Kategoriler
Doğru egzersiz yap!

Yoo!! Aynalara Küsmeyin!

Yaz aylarına günden güne biraz daha yaklaşırken, ayna karşısında geçirdiğiniz vakitler artmaya başlamış olabilir. Aynaya baktığınızda kendinizi mutsuz hissediyorsanız, hislerinizi mutluluğa çevirmek için hala vaktiniz var. Henüz yaz aylarına daha 3 – 45 ay varken, bölgesel zayıflama tekniklerinden faydalanarak, nerenizden şikayetçiyseniz, o bölgeden kurtulun.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Vücut tiplerimiz hiç kimse ile aynı değil. Herkesin vücut tipi farklılık gösteriyor ve bu nedenle herkesin yapması gereken egzersizler de buna göre değişiklik gösteriyor. Beslenme yaşam biçimimizi de sahip olduğumuz vücut tipine göre ayarlamamız gerekiyor. Sağlıksız beslenmek vücudumuzun farklı alanlarında birikime neden olabiliyor. Buna bağlı olarak kilo aldığımız bölgeler hepimizde farklı bölgeler olabiliyor. Burada bölgesel zayıflama yöntemlerine başvurarak, hangi bölgenizi eritmek istiyorsanız o bölge için gerekli yöntemlere başvurabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri, hangi bölgeden zayıflamak isterseniz o bölgeye yoğunlaşan yöntemlerden oluşuyor. Eğer eritmek istediğiniz bölgeniz basen bölgenizse, basen odaklı egzersiz ve kürler öneriliyor. Ya da göbeğinizi eritmek istiyorsanız, egzersiz planlamanız ve diyet listeniz bu bölgenin eriyeceği şekilde oluşturuluyor. Diyetinizi düzenli şekilde yapıp, egzersizlerinizi de yerine getirdiğiniz takdirde bundan sonuç almanız kesin denilebilir.

Bölgesel Zayıflama ile İstediğiniz Bölgenizi Zayıflatın

Bölgesel zayıflama tekniğinde ilk yapmanız gereken şey hangi bölgenizden kurtulmak istediğinizin kararını vermek. Buna karar verdikten sonra, egzersiz planınızı bu konuda uzman birinin yardımıyla oluşturun. Ya da bunu diyetinizle de sağlamanız mümkün olur. Fakat o bölgeden kilo vermek için nasıl bir beslenme planına uymanız gerektiği konusunda da yardım almalısınız. Bölgesel zayıflama tekniklerinde kullanılan bazı kürler var. Bu kürler içeriğine göre kurtulmak istediğiniz bölgedeki yağlarınızı yakar. Bu kürlerden de yardım alabilirsiniz.

Basen Eriten Kür ile Basenlerinizden Kurtulun

Özellikle kadınların en çok şikayet ettiği bölgelerden birisi basen bölgeleri olarak ön plana çıkıyor. Basen bölgesinden kurtulmak isteyen kişi sayısı hayli fazla. Basen bölgesinden kurtulmak isteyenlerin derdine deva olacak bir kür önerisi yapmak gerekirse;

 • Öncelikle ihtiyacınız olan şetler oldukça basit. Elinizde bir kutu yoğurt ve bir şişe maden suyu olması gerekiyor.
 • Bir kasenin içerisine 3 kaşık yoğurt koyun.
 • Yoğurduğun üzerine bir şişe maden suyunu dökün ve karıştırın
 • Her gün bu kürü yapıp yiyin ve basen bölgenizdeki fazlalıktan kurtulmak için bir adım atmış olun.

Bacak ve Göbek Eritmede En İyi Tarif

Basenden sonra en çok şikayet edilen bölgelerimiz, göbek ve bacak bölgesi geliyor. Bacak ve göbek bölgesi için de uygulayacağınız kür, fazlalıklarınızı atmanıza yardımcı olur. Bacak ve göbek bölgesinde sizi sonuca götürecek kür için;

 • İhtiyacınız olan malzemeleri 4 kaşık yoğurt, yarım limon ve 1 kaşık pul biber oluşturuyor.
 • Malzemelerinizi bir kase içerisine koyun ve hepsinin güzelce birbiriyle karışmasını sağlayın.
 • En az 2 ay boyunca her gün uyumadan önce bu karışımı tüketmeye özen gösterin.

2 ayın sonunda göbek ve bacak bölgenizdeki erimeyi fark edeceksiniz.

Bölgesel Zayıflamada Etkili Hareketler

Bölgesel zayıflamada etkili şeylerden birisi elbette hareket etmek. Hareket etmeden sadece yiyeceklerle bölgesel zayıflama mümkün değil. Yaptığınız kürleri desteklemek için bazı egzersizler de yapmanız gerekiyor. Yapabileceğiniz egzersizleri de şöyle sıralayabiliriz;

 • Köprü hareketi
 • Squat egzersizi
 • Plank
 • Şınav çekme
 • Koşu yapma (bacak bölgesi için oldukça etkili)

Bölgesel zayıflamanızı bu egzersizlerle daha da hızlandırın.

Sağlıklı Beslenerek, İstenmeyen Kilolardan Kurtulun

Sağlıklı ve fit bir vücut için, sağlıklı beslenme oldukça önemlidir. Beslenirken yediğiniz şeylerin çok yağlı olmamasına özen gösterin. Böylece vücudunuzda da bir yağ birikimi söz konusu olmayacaktır. Gece yediğiniz her şeyin size kilo aldırdığını unutmamalısınız. Bir şeyler yedikten sonra, vücudunuzun onları sindirmesi için zaman tanımalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir