Kategoriler
Doğru giyin!

Doğru Eşofman Takımı Nasıl Seçilir?

Günlük hayatta da spor yaparken de giyilebilecek en fonksiyonel ve rahat ürünlerden biri eşofman takımıdır. Eşofman takımı seçerken bazı unsurlara dikkat ederek karar vermek faydalı olacaktır. Spor yaparken özellikle hareketleri kısıtlamayan rahat bir eşofmana ihtiyacınız vardır. Bununla beraber bazı sağlık açısından önem taşıyan detaylar da göz önüne alınmalıdır. Doğru eşofman takımı nasıl seçilir?

Eşofman Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşofman takımı bakarken birtakım kriterlere uygunluğunu kontrol etmeniz vücudunuz ve yaptığınız spor açısından olumlu bir sonuç verecektir. Eşofman seçerken şunlara dikkat edilmelidir:

  1. Eşofman Takımının Kumaşı

Eşofman kumaşı çok önemlidir; terletmeyen, hava alan ve sizi rahatsız etmeyen bir kumaştan üretilmiş olmasına özen gösterin. Kumaş bakteri üretmemeli, ıslaklık ve nem nedeniyle de sizi rahatsız etmemelidir.

  1. Çok Sıkı Eşofmanlar

Çok sıkı eşofmanlar sizin spor yaparken ya da hareket ederken kısıtlanmanıza yol açacaktır. Bu sebepten ötürü çok sıkı olan eşofmanlardansa içinde rahat hareket edebildiğiniz takımları seçin.

  1. Kaliteli Eşofman Takımları

Eşofman takımlarında genellikle görülen başlıca sorunlar çekme, diz çıkmaları ve buna benzer deformasyonlardır. Kaliteli markaların ürünlerinde ise dayanıklılık daha fazla olduğundan bu tip sorunlarla pek karşılaşılmamaktadır.

  1. Mevsime Uygun Eşofman Takımı

Yaz mevsiminde kadın ve erkek eşofman takımı kumaş olarak daha ince ve hava alan türden olmalıdır. Yaz aylarında kalın eşofmanlardan kaçınılmalıdır.

  1. Yapılan Spora Uygunluk

Eşofman takımları alınırken yapılan spora uygun modeller tercih edilmelidir. Günlük giyim amacının dışında alıyorsanız hangi sporla ilgilendiğiniz seçiminiz için önemlidir. Her sporun özelliği farklı olduğundan ona uygun antrenman kıyafetleri de değişebilmektedir. Erkek ya da kadın eşofman takımı için spor özellikleri de dikkate alınmalıdır.

Doğru eşofman takımı nasıl seçilir? İle ilgili olarak temel olarak üstte belirtilen unsurları değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda Sportive online mağazasında kadın ve erkekler için ayrı kategoriler bulunmaktadır. Her bir kategori altında birbirinden farklı onlarca model ve tasarım mevcuttur. Ayrıca satın alma sayfalarında her ürün için “Beden Tablosu” bölümü vardır. Kendi ölçülerinize göre olan ürünü sipariş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir