Kategoriler
Doğru giyin!

Dünya Değişirken Siz Durmayın! Sportive ile Modayı Yakalayın

Her zaman insan sağlığı üzerine moda da etkisini göstermektedir. İnsanlar yapılan her spora uygun bir kıyafet arayışındadır. Zamanda geriye gidilecek olursa 80’leri temsil eden spor kıyafeti renkli taytlardır. Son yıllarda moda algısının değişmesiyle birlikte spor kıyafetleri de farklılık kazanmıştır. Şu anda popüler konumda olan akım ise athleisure ismindeki akımdır. Bu akım şu an sadece ünlüler arasındadır. Ancak birçok moda akımını ünlü isimlerin başlattığı düşünülürse halka yayılmasının çok zaman almayacağı öngörülmektedir. Bu akımın anlamı ise şöyledir. Spor salonundan sonra kıyafetleri değiştirmeden ayrılmak anlamına gelir. Bu tür tarzın tamamlayıcıları taytlar olmakla birlikte farklı kesimdeki üst giysilerdir. Bu akımda farklı kesimdeki kıyafetler çokça kullanılmaktadır.

Spor Yaparken Ayak Sağlığının Önemi

Ayakkabının yüzme gibi sporlarda bir önemi olmasa da yürüyüş, koşu, bisiklet sürme, fitness, taekwando gibi sporlarda çok önemlidir. Ayakta kalınan o saatlerde fark edilmese de sonraki zamanlarda ayaklardaki ağrı hissedilir. Bu yüzden ayakkabının ayak sağlığına etkisi büyüktür. Ayak sağlığı kadar görünüm de önemlidir. Son yıllarda air max ayakkabılar moda olarak gösterilmektedir. Renkli, fosforlu, parlak renkler de genel moda akımına dahil olmuştur.

Yapılan Spora Göre Uygun Kıyafeti Belirleyebilmek

Sporda öncelikli olarak rahat edilebilen kıyafetler tercih edilmelidir. Spor esnasında yapılan aktiviteye odaklanılmalıdır. Bu sebeple rahatsız olunacak kıyafetlerden kaçınılmalıdır. Rahat kıyafetler de modaya uygun hale getirilebilir. Bir tayt ve bir bustiyer hem şık bir görünüm oluştururken spor yaparken de rahatlık hissini verir. Rahatlık hissinin spor yaparken devam etmesi için giyilen kıyafetin kumaşı da önemli bir etkendir.  Vücut ısısını koruyabilecek, terletmeyen, tenin nefes almasını sağlayacak ürünler tercih etmek önemlidir. Bacakların daha rahat olması için tayt şortlar tercih edilebilir. Tayt şortlar son yıllarda en çok kullanılan spor kıyafetlerinden biridir. Dağda yürüyüş , bisiklet sürme, koşu gibi sporlar yapılacaksa kış aylarında dikkatli olmak gerekmektedir. Yapılan spor sonrası çarpan soğuk hava hasta olmayı beraberinde getirebilir. Böyle durumlarda ceket, mont ve yelek giyilebilir. Bu ürünlerin de hava alır nitelikte olması önemlidir.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçiminin Yapılması

Karın bölgesinde fazla kiloları bulunan insanlar için yüksek bel taytlar kullanılabilir. Fazla kiloları sadece bel çevresinde olan ve bacakları ince olan insanlar tayt şort ya da son yıllarda moda olan renkli tayt gibi türleri tercih edebilir. Eğer fazla kilo oranı bacaklarda ise bol paça şeklinde olan taytlar formda bir görüntü sağlayabilir.

Spor Yaparken Şık Bir Görüntü Sağlayan Aksesuar Kullanımı

Son moda akımında kullanılan aksesuarlar sporda önemli bir yer bulmuştur. Saç bandı saçların öne doğru gelmesini önlerken şık bir görünüm de sağlamaktadır. Saç bandı ya da kol bandı takarak şık bir kombin oluşturmak mümkündür. Uzun çorap kullanımı da farklı bir görüntü sunar. Tenis gibi sporları yaparken şapka önemli bir aksesuardır. Hem güneşten koruyan hem de kıyafeti tamamlayan özelliği bulunmaktadır. Kayak gibi kış sporlarında ise eldiven önemli bir aksesuardır.

Büyük Bedenler İçin Spor Kıyafetler

Spor hem beden hem ruh sağlığı için önem teşkil eder. Birçok büyük beden insan hayatında sağlığı sağlamak için spora başlamaktadır. Bu insanlar için özel üretilen üretilen spor kıyafetleri bulunmaktadır. Son dönem modasının gözdesi olan parlak, canlı ve neon renklerde ceket, t shirt, eşofman ya da şort bulunmaktadır. Hayatın her alanında sağlığın önemini bilen ve bunun için çabalayan insanlar için üretilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir