Kategoriler
Doğru giyin!

Diş Macunu ile Ayakkabı Temizleme Teknikleri

Ayakkabı temizlemek bakım ve görüntü açısından önem taşımaktadır. Kirli ayakkabılar sosyal açıdan da rahatsız edicidir. Özellikle spor ayakkabılar söz konusu olduğunda rahatlıkları size büyük konfor sağlar ancak temizliği de biraz daha zorludur. Makine ile yıkama kolaylığı ise onları deforme edecek ve kullanım ömrünü azaltacaktır. Spor ayakkabıları diş macunu ve diş fırçası ile temizlemek ise daha sağlıklıdır. Diş macunu ile ayakkabı temizleme teknikleri oldukça etkilidir.

Diş Macunu ile Beyaz Kısımlar Tertemiz!

Kadın ve erkek ayakkabı için temizleme tekniklerini daha sağlıklı alternatiflerden yana kullanabilirsiniz. Bunlardan biri özellikle de ayakkabıların beyaz kısımları ve beyaz ağırlıklı spor ayakkabıları için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Diş macununu eski bir diş fırçası ile kullanarak ayakkabılarınızı tertemiz bir hale getirebilirsiniz:

  • Diş macununu eski bir diş fırçanıza sürün
  • Fırçanın sert olması daha iyidir
  • Fırça ile ayakkabının yan ve alt beyaz kısımlarını su dökmeden ya da su ile temizleyebilirsiniz
  • Su kullanacaksanız kirlerin daha kolay çıkması adına ılık su kullanabilirsiniz
  • Diş macunu ile sert koyu bölümleri de fırçalayabilirsiniz
  • Temizliğiniz bittiğinde kuru bir mendil veya bezle ayakkabıların üstünden geçebilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz

Spor ayakkabıların temizliğinde bu yöntem büyük kolaylık sağlamaktadır.

Beyazlatıcı Diş Macunu Daha Etkilidir

Spor ayakkabılarınızı diş macunu ile temizleyecekseniz diş macununun beyazlatıcı olmasına ya da beyazlatma özelliğine sahip olmasına dikkat edin. Bu şekilde özellikle uzun süre ayakkabının üzerinde kalmış ve birikmiş inatçı kirler daha kolay çıkartılabilir.

Ilık su da bu durumda yardımcı olacaktır. Makinede ve sıcak su da ayakkabı yıkamak tavsiye edilmez. Bazı durumlarda makine kullanımını istiyorsanız o zaman ayakkabıları korumak amaçlı olarak bir kılıf içinde yıkayabilirsiniz. Bu ayakkabıya direkt olarak gelecek etkiyi azaltır.

Erkek ve kadın ayakkabı modelleri için www.sportive.com.tr sitesine göz atabilirsiniz. Birbirinden farklı tasarımlar ve son yılların modası beyaz spor ayakkabılar uygun fiyatlarla satıştadır.

Diş macunu ile ayakkabı temizleme teknikleri sayesinde çok kirlenmiş ve ayakkabınızın üstüne yapışmış olan kirleri kolayca çıkartmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir