Kategoriler
Doğru giyin!

Basketbol Ayakkabıları ile Jordan Olun! 

Michael Jeffret Jordan, Amerikalı profesyonel basketbol oyuncusu emekli olsa da sahada gösterdiği performanslarla hafızalardan silinmez. Oy birliği ile tüm zamanların gelmiş geçmiş en büyük basketbolcusu olarak bilinen Jordan ilham alınarak tasarlanan basketbol ayakkabıları üstün performansı destekliyor. En iyi basketbol ayakkabısını tercih ederek sizde Jordan olun.

Ekstra Rahat, Üst Düzey Performansı Destekleyen Basketbol Ayakkabıları

Geleceğe dönük stiliyle dikkat çekici modellerde sunulan basketbol ayakkabıları son derece rahat ve kullanışlı. Dış katmanında çorabı andıran detaya sahip model herkesin 1 numaralı tercihi. Özellikle antrenmanlardan yüksek verim almanızı sağlar. Egzersizlerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayağınızın daha rahat hareket etmesini destekleyen yapısıyla tercih edilebilirliği yüksek basketbol ayakkabıları aynı zamanda şık olmanızı da sağlıyor. Spora ilgi duyanların motivasyonunu arttıracak nitelikte tasarlandı.

Yeterli Yastıklamaya Sahip Basketbol Ayakkabı Modelleri

Her sporcunun ihtiyaç duyduğu yastıklama özelliğine sahip basketbol ayakkabı modelleri en iyi performansı sergilemenizi destekler. Sadece basketbol için test edilen köpük malzeme son derece dayanıklıdır. Her adıma tepki veren ve orijinal haline hızla geri dönen köpük malzeme istikrarlı taban yapısı ile dikkat çekiyor.

Basketbol bilindiği üzere sporcuların anlık sıçramalarını ve hızla yer değiştirmelerini gerektiren bir spor dalıdır. Bu spor dalını en iyi şekilde yapmak için en iyi özelliklerle desteklenen basketbol ayakkabılarının tercih edilmesi son derece önemlidir.

Teknolojik basketbol testlerine tabi tutulan ayakkabıların yastıklama özelliği oldukça ideal formda. Hem yumuşak hem de esnek yapısıyla basketbol ayakkabıları basketbol oyuncularının dengede durmasını da destekler nitelikte.

Kaliteli Malzeme, Şık Tasarım!

Birinci sınıf kaliteli malzemeler tercih edilerek üretilen basketbol ayakkabıları basketbol tarzınızı en iyi şekilde yansıtmanızı sağlayacak şıklıkta. Spor motivasyonunu arttıracak özelliklere sahip olan basketbol ayakkabıları ile özgüveniniz de gelişecek. Ayağı saran ve zeminde üstün tutuş sağlayan basketbol ayakkabı modellerinden dilediğinizi seçin.

Basketbol Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Basketbol ayakkabısı seçerken ayakkabının malzemesi, dış yüzey, taban yüksekliği ve taban türü son derece önemlidir. Bunun yanı sıra yastıklama özelliğine de dikkat edilmeli.

  • Geniş, esnek tabanlı basketbol ayakkabısı sıçrama hareketlerinin daha kolay bir şekilde yapılmasını destekler. Bu nedenle ayak topuğu bölgesinin bükülüp bükülmediğini kontrol etmenizde yarar var.
  • Yastıklama özelliğinde yaylanma şansı veren basketbol ayakkabıların tercih edilebilirliği diğerlerine nazaran daha yüksektir. Yastıklama özelliğinin yeterli olup olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Başparmak ve ayakkabı ucunda mutlaka 1 cm olması şart. Basketbol çorabının kalınlığını da hesap ederek satın alma işlemlerinde bulunmalısınız.
  • Birçok basketbol ayakkabısı kapalı sahalar için üretiliyor. Açık havada, beton zeminde oynandığında daha sert tabana sahip ayakkabılar tercih edilmeli.
  • Basketbol ayakkabılarında bilek desteğinin bulunması bilek burkulmalarını engeller. Düşük,orta ya da yüksek bilek desteğinden hangisine ihtiyaç duyduğunuzu belirleyin ve buna uygun seçimlerde bulunun.
  • Dış yüzeyinin nefes aldırır niteliğe sahip olması hijyen ve ayak sağlığı açısından oldukça önemli bir husustur.

Ayakkabı Malzemesi: Basketbolda daha seri hareket edilmesi için yumuşak formda malzemelerle tasarlanan basketbol ayakkabılarının tercih edilmesi son derece önemlidir.  Hem yumuşak hem de sert modellerde önemli olan basketbol ayakkabısının ayağı ideal bir şekilde sıkması.

Darbe emici özelliklere sahip olan basketbol ayakkabıları darbelerin etkisini en aza indirir. Spordan keyif almanızı da destekler. Ayağı saran dış yüzeyde bir o kadar önemlidir. Ayağı en iyi şekilde saran bağcıkların tercih edilmesi ve nefes alabilir dış yüzeyin olması oyunu daha konforlu oynamanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir