Kategoriler
Doğru giyin!

Çocuklar için Yüzücü Sandaletleri Sağlıklı mı?

Çocuklar için anne ve babaları doğal olarak en güvenilir ve rahat ürünleri tercih etmek istemektedir. Denizde ve tatilde çocuklar yüzücü sandaletlerini giyebilirler. Yüzücü sandaletlerinin çocuklar için özel olarak seçilmesi ve niteliklerine dikkat edilmesi önemlidir. Birkaç önemli detaya dikkat edilirse büyük oranda önlem alınabilir. Çocukların yüzerken giydikleri yüzücü sandaletleri hangi özeliklerde olmalıdırlar? Çocuklar için yüzücü sandaletleri sağlıklı mı?

Rahatlık ve Güvenlik Ön Planda!

Çocuk yüzücü sandaletleri için birbirinden değişik ve güzel yüzlerce model bulunmaktadır. Bunların birçoğu hem çocuklar için hem de ebeveynleri açısından oldukça çekicidir. Yine de tüm güzelliklerine rağmen çocuklar söz konusu olduğunda onların güvende olması daha da büyük bir önem taşımaktadır. Çocuk yüzücü sandaletlerinde sağlıklı ve olumlu olarak değerlendirilen özellikler şunlardır:

  1. Yumuşak Tabanlar

Kız çocuk yüzücü sandaleti yumuşak tabanlı ve esnek olmalıdır. Çocukların hareket kabiliyetlerini kısıtlamayan ve sudan çıktıklarında da düşme-yaralanma ihtimalini azaltan sandaletler hem kız hem erkek çocuklar için uygundur.

  1. Önü Kapalı Sandaletler

Çocukların yüzerken ayaklarından çıkmasını zorlaştıracak ve ayaklarının bazı deniz canlılarından korunmasını sağlayacak olan özelliklerden biri de burun kısmının kapalı ama delikli olmasıdır. Delikli olması nedeniyle ayaklar rahatlıkla hava alabilir.

  1. Yara-Tahriş Yapmayan Sandaletler

Çocukların ciltleri yetişkinlere göre çok daha hassastır. Bu nedenle yara ve tahriş olmaya karşı özel bir önlem alınmalıdır. Erkek çocuk yüzücü sandaleti yara yapmayan, zarar vermeyen malzemelerden yapılmalıdır. Kullanılan malzeme 1.kalitede olmalıdır.

  1. Kanserojen Olmayan Sandaletler

Piyasada kaliteli olmayan ürünler de satılmaktadır. Bazı çocuk sandaletleri kanserojen maddeden üretilmektedir. Bu durum çocuğunuza bir süre sonra zarar vermeye başlayabilir. Güvenilir, referansı olan ve kaliteli marka ürünlerinden satın almak çocuklar için daha güvenlidir.

  1. Hava Alan ve Terletmeyen Anti-Bakteri Özellikli Sandaletler

Çocuk yüzücü terlikleri onların su içinde rahat hareket etmesine ve buna göre destek noktaları sağlanmasına yönelik olarak üretilirler. Ön tarafları genelde delikli ve yanlar da çıtçıtlı olur; rahat biçimde ayağı sarar.

Çocuklar için yüzücü terlikleri sağlıklı mı? Çocukların terliklerinin su içinde onlara ağırlık yapmaması da önemlidir. Kaliteli olmayan ürünler çocuklardan uzak tutulmalıdır.

Sportive.com.tr’nin çocuk yüzme ayakkabılarına göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir