Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

TRICEPS ÇALIŞTIRAN 5 MUHTEŞEM EV EGZERSİZİ – 2

Spor salonu çok da senlik değilse; havalar iyice soğuduğu için evden de çıkasın gelmiyorsa; yalnızca 20 dakikanı ayırarak evde de fit görünümünü koruman mümkün. İşte hızlı ve etkili 5 bacak egzersizi!

Kneeling Side Leg Lift

Düz bir zemine, matını yaydıktan sonra iki dizin de hizalı olacak şekilde dizlerinin üstünde dur. Sağ elinin avuç içlerini yere bastırarak yerden güç al. Sağ bacağını yavaşça düz şekilde yana doğru uzat ve yine aynı hızda bacağını yukarı doğru kaldır; bu pozisyonu 3 saniye koruduktan sonra bacağını indir.

Lunge

Ayaklarını kalça genişliğinde aç. Üst gövdenin dikliğini bozmadan bir ayak ile ileriye doğru geniş bir adım at ve arkada kalan bacağın diz kısmı yere değecek şekilde bacaklarını bük. Üst vücut pozisyonu bozulmadan başlangıç pozisyonuna geri dön. Aynı işlemi diğer ayak ile uygula.

Donkey Kicks

Matına yüz üstü uzan ve sırtını dik tut. Kollarının gergin ve düz olmasına dikkat et. Dizlerin yerle temas halinde 90 derece durmalı. Bacaklarının duruşu bozulmadan tekme atar gibi bir bacağını geriye savrulur. Tekrar başlangıç pozisyonuna dön ve hareketi diğer bacakla da uygula.

Burpees

Harekete ayakta, ayaklar hafif açık bir şekilde başla. Yere eğil ve eller yere dayanarak bacaklarını geriye fırlat. Bu esnada vücudun dümdüz olmalı. Sonra ayaklarını topla ve ellerinin arasına geri çek. Ayağa kalk ve başlangıç pozisyonuna dön. Tıpkı bir yayın gerilmesi ve salınması gibi! Nabzın yettiğince bu egzersize devam et!

Leg Criss Cross

Matının üstüne, tüm vücudun hizalı olacak şekilde yan uzan. Üstteki bacağını kaldırabildiğin kadar yukarı kaldır ve indirirken, tıpkı bir makas gibi diğer bacağın ile sarmal pozisyona getir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir