Kategoriler
Doğru giyin!

Cool, Rahat ve Sportif Görünüm ile Spor Yap

Spor kıyafeti seçmek önemlidir. Doğru egzersiz kıyafeti ile hareketlerden alacağınız verimi arttırabilir, rahat hareket edebilirsiniz. Rahat hareket etmek aynı zamanda rahat olmanıza yardımcı olacak ve siz egzersizleri yaparken ortaya çıkan görünümde de çok daha iyi olacaktır. Alacağınız kıyafetlerin işlevselliği, dış görünüşü ve size nasıl hissettirdiği de oldukça önemlidir. İçinde rahat edemediğiniz bir kıyafet ile spora gitmek kâbus gibidir. Keyifle dolacak zaman size kötü anılar bırakacak ve motivasyonunuzu düşürecektir. Seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Olduğun Gibi!

Özellikle kadınların yaptığı en büyük hatalardan biridir. Bir beden küçük kıyafet almak. Günlük hayatta belki daha ince görünmenize sebep olabilir ancak sporda böyle bir hataya düşmeyin. Spor kıyafetlerin bedeninize tam olması önemlidir. Çok bol veya çok dar olması rahatınızı kaçıracağı gibi istediğiniz görüntüden de uzaklaşmanıza neden olabilir. Özellikle hareketli egzersizler yapıyorsanız bedeniniz ne ise o kıyafet sizin için uygundur. Kan dolaşımınızı engellemeyecek, bedeninizi saran ve hala özgürce hareket edebildiğiniz seçenek en doğru olanıdır.

Kalın Giysiler Hatadır

Salonda spor yapacak iseniz çok kalın kıyafetler tercih etmenize gerek yoktur. Çünkü hareketler sonucunda nabzınız yükselecek ve vücut sıcaklığınız arttığından terleyeceksiniz. Kalın kıyafetler sizi bir süre sonra hem daraltacak hem de daha fazla terlemenize neden olacaktır. Spor yaparken yapış yapış bir cilt sizi rahatsız eder ve kuru hissetmek önemlidir. Bu sebepten terinizi emecek ve fazla ısıyı dışarıya atacak kıyafetler seçilmelidir.

Sokak Sporları İçin

Kapalı alanlar yerine açık hava da spor yapmayı tercih ediyorsanız yağmurlu veya çok sıcak havalara karşı daha duyarlı ve dikkatli davranmalısınız. Örneğin sonbahar ayında dışarıda koşacaksanız mutlaka yanınızda sizi yağmurdan koruyacak giysiye ihtiyacınız olacaktır. Aksi takdirde terlemiş ve ısısı yükselmiş vücudunuz yağmur ile sarsılacak ve hemen kuruma ihtiyacı duyarak sporunuzu yarıda kesmek isteyeceksiniz. Korunaklı spor yapmayı alışkanlık haline getirerek hava koşullarına önceden göz atarak kötü sürprizler ile karşılanmayı önleyebilirsiniz.

Tarzını Yansıtmakta Özgürsün

Spor yaparken salaş kıyafetler giymek eskide kaldı. Spora olumsuz etkileri bir yana günümüzde kişiler spor yaparken de cool ve şık görünmek istiyor. Kendinize uygun spor branşını seçtikten sonra www.sportive.com.tr üzerinden tarzını yansıtacak kıyafetler seçebilirsiniz. Kıyafet seçiminde ilk bakışta hoşunuza giden giysilerin kumaşları, cep yapıları ve beden uygunluğu en önemli adımlardır. Esnek yapıda kumaşlar en zorlu hareketlerde bile kişiyi kısıtlamazken bedeninize tam uyan ürünler de hem kolaylığı arttırırken hem de görünüş olarak daha estetik durmaktadır. Sporun bir yaşam tarzı haline geldiği bu yüzyılda dilediğiniz formda ve özellikte kıyafetleri bulmakta kolaydır. İhtiyacınızı karşılayacak ürünlerin farklı renk ve desenleri ile aradığınız şıklığa spor yaparken de ulaşabilirsiniz. Dilerseniz markaların koleksiyon ürünlerini inceleyebilir dilerseniz zevkinize göre uyumlu kullanabileceğiniz ürünler satın alabilirsiniz. Spor bir motivasyondur ve motivasyonunuzu arttırarak uzun süre spor yolundan çıkmadan dilediğiniz bedene ve yaşama ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir