Kategoriler
Doğru giyin!

Enerjinizi Arttıracak Spor Kıyafetleri

Sağlıklı yaşamak ve daha fit bir görünüme sahip olabilmek için spor yapmamız şarttır. Spordan aldığınız keyfi arttırmak kendinizi motive etmek ve enerjinizi arttırmak için gözünüze hoş gelen ve ihtiyacınızı karşılayan spor kıyafetleri kullanmak önemlidir. Nasıl ki evinizde tüm gün pijamalarınız ile dolaştığınızda sürekli kendinizi uykulu ve halsiz hissederseniz spor yaparken uygun olmayan kıyafetlerde tercih ettiğinizde de motivasyonunuz düşecek ve kendinizi huzursuz hissedeceksiniz. Bu sebepten egzersizler sırasında kendinizi iyi hissedeceğiniz, hareketlerinizi kısıtlamayacak ve sizi mutlu edecek kıyafetler tercih edilmelidir. Gelişen tarz ile birçok marka spor yapan kişilerin ihtiyacını karşılamak için onlarca çeşit kıyafet üretmektedir. Kendinize en uygun olanı seçmekte özgürsünüz.

Kıyafet Seçiminde Beden ve Kumaş Seçimi Neden Önemlidir?

Spor yaparken kıyafetinizin bedeniniz ile uyumlu olması gerekir. Dar ve bol gelmesi sizi engelleyecek ve rahatınızı kaçıracaktır. Kıyafet seçiminde bedeninize tam oturan ancak sizi sıkmayacak kıyafetler egzersizden alacağınız verimi de arttıran sebepler arasındadır. Hareketlerinizi kısıtlamadan size yardımcı olacak beden seçimini öngörerek hareket etmelisiniz. Sportive Taytels Kadın Gri Antrenman Tayt 710625-00B kadın sporcuların fazla tercih ettiği kıyafetler arasındadır. Görsel açıdan klasikleşmiş çizgileri ve renkleri ile hemen hemen herkesin beğenisini toplarken nefes alabilen kumaşı ve pamuklu yapısı ile ihtiyacınızı karşılayacaktır. Pamuklu ve nefes alabilen kumaşlar spor kıyafetler için önemlidir. Böylece dilediğiniz kadar egzersiz yapabilirsiniz.

Su Geçirmez Özellik

Dışarıda spor yapmak istiyor ve her koşulda kıyafetlerinizden destek almak için seçeceğiniz kıyafetlerinizde su geçirmez özellikle mutlaka yer almalıdır. Mevsimlerin sizi olumsuz etkilemesini en aza indirgeyerek kış ve son bahar aylarında yağmur ve kardan etkilenmeden dilediğiniz sporu açık havada yapabilirsiniz. Bu kumaş aynı zamanda performans arttırmak isteyen sporcularında en fazla tercih ettiği ürünlerde bulunmaktadır.

Çarpıcı Renkler

Akşam saatlerinde veya geceleri spor yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk husus dikkat çeken çarpıcı renk kıyafetler seçmek olmalıdır. Yansıtıcı renkler kullanarak olası kazaların önüne geçerek kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Fosforlu renkler arabaların daha fazla dikkatini çekerken aynı zamanda koşarken ayağınızı burkma veya bir rahatsızlık yaşamanız durumunda diğer insanlar içinde daha görünür olacaksınız. Yansıtıcı renkleri sadece üst giyim de değil dilerseniz çanta, bere veya diğer aksesuarlar olarak da tercih edebilirsiniz.

Spor Ayakkabının Önemi

Spor ayakkabı seçimi daha fazla dikkat isteyen bir konudur. Çünkü hangi egzersizi yapıyorsanız yapın işin önemli bir kısmı ayaklardan geçmektedir. Salonda, dışarıda veya evinizde spor yaparken ayakkabınız mutlaka yapacağınız spor uygun olmalı ve teknolojiden faydalanmalıdır. Örneğin koşarken günlük ayakkabı tercih edildiğinde ayak ağrısı yaşarken burkulmalarında gerçekleşme ihtimali fazladır. Salona uygun ayakkabı seçilmediğinde ise kayma yaşayarak ciddi sakatlıklar söz konusu olabilir. Yaptığınız spora uygunluğunun yanı sıra ayak yapınız ile de uyumlu olmalıdır. Başparmağınızdan bir iki cm boşluk önerilmektedir. Uzun süre kullanacak iseniz nefes alabilme özelliği de konforunuzu arttıracaktır. Tüm spor kıyafetleri ve daha fazlası için www.sportive.com.tr ziyaret edebilirsiniz.