Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Yoga Cinsiyete Bakmaz

Sağlıklı ve estetik bir bedene sahip olmanın yolu egzersizden geçmektedir. Erkeklerin egzersiz anlayışı biraz daha kendini zorlamaktan geçmektedir. Nedense yavaş ve daha az zorlayıcı olarak gözüken yoga erkeklerin pek ilgisini çekmemektedir. Elbette bu durum fitness gibi sporlarla karşılaştırıldığında daha kabul edilebilir olsa da yogayı diğer sporlar ile karıştırmamak en doğrusu olacaktır. Çünkü yoganın sağladığı yararlar sadece vücutla sınırlı kalmaz ve size yeni bir kapının anahtarını verebilir. Sürekli ağırlık kaldır nereye kadar gibi bir düşünceye bürünmeye başladıysanız erkeklerinde yoga yapmasını tavsiye ederiz. İlk söylediğimiz gibi yoganın cinsiyeti yoktur. Peki yogayı da hayatınıza alarak hangi faydaları göreceğinizi merak ediyorsanız detaylar yazımızda.

Seks Hayatında Zirve

Eğri oturalım doğru konuşalım isteriz. Pek çok erkek seks hayatının mükemmel olduğunu düşünür ve bazı nedenlerden ötürü bu durumu tartışmaya açmaz. Eğer partnerinizde sizinle aynı fikirdeyse herhangi bir sorun teşkil etmiyor olabilir ancak şu anlık! Örneğin erkekler arasında en yaygın sorunlardan biri erken boşalmadır ve birçok erkek bu konuyu konuşmaktan dahi kaçar. Yoganın bu problemi çözeceğini söylersek yanılmış olmayız. Birçok dergiye ve birçok deneye konu edinmiş bir başlıktan söz ediyoruz. Araştırmalara göre 3 ay boyunca düzenli yoga yapan erkeğin cinsel hayatlarında önemli iyileşmelerin olduğu tespit edilmiştir. Bu yalnızca yukarıda bahsettiğimiz sorunu değil, isteği, performansı ve daha birçok alana olumlu etki ettiği kanıtlanmıştır.

Stres ile Baş Et

Stresin nasıl dil, dini, ırkı ve cinsiyeti yoksa yoganında yoktur. Yapılan araştırmalara göre vücutta meydana gelen hormonlardan ötürü stres ile çok daha kolay baş ediliyor. Aynı zaman kan basıncını düşürüyor ve nabzı sakinleştiriyor. Bu sebepten stresli bir ortamda çalışıyorsanız zihninizi boşaltmak ve beynin ihtiyacı olan sakinliği ona sunarak stresin etkisini azaltabilir veya yok edebilirsiniz.

Zihnin Bulanıklığını Azalt

Stresle başa çıkabildiği gibi yoga zihnin dinginleşmesi ve berraklaşması içinde tercih edilir. Araştırmalar yoga meditasyonu ile aşırı yorgunluğun atıldığını ve kişinin daha iyi düşünmesini sağladığını göstermektedir. Böylece yaptığınız iş her ne ise ona daha iyi konsantre oluyor ve daha az yorulduğunuzu hissediyor olacaksınız.

Duruşunu Düzenler

Evet ağırlık antrenmanları yapıyorsanız görünüşünüze çok önem veriyor ve fit bir görüntü elde etmek istiyorsunuz demektir. Ancak yeterince dik durmuyorsanız o kasların sizi ne kadar dik göstereceğini düşünmenizi isteriz. Yoga ile bedeninizi dikleştirebilir ve olduğunuzdan çok daha heybetli ve uzun görünebilirsiniz. Ayrıca kaslı kütlelerin esnekliği de tartışılır ve bir süre sonra eskiden çok rahat yaptığın bir günlük hareketi yapamadığını fark edebilirsin. Bu durumu aşabilmek için esnekliğe de ihtiyacın var ve yoga tam olarak sana bunu sunmaktadır. Daha esnek, daha dik, daha gösterişli ve daha dingin. Tüm güzel kelimelerin bir araya gelmesi kadar muhteşemdir yogayı hayatına alman. Bu sebepten ki hangi sporu yapıyor olursan ol yogaya kapını kapatma ki içeride ki güzellikleri görebilesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir