Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Tv Karşısından Kalk! Kan Akışın Yavaşlıyor!

TV karşısında geçirilen zamanın her geçen gün arttığı araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Bu durumun artık bir bağımlılık halini aldığı son dönemlerde kısa sürede kendinizi sorunsuz şekilde aktif hale getirmek isterseniz spor hayatınızın en vazgeçilmez parçalarından biri olacaktır. Hayatınızı daha aktif ve hareketli bir hale getirerek bedensel ve ruhsal sağlığınızı olumlu yönde etkileme fırsatını yakalayabilirsiniz. Sürecin tadını çıkarmak artık sizin için daha kolay ve nitelikli bir hal alacak. Günlük hayatınızı sürekli olarak alıştığınız ve artık otomatik olarak gerçekleştirdiğiniz rutinlerden kurtarabilirsiniz.

Harekete Geçin!

Harekete geçmek ve plan yapmak sizin için başarılı olmanın en önemli adımlarından biri olacaktır. Bir önceki gün sabah kalktığınız zaman oldukça dinç şekilde uyanacağınıza ve spora başlayacağınıza kendinizi hazırlayarak yatarsanız sabah o hedefe ulaşmak sizin için daha kolay bir hal alacaktır. Bu noktada türlü bahaneler devreye girmektedir. Özellikle evden çıkamıyorum ya da hava koşulları kötü spor yapacak alanım yok gibi bahaneler en sık rastlanılan seçenekler arasında kendini göstermektedir. Evde spor yapmanın da mümkün olduğunu bilmelisiniz. Harekete geçmek bu aşamada sizin için çok daha kolay bir hal alacak!

Evde Spor Nasıl Yapılır?

Youtube artık neredeyse herkesin erişim sağladığı sosyal medya kanalları arasında yer alıyor. Bu noktada geçerli olan 5-10-15 dakikalık spor videolarını açmalısınız. Önce bir kere izleyerek hareketlere aşina olmalısınız. Bunun hemen sonrasında hareketleri fiziksel olarak uygulamaya başlamalısınız. En kısa sürede yüksek verimlilik elde etmek isteyen kişilerin bu hareketleri günlük olarak tekrar etmeleri gerekmektedir. Belirli bir süreden sonra vücudunuzun bu hareketlere alıştığını ve artık çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirdiğinizi siz de fark edeceksiniz. Verimliliği artırmak için en doğru yerlerden birindesiniz!

Kıyafetlerinizi Hazırlayın!

Motivasyon kazanmak için evin içerisinde sürekli olarak zaman geçirdiğiniz kıyafetler ile durmak verimli olmayacaktır. Bu noktada kendinize özel spor kıyafetleri hazırlamalısınız. Bu şekilde en kısa sürede kendinizi motive etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Kıyafetleri hazırlamak aynı zamanda özgüveniniz daha yüksek bir biçimde ve erteleme yanılgısına düşmeden sürecin tamamlanmasını mümkün kılmaktadır.

Ertelemekten Kaçının

Evde spor yapan kişilerin en sık düştükleri hataların başında direkt olarak ertelemek gerekmektedir. Öncelikle şu ev işini halledeyim sonrasında spor yaparım gibi bir düşünce aklınızda belirdiği anda uzaklaştırmalı ve direkt olarak sporunuza yönelmelisiniz. Bu şekilde erteleme tuzağına düşmeden direkt olarak sağlıklı yaşama bir adım daha atma fırsatsını yakalayacaksınız. Ayrıca kendinize özel bir çizelge hazırlamalısınız. Bu çizelge ile beraber sorunsuz bir düzenlemenin adımını atmış olacaksınız. Kendi öz disiplininizi tesis edebilmek için harika bir fırsat olacaktır.

Düzen ve Tekrar En Önemli Unsurlar

Kişilerin egzersizleri tekrarlamalarına önem verilmelidir. bu noktada düzen ve tekrarın sizin için harika bir fırsat olacağını bilmelisiniz. Ancak vücut belirli bir süre bu hareketleri tekrarladıktan sonra alışacak ve daha kolay uygulamaya başlayacaktır. Ayrıca sıkılaşma aşamasında da uzun bir süre tekrar etmeniz gerekmektedir. Çoğu uzman bu noktada bir alışkanlık kazanabilmek için kişilerin 21 gün boyunca ara vermeden egzersizlerine devam etmelerini önermektedir. Ancak bu şekilde verimliliği yüksek seviyeye çekme fırsatını elde edeceksiniz.

Sabah Erken Kalkın ve İşlerinizi Halletmeye Başlayın

Sporu hayatınızın bir parçası yaparken farklı alanlarda da hayatınıza bir düzen getirmeye dikkat etmelisiniz. Bu noktada sabah erken kalkmak kişileri en net şekilde motive eden detaylardandır. Halletmek istediğiniz tüm detayları en sorunsuz şekilde oluşturma yoluna gitmek için doğru yerde bulunuyorsunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir