Kategoriler
Doğru giyin!

Beden Dersinde Nasıl Şık Olunur?

Özellikle kız öğrencilerin giyim ve tarzları ile ilgili her hafta yaşadıkları sorunların başında beden eğitimi derslerinde ne giyecekleri ve bunları nasıl kombinleyecekleri geliyor. Klasik eşofman takımı ile bütün bir yıl her hafta derse katılmak birçok kız öğrencinin hoşlanmadığı bir durum. Ancak tek bir eşofman takımı ile bütün bir yılı geçirmek durumunda değilsiniz. Bunun için farklı parçaları uygun bir biçimde kombinleyerek her hafta hem dersin içeriğine uygun giyinmeniz hem de şık olmanız oldukça basit. Çünkü bu konuda aslında sınırsız sayıda seçenek mevcut. Farklı spor kıyafetler, farklı spor ayakkabıları ya da spor aksesuarları ile stilinizi beden eğitimi derslerinde de korumanız çok kolay. Çeşitli taytlar, t-shirtler ya da mevsimine göre sweetshirt kombinleri ile her hafta farklı bir hava estirebilirsiniz.

Tabi stilinden ödün vermemek adına özellikle beden derslerinde bedenin rahat etmesine engel olacak tüm kıyafet seçeneklerinden kaçınmak gerekmektedir. Çünkü amacımız güzel ve şık bir görünüm sağlarken bedenimizi kontrol edemeyeceğimiz ya da rahatsız edeceğimiz bir güzellik yaratmak olmamalıdır.

Eşofman altı

Beden eğitimi derslerinde sizi bedensel olarak oldukça zorlayacak hareketlerle karşılaşmanız an meselesidir. Dolayısıyla seçeceğiniz kıyafetler içerisinde en çok eşofman altına dikkat etmeniz gerekecek. Diğer ürünlerde farklı fiyat skalalarını değerlendirebilseniz de özellikle eşofman altı alırken ucuz ve çok almaktansa kaliteli ama birkaç tane almanızı öneririz. Hatta renk seçimi yaparken eşofman altında siyah tercih etmeniz birçok açıdan avantajlı olacaktır. Çünkü hem siyah bir eşofman altını hemen her renkle kullanabilirsiniz hem de bedensel açıdan hareketler esnasında kendinizi daha güvende hissederek herhangi bir bedensel kısıtlama yaşamazsınız. Çünkü herhangi bir salonda spor yaparken ya da beden eğitimi derslerine girdiğinizde öncelikli durum güzellik değil hareketleri özgürce yapabilmemizdir.

Tayt

Eşofman altına alternatif olarak sporcu taytlarını da kullanabilirsiniz. Üzerine bol ve salaş bir t-shirtle birlikte giyebileceğiniz taytlar için kapri modeller de tercih edilebilir. Tayt, uzun ve salaş bir t-shirt ile oluşturacağınız kıyafetinizi bileğinize bir bez bileklik bağlayarak tamamlayabilirsiniz.

Tshirt 

Seçmiş olduğunuz eşofman altına dolabınızda bulunan birçok t-shirt ya da sweetshirt modelini kolayca kombinleyebilirsiniz. Mevsim koşullarına göre kısa kollu ya da uzun kollu tercihi yapabileceğiniz t-shirtlerle her hafta farklı renklerle derslerinize katılım sağlayarak kendinizi daha rahat ve daha özgür hissedebilirsiniz.

Saç Bantı

Beden derslerinizde hem hareketliliğinizi kısıtlamamak için hem de şık ve daha havalı bir görünüm sağlamak için saç bantlarını kullanabilirsiniz. Kıyafetinizin rengine gre seçebileceğiniz saç bantı renkleri ile bütünlüğü koruyarak ve hem sportif hem de havalı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Uygun İç Çamaşırı

Özellikle gelişim çağı için kızlarda iç çamaşırı sağlık açısından da oldukça önemli bir faktördür. Beden dersleri için günlük hayatta kullanılan iç çamaşırları yerine mutlaka bedeninize uygun olan spor çamaşırları tercih etmelisiniz. Bu seçim hem hareketler esnasında bedeninizi daha iyi kullanmanızı sağlarken hem de beden sağlığınız için de oldukça önemli bir kriterdir.

Spor Ayakkabı

Beden eğitimi derslerinin olmazsa olmaz parçalarından birisi de spor ayakkabılarımızdır. Spor ayakkabıları konusunda birçok fiyat çeşitliliği ve marka bulunmaktadır. Ama hemen her bütçeye uygun spor ayakkabı markaları içerisinden ayağınıza en rahat gelen ve giyeceğiniz eşofman ve spor kıyafetlerinin rengine en uygun ayakkabıyı tercih edebilirsiniz.

Spor Aksesuarları

Son olarak beden eğitimi dersi için hazırlamış olduğunuz çantanıza küçük spor havluları ve güzel ve hoş bir suluk da koymalısınız. Böylelikle kıyafetinizden bilekliğinize, suluğunuzda havlunuza bütünlüklü olarak oldukça estetik bir beden eğitimi dersi hazırlığını gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir