Kategoriler
Doğru giyin!

Basketboler Tarzında Giyinirken Hangi Aksesuar Tercih Edilir

Basketbol kıyafetleri, başlı başına moda kategorisi olarak değerlendirilebilir. Bu kombinleri taşımak için çok uzun boylu olmaya ya da basketbolcu olmaya gerek yoktur. Üstelik normal boylarda olan kişilere basketbol tarzı giyim inanılmaz sempatik ve hoş bir görünüm katar.

Basketbolcu tarzında giyim konseptleri iki ana grupta değerlendirilebilir. Tıpkı basketbolcular gibi; saha içi ve saha dışı konseptleri olarak belirlenir.

Basketbol Sporcu Kombini

Şık ve bol şortlar, aynı veya farklı renkte kombin edilen üst formalar ile dilediğiniz renk ve modellerde tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bir takım forması olabilir ya da herhangi bir takımı ifade etmeksizin capcanlı renklerle tasarlanan bol basketbol şortlarını tercih edebilirsiniz. Üst forma seçimi, alt formaya göre genellikle 1-2 beden küçük seçildiğinde daha hoş bir kombin sunar. Yani üst forma normal kıyafetlerde kullanılan bedenden 1 beden daha üst şekilde seçilmeli, şort ise basketbol formunda zaten bol şekilde tercih edilmelidir.

Ya da alternatif olarak 2-3 beden daha salaş seçilerek özellikle kadın giyimde içerisinde straples- büstiyer giyerek yanlardan dekolte şıklığı sunulabilir. Alışveriş, piknik, gezinti gibi günlük giyim kombinlerine üzerine şahane bir NBA şapkası takılarak şıklık sunulabilir. Farklı renklerde kol ve bilek bantları da kombine hareket katar.

Basketbol Oyuncu Kombini

Özellikle sonbaharda şahane bir kombin olarak botlarla giyilen basketbol şortları üzerine konsept edilen bol kapüşonlu sweatler, sokak modasının en kalifiye sunumlarıdır.

Basketbol tarzında giyim konseptleri seçilirken, saha formaları dışında şortlar tercih edilir. Bunlar genellikle parlak kumaş ve çift katlı kumaş formunda imal edilir. Geniş yan cepler ve diz altı boyutları ile şahane bir şıklık sunar. Hem kadın hem erkeklerde özellikle düz ve bol kapüşonlu sweatlerle trend bir görünüm sunar.

Saç banları veya yeni moda bağlama stiliyle bandanalar tercih edilebilir. Hava biraz soğuduğunda ise parlak taytlarla tıpkı basketbolcular gibi kombin yapmak, muazzam bir görsellik sunar. Özellikle günlük giyimlerde şort altına spor ayakkabı giymemek önemlidir. Kauçuk kalın tabanlı bağcıklı iş makinesi konseptinde tasarlanan botları tercih etmek, daha tarz bir görünüm sunar.

NBA Moda Akımı

NBA ligini farklı kılan sadece profesyonel lig oluşu değil, sıra dışı tarz ve kombinleridir de. Özellikle Rugby gömleklerine benzer basketbol gömlekleri, modanın en çok ve geleneksel ürünlerindendir. V yaka ve fakat yakasız, kısa kollu geniş kesim ve çıt çıt zımbalı basketbol gömlekleri, kumaş pantolonlardan kotlara, minik şortlardan eteklere dek her parçayla muazzam bir görünüm sunar.

Basketbol saç bantları ile bu kombinlere ekstra şıklık katar. Mümkün olduğunca bol sweatshirtler ve düz- canlı renkler seçilmeli, alt kısımlara basketbol şortu ya da basketbol eşofmanları tercih edilmelidir. Basketbol şapkası, üzerine kapüşonlu olarak kullanıldığında daha havalı bir tarz sunar.

Basketbol Aksesuarlarıyla Günlük Giyim Trendleri

Basketbol kombinlerinde metal aksesuar kesinlikle kullanılmamalıdır. Zincirler, kolyeler ancak rapçi tarzı sunar. Basketbol aksesuarları kumaş ve özellikle havlu doku özelliğiyle kullanılır. Saç bantları farklı genişlik ve kalınlıkları ile her yüz yapısına uygun form sunar.

Renklerine ve takılan konumuna göre modaya katkı sağlar. Özellikle erkeklerin alından takması şık bir görünüm sunarken uzun saç veya kısa saça göre bağlama stilleri değiştirilebilir. Ayrıca ince şerit bantlar iki veya üç renkli şekilde kullanılarak forma renklerine göre sıra dışı kombinler yapılabilir.

Bileklikler, basketbol giyim tarzı için olmazsa olmazdır. Rengarenk ürünlerden dilediğinizi seçebilir, bileklere zarar vermeyen ve cilt dostu ürünlerle tüm gün konforlu kullanım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca sıfır kol basketbol üst formaları ile takılan kolluk ve dirseklikler, farklı renklerde kombin edildiğinde muhteşem bir tarz sunar. Genellikle tek kolda kullanılır ve bileklikte kullanılacak ise diğer kolda kullanılması hem aksesuar dağılımının eşit oranda olmasını hem de her bir detayın tekil formda şıklık sunması sağlanabilir.

Basketbol Kepleri

Günlük giyim konseptlerine nefis bir basketbol şapkası takmak ve uzun saçları yanlardan şekillendirmek, olağanüstü bir tarz katar. Basketbol şapkaları diğer şapkalardan farklı olarak ‘’kep’’ ismiyle nitelendirilir. Bir asker şapkaları kep olarak bir de basketbol şapkaları kep olarak adlandırılır.

Basketbol keplerinin öz kısımları daha geniş ve düzdür. Diğer spor şapkaları gibi kıvrılarak kullanılmaz çünkü konseptin tarzı budur. Basketbol tarzında lisanslı kep kullanmak ise, konseptin en önemli göstergesidir. Orijinal ürün kullanılmamışsa basketbol tarzı tam anlamıyla olmaz.

Sokak basketbolu konseptlerinin belirleyicisi ise genellikle Amerikalı zencilerdir. Dünyada bir ikon ve tarz haline gelen siyahiler, giyim tarzları ile spor modasının öncüleridir. Bol ve kat kat oluşan paçalarıyla şık bir jean pantolon üzerine basketbol sweatshirti giymek hem basketbol bandı hem de basketbol kepi takmak, tarzı biraz yakalamayı sağlayabilir.

Basketbol Eşofman Takımlarıyla Spor Giyim

Basketbol eşofmanları, diğer sporların eşofmanlarından farklı olarak tasarlanır. Kumaş dokuları, paça kesimleri farklı olarak imal edilen ürünler bir saha içi bir de saha dışı konseptte üretilir. Parlak kumaş ve geniş paçalı basketbol eşofmanlarının yanı sıra kısa ve lastikli paça formundaki alt eşofmanlar kullanım alanına bağlı olarak ve kombine göre belirlenebilir.

Dar kesim ve paçaları lastikli eşofmanlar, kolsuz basketbol formaları ile muazzam şıklık sunarken, soğuk havalarda da kapüşonlu sweatler ile kullanılabilir. Eşofmanlarda mutlaka spor ayakkabı tercih edilmeli, tercihen basketbol günlük giyim ayakkabıları ile kombin sağlanmalıdır.

Anadolu Efes konseptinde sezona özel üretimini yaptığımız eşofman takımları, tişörtler ve basketbol ürünleri, günlük giyim ve spor giyim konseptlerinize canlılık, enerji ve şıklık katacak formda özenle tasarlandı. Ürünlerin tamamını https://www.sportive.com.tr/anadolu-efes-takim-urunleri sayfasından inceleyebilir hem kendiniz hem sevdikleriniz için tek tıkla ve hızlı sipariş verebilirsiniz.

Anadolu Efes resmi sponsorluğu ve orijinal ürün sunumlarıyla şahane tasarımlar sunuyor, spora kaliteli ürünler kazandırmaya devam ediyoruz.

Basketbol Konseptlerinde Çorap Seçimi

Geçmişten günümüze hiçbir zaman modası geçmeyen basketbol çorapları, okul formalarından spor branşlarına, günlük giyim konseptlerinden sıra dışı tarzlara dek daima kullanılmıştır.

Rahat taban özellikleri, ter emici ve yüksek kalitede pamuk dokumaları ile ayak sağlığını koruyan basketbol çorapları, konseptin tamamlayıcı öğesidir. Basketbol şortlarıyla yapılan kombinlerde çorap renk ve uzunluk seçimi önemlidir.

Basketbol çorabı seçerken, şort ve formadan farklı bir renk tercih edilmelidir. Profesyonel logolu tasarımlar ancak aynı tarz ayakkabı seçimiyle senkronize edildiğinde şık durur. Şayet aynı konseptte bir bütünlük oluşturulacak kombin seçilmemiş ise çorap seçiminde de normal seçimler yapılmalıdır.

Canlı renk formalarda siyah, füme tonları kullanılmalı ve formada beyaz renk barındırmayan kombinlerde beyaz basketbol çorabı kullanılmamalıdır. Şayet forma ve kıyafet kombini sade ve soft renklerden seçilmiş ise renki basketbol seçimi yapılarak, konsepte canlılık ve enerji katılabilir. Ayakkabı renk ve formu da çorap seçimi yapılırken, önemli faktörler arasında yer alır.

Genellikle çorap ve bileklik aynı renkte kullanılır ise kombinde ardışık bütünlük sağlanabilir. Ya da ayakkabı renk tonları şapka ile ya da çorap- şapka ile benzer tonlar taşımalıdır. Bu, parantez efekti olarak düşünülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir