Kategoriler
Doğru giyin!

Erkekler için Kısa mı Uzun Şort mu Daha Kullanışlı?

Erkeklerin şort giymesi genellikle tartışılan bir konudur. Özellikle şort boyu hakkında sık sık değişik düşünceler ortaya atılır. Erkekler için hem kısa hem de uzun şort modelleri mevcuttur ve birçok güzel tasarım ürünü ile kendilerine iyi bir tarz yaratabilirler. Erkekler için kısa mı uzun şort mu daha kullanışlı?

Şort Boyu Neye Göre Seçilmeli?

Erkekler şort boylarını öncelikle vücut oranlarına göre seçmelidirler. Kısa boylu olan erkeklerin diz hizasında ya da altında bir şort giymeleri onları daha da kısa gösterecektir.

Uzun boylu erkekler ise uzun şortları rahatlıkla tercih edebilirler. Bu şortlar kısa şortlara göre biraz daha salaş ama tarz bir görüntü yaratabilmektedirler.

Kısa boylu erkeklerinse dizin biraz üstündeki şortları giymeleri daha idealdir. Dizin birkaç cm kadar üstü iyi bir erkek şort boyu olarak görülebilir.

Çok Kısa Erkek Şortlarını Giymek

Erkek şortu denildiğinde dizin birkaç cm üstü oldukça uygun bir boy olarak değerlendirilirken çok kısa erkek şortlarının ise pek de hoş durmayacağınız belirtebiliriz.

Çok kısa erkek şortlarının biraz daha çocuksu bir görünümleri bulunmaktadır. Bu nedenle kendilerine stil yaratmak isteyen erkekler için pek tercih edilmemesi daha uygun olacaktır.

 

Çok Bol ve Diz Altı Şortlar

Sporda giyilen bazı şort türlerini de erkekler gündelik hayatta kullanabilmektedirler. Kimi erkekler dizin altında ve çok bol olan şortları tercih etmektedirler. Bu tip şortlar belki 20 yaş altı için uygun bir görüntü olabilir. Daha büyük yaşlardaki erkekler içinse biraz çocuksu bir görünüm yaratabilmektedir.

Erkekler için kısa mı uzun şort mu daha kullanışlı? Şort boyunu belirlerken yaşınıza, kullanım amacınıza, kendi kişiliğinize, tarzınıza uygunluğu kontrol etmeniz iyi bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Belirttiğimiz gibi çok kısa ve çok uzun-bol şortlar biraz daha zorlu bir tercih olacaktır.

Şortun boyu kombin yapma konusunda o kadar da önemli değildir. Her tarz şorta göre üretilmiş t-shirt, bluz vb. bulunmaktadır. Bu nedenle şortlar genel olarak kullanışlı ürünlerdir ve özellikle yaz aylarında iyi bir kurtarıcı olurlar. www.sportive.com.tr adresinde erkek-kadın şort modellerine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir