boattur. Bu hareket için,

·       En başta pozisyonu almak için sırtınız dik ve bacaklarınız içe doğru bükülmüş şekilde oturun.

·       Ayak tabanlarınızı sevgiliniz ile birleştirin ve dengeyi sağlamak için kollarınızla destek alın.

·       Ardından ayaklarınızı gökyüzüne doğru dik bir şekilde kaldırın. Omurganızı uzatın ve göğsünüzü açın.

·       Belirlediğiniz süre kadar bekledikten sonra pozisyonunuzu bozun.

Bound Double Boat

Double boat ile benzer bir hareket olan bound double boat, benzer içeriğe sahip bir spor hareketidir. Ancak buradaki fark güç yerden değil sevgilinizin ellerinden olacaktır. Bu hareket için,

·       Sırtınız dik bir şekilde yere oturun ve diz kapaklarınız 90 derece olacak şekilde ayaklarınızı hava kaldırın.

·       Sevgiliniz ile birlikte ayaklarınızın tabanlarını birleştirin ve ellerinizle yerden destek alarak bacaklarınızı havaya kaldırın.

·       Daha sonra bir elinizi bırakarak sevgilinizin elini tutmak için uzanın. Birinci eli tuttuktan sonra ikinci eli de dikkatli bir şekilde tutun.

·       Omurganızı dikleştirerek kendinizi sabit bir pozisyonda tutun ve göğsünüzü açın.

Eşli Mekik

Mekik, karın kasları için en güzel hareketlerden biridir. Sevgiliniz ile karşılıklı mekik ise hem eğlenceli hem de sağlıklıdır. Bu hareket için,

·       Sevgilinizle karşılıklı olarak mata uzanın. Dizlerinizi kırın ve ayaklarınızı matın üzerine sabitleyin.

·       Mekik hareketi için sırtınız yere değecek şekilde uzanın. Ellerinizi yere paralel uzatın ve boynunuzu yere değdirmeyin.

·       Kendinizi ileri doğru çekerek mekik hareketini gerçekleştirin. Her kalktığınızda sevgiliniz ile el çakışarak ritimli bir şekilde ilerleyin.