Kategoriler
Doğru giyin!

Çok Satan Nike Çocuk Ayakkabıları

Çocukların ayakkabı tercihi önemlidir. Her ayakkabı her çocuğa uygun değildir ve fiziksel gelişim gösterildiği bu dönemde gelişme bozuklukları yaşamamak ve çocuğun gelişimine destek verebilmek için ayakkabı seçiminde özenli davranmak gerekmektedir. Çocuğa dar veya kalıbı uygun olmayan ayakkabılar giydirmek çocuğun hareketlerini kısıtlarken aynı zamanda yürümeme konusunda psikolojik sorunda yaratabilir. Küçük yaşlardan itibaren çocuğun aktif olabilmesi için en az bir spor dalına yönlendirmek ve yöneldiği spor dalına uygun ayakkabı seçiminde bulunmakta gereklidir. Gerek sağlık için gerek çocuğun spora karşı motivasyonunu arttırmak adına ebeveynlerin en fazla tercih ettiği spor ayakkabısı modellerini sizler için inceledik.

Nike Team Hustle Çocuk Gri Basketbol Ayakkabısı AQ4225-007

Basketbol tarzına uygun olarak üretilen Nike markasına ait bu tasarım modern çizgileri ve 5 farklı renk seçeneği ile çocukların ilgisini çekmektedir. Kavrama özelliğinin yüksek olması çocukların adım atarken kendilerini daha güvende hissetmelerine neden olurken yastıklama özelliği ile egzersizlerini gerçekleştirirken de yardımcı olacaktır. Terletmez özelliği ile uzun saatler giyebilir. Tabanında köpük desteği bulunması daha rahat hareket etmesini sağlarken ayak bileklerini kavraması olası sakatlıklarında önüne geçmektedir. Kauçuk tabanı ile yeri iyi kavrarken oyun esnasında sıçrama hareketlerinde çocuğun özgüveninin gelişmesini ve performansının artmasına yardımcı olacaktır.

Nike Court Borough Low 2 (Psv) Çocuk Beyaz Günlük Ayakkabı BQ5451-100

Retro basketbol tarzı ile çocuk ve yetişkin kategorisinde öne çıkan bu modelin yetişkin tasarımını da satın alarak kombin giyinebilirsiniz. Rahatlığı ile öne çıkan bu model klasik basketbol tasarımında üretilmiştir. İster sahada ister günlük kullanımında çocuğunuz için tercih edebilirsiniz. Dayanıklı deri tasarımı ile uzun kullanım ömrü sunarken kauçuk tabanı ile yere sağlam basma özelliği ile egzersiz döneminde tercih edebilirsiniz. Ter yapmaz özelliği ile gün boyu çocuğunuzun ayağında kalabilir ve bu özelliği ile ayak rahatsızlıklarında yaşanma olasılığını düşürür. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

Nike Star Runner 2 (Tdv) Çocuk Kırmızı Koşu Ayakkabısı AT1803-600

Elastik bantları ile giyim kolaylığı sağlayan bu modelde bantları sayesinde her yaştaki çocuk için uygundur. Kauçuk tabanı ile yeri sağlam kavrar ve tabanındaki yastıklama ile rahat adımlar atılmaktadır. Nefes alabilen kumaşı ile uzun süre ayakta kalabilirken esnek yapısı ile çocukların adımlarının rahat atılmasını sağlar. Dil kısmındaki pelüş yastığı ile ayak rahatlığını ve bilekleri rahatlamayı öne alırken yürüyüş ve koşu için uygunken dileyen kişiler günlük yaşamda da kullanılır. Deri ve sentetik karışımı ile uzun ömürlüdür. Pembe, kırmızı ve siyah renkleri ile satışa sunulmuştur.

Nike Air Max Oketo (Tdv) Çocuk Siyah Günlük Ayakkabı AR7421-002

Oldukça hafif olan bu tasarım rahatlık ve hafiflik düşünülerek tasarlanmıştır. Air Max ayakkabılarının bilinen yastıklama teknoloji kullanılmış olup file yapısı ile nefes alabilir kumaşı ile ayağı terletmez. Air Max 90 modeli logosu ile görselliği öne çıkarken dış tasarımındaki dayanıklılık arttırılarak hem günlük hem de egzersizler sırasında tercih edilebilir. Diğer çocuk ayakkabıları için www.sportive.com.tr ziyaret edebilirsiniz.