Kategoriler
Doğru giyin!

Bayanlara Sporu Sevdiren Bra Modelleri

Sporcu kadınların bra kullanımı son yıllarda artmıştır; bununla bağlantılı olarak da çeşit çeşit birbirinden güzel tasarımları ve modelleri ile bralar piyasaya sunulmaktadır. Branın daha çok bilinen ismi ise sporcu sutyenidir. Spor kıyafetlerinin en sevilen parçalarından biri olan sporcu sutyenleri yapılan spora göre farklı özellikler barındırmaktadırlar. Bayanlara sporu sevdiren bra modelleri ile siz uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

Hangi Spor için Hangi Bra Uygun?

Kadın bra modelleri için çeşitlilik oldukça fazladır. Spora olan ilginin arttığı bir dönemde spor kıyafetleri de çok revaçta olup, gündelik hayatın bir parçası haline gelmiştir. Her bra her spor için uygun değildir; yani sadece dış görüntüsü nedeniyle satın alınmamalıdır. Sporuna göre bra modelleri şunlardır:

  1. Salon, Fitness, Koşu, Bisiklet Sporları için Bra

Salon sporlarıyla uğraşıyorsanız ya da açık havada bisiklet sürüyor, koşuyorsanız sizin için en uygun bra modeli orta destekli bralardır. Burada önemli olan unsur göğüs ölçünüzün büyük olmamasıdır. Aksi takdirde orta destekli bir bra yeterli gelmeyebilir. Orta destekli sporcu sutyenlerinin yaygın kullanım alanları vardır.

  1. Yoga ve Pilates için Bra

Yoga ve pilates gibi sporlara en uygun bra modeli hafif destekli olanlardır. Bu sporlar da hafif sporlar olarak geçmektedir. Şık ve tarz askılar, minimal ve sade tasarımlar bu tip bralarda sıkça görülmektedir. Bu modeller hareketlerinizi kısıtlamaz ve üst bedeninizin rahat etmesini sağlar. Yine orta destekli bralar için söylediğimiz gibi büyük göğüslü olanlar bu tip kadın sporcu sutyeni tercih etmemelidir.

  1. Kardiyo, Dans ve Koşu için Bra

Interval cardio, yüksek performans gerektiren koşu, dans ve NTC gibi sporlar için en uygun bra modeli yüksek destekli olanlardır. Göğüsleriniz bu hareketli sporlarda oldukça fazla sallanacakları için bu tip bir sporcu sutyeni tercih etmelisiniz. Ayrıca büyük göğüsleriniz varsa yine en uygun alternatif yüksek destekli bralardır.

Bayanlara sporu sevdiren bra modelleri renk renk ve çok çeşitli tasarımlarla satışa sunulmaktadırlar. Üstteki özellikler seçim yaparken öncelikli olmalıdır ancak bralar fonksiyonları dışında size güzel bir tarz yaratabilirler.

Tüm sporcu sütyeni modelleri için buraya göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir