Kategoriler
Doğru giyin!

Çocuklar Rahat Etmeli, Dikkat!

Her ebeveyn çocuğunu sağlığını düşünüyor ve bunun için çaba sarf ediyordur. Genellikle ebeveynler çocuklarının sağlığı için bir şeyler yaparken, bunu yeme ve içme üzerinden yapıyor. Fakat çocuğunuzun yaşantısında, sağlığını etkileyen en önemli faktörlerden birisi yeme içme olsa da konu bununla sınırlandırılamaz. Çocuklarınızın yeme ve içmelerine dikkat ettiğiniz kadar, giydikleri şeylere de dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Çocuklarınıza Rahat Kıyafetler Giydirin

Çocuk gelişim sürecindeyken ve yaşının da verdiği heyecanla, bir yetişkine göre çok daha fazla hareket eder. Buna bağlı olarak çocuklarınız için seçtiğiniz kıyafetlerin rahatlığı hem onların özgürlüğü hem de sağlıkları açısından önemlidir. Dar kıyafetler giydirilen çocukların, kıyafetlerin bedenlerini çok fazla sıkması nedeniyle, gelişim sürecinde vücudunda kötü etkiler oluşabilir. Çocuklarınızın hem rahat hareket etmesine hem de gelişim sürecinde vücudun rahat şekil almasına imkan tanıyacak kıyafetler seçmeniz gerekiyor.

Çocukların Kıyafetlerine Neden Dikkat Edilmeli?

Çocukları olduğu yerde tutabilmek oldukça zordur. Enerjileri yüksektir ve sürekli koşup oynamak isterler. Çocuklarınızı sürekli süslemeye ve özenli kıyafetler giydirmeye çalışarak kısıtlamayın. Onların birer çocuk olduğunu ve özgürce hareket etmekten keyif aldıklarını unutmamalısınız. Kıyafet seçimlerinizi onları rahatsız etmeyecek şekilde seçmeye özen gösterin. Özellikle hareketlerini kısıtlamayacak şeyler giydirmeniz, onların da daha mutlu olmasını sağlar.

Kendi Seçimlerini Yapabilmesine Özen Gösterin

Çocuklara bir birey oldukları bilincini küçük yaşta öğretmelisiniz. Bu hem ilerideki hayatları için oldukça önemli hem de özgüvenleri kendi yaşlarındaki arkadaşlarına göre daha iyi gelişir. Kıyafet bu noktada da devreye girer. Çocuğunuz sizin seçtiğiniz kıyafetleri giymek istemediğinde ona kızmayın. Onun nasıl bir şey istediğini sorun ve seçimlerine saygı duyun. Bu, onun bir birey olma aşamasında ve bunu anlamasında önemli bir rol oynar.

Çocuklarda Ayakkabı Seçiminin Önemi

Küçük bir çocuğun ayak gelişimi 17 – 18 yaşına kadar devam eder. Bu yaşa kadar olan ayakkabı seçimleri, çocuklarınızın ayak sağlığı için oldukça önem taşıyor. Bu noktada, doğru ayakkabı seçimi yaparak, çocuklarınızın ayaklarını küçük yaşlarda koruma altına alabilirsiniz. Yanlış ayakkabı seçimleri sebebiyle, çocuklarınızın ayağında pek çok sağlık problemi baş gösterebilir. Elbette bunu hiç kimse istemeyeceği için, aldığınız ayakkabının özelliklerinden haberdar olmanızda fayda var.

Çocuklarda Ne Tür Ayakkabılar Seçilmeli?

Çocuklarınız ayakkabı denerken mutlaka yanında olmalısınız. Alacağı ayakkabıyı denedikten sonra, elinizle ayak başparmağının geldiği noktaya bastırın. Ayakkabı ve parmak arasında biraz boşluk kalması gerekir. Bu nedenle parmak ayakkabının ucuna temas ediyorsa o ayakkabıyı almamalısınız demektir. Bu ayakkabılar zamanla çocuğunuzun tırnak batması sorunu ile karşılaşmasına neden olabilir. Seçtiğiniz ayakkabının ön kısmı hafif sertlikte olmalı. Arka kısmına iki parmağınızda bastırdığınızda, topuk katlanmamalı. Tüm bunları göz önünde bulundurarak alacağınız ayakkabılar, çocuğunuzun sağlığı açısından daha iyi olur.

Nike Track Suit Çocuk Lacivert Günlük Eşofman Takımı BV3634-410

Çocuğunun hem rahatlığına hem de sağlığına önem verenler için, Nike Track Suit Çocuk Lacivert Günlük Eşofman Takımı iyibir seçim olabilir. Nike Track Suit eşofman takımı, yumuşak yünlü bir kumaşa sahiptir ve soğuk havalarda bu sayede çocuğunuzu soğuklardan korur. Eşofmanın altında elastik bir bel bandı yer alır. Bu da çocuğunuzun eşofmanı beline göre ayarlamasına imkan tanır. Rahat hareket etmesini sağlayan Nike Track Suit eşofman takımı, aynı zamanda çocuğunuzun şık görünmesi için de iyi bir seçim olur.

Nike Star Runner 2 (Psv) Çocuk Siyah Koşu Ayakkabısı AT1801-001

Ayakkabı seçiminin öneminden bahsetmişken, çocuklar için tercih edebileceğiniz bir ayakkabı olan Nike Star Runner 2, hem Beden Eğitimi gibi derslerinde hem de günlük yaşamında çocuğunuza gerekli konforu sağlar. Nefes alabilire yapısı sayesinde, ayağın hava almasına imkan tanır. Kauçuk tabanı yumuşak bir alt taban sunar ve çocuklarınızın ayaklarını rahatsız etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir